OGŁOSZENIA PARAFIALNE 31.12.2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – UROCZYSTOŚĆ
ŚWIĘTEJ RODZINY – 31.12.2023

 • W poniedziałek, w Nowy Rok, przypada Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Jest to też ogłoszony przez papieża Światowy Dzień Pokoju. Podczas Mszy Świętych, które zostaną odprawione w tym dniu w kościele parafialnym o godz. 9.30, 11.00 i o 15.00, a także  w kaplicy filialnej
  o 13.30, zostaną podane  statystyki za miniony rok. Nie będzie więc Mszy Św. w Nowy Rok o godz. 7.30. Obecność na Mszach Św. jest obowiązkowa dla katolików. 
 • W I piątek miesiąca zapraszamy do spowiedzi od godz. 15.30 do 16.30.
 • W sobotę będziemy przeżywać jedno z największych świąt w roku kościelnym – Uroczystość Objawienia Pańskiego (zwaną też Świętem Trzech Króli). Jest to dzień wolny dla wszystkich. Przyjdźmy więc
  do kościoła w  tym dniu na Msze, które będą odprawione o godz. 7.30, 9.30 i 11.00 w kościele parafialnym. Msza świąteczna w kaplicy w Starym Bukowcu będzie już w piątek o godz. 18.30. Zachowajmy świąteczny charakter tego dnia w naszych domach. Podczas Mszy Świętych odbędzie się obrzęd poświęcenia kredy i kadzidła. Później kredą zaznaczymy drzwi naszych domów znakami K+M+B+2024, na pamiątkę mędrców
  ze Wschodu – Kacpra, Melchiora i Baltazara, którzy przybyli pokłonić się Chrystusowi. Kolekta z tego dnia przeznaczona będzie na misje katolickie. Podczas Mszy Św. o godz. 9.30 i 11.00 usłyszymy świadectwo z pracy misyjnej Justyny Zabrockiej, która ukończyła szkołę w Starej Kiszewie,
  a m.in. jako wolontariuszka pracowała wśród biednej ludności w Zambii. Po Mszach Św. będzie można zabrać poświęconą kredę białą i kolorową lub też przygotowane przez Wspólnotę Miłosierdzia ozdobne pakiety
  z kredą i kadzidłem. W tym dniu zorganizowany zostanie w naszej parafii po raz kolejny Orszak 3 Króli. O godz. 13.00 wyruszymy z placu przed szkołą w pochodzie za orkiestrą. Zachęcamy, aby przybyło wiele dzieci
  i dorosłych – zachęcamy do przebrania się za postacie 3 króli, a też wszyscy dostaną na głowy specjalne korony. Właścicieli różnych zwierząt –  takich spokojnych, które mogłyby wziąć udział w przemarszu – poprosimy również o przybycie z nimi na miejsce zbiórki. W kościele posłuchamy Koncertu Kolęd – chętne grupy muzyczne mogą przygotować po 3 utwory
  i zgłosić się do ks. proboszcza. Później w ogrodzie plebanii odbędzie się kiermasz, a dla dzieci będzie mini-zoo. Wszyscy chętni też mogą przynieść upieczoną blachę ciasta – a zapraszamy też do współpracy np. wspólnoty parafialne i Koła Gospodyń Wiejskich. Będzie je można zakupić, a też złożyć swój dar do skarbonek. Pragniemy bowiem w ten sposób zbierać ofiary na wsparcie dla biednych dzieci z Zambii. Wszyscy w tym dniu możemy jak królowie złożyć swój dar dla Chrystusa – tym razem pod postacią potrzebujących wsparcia dzieci.
 • W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Święto Chrztu Pańskiego.
 • W przyszłą niedzielę będzie zbierana Kolekta ekonomiczna na główny cel inwestycyjny w 2024 roku – zrobienie podjazdu dla osób niepełnosprawnych przy kościele parafialnym.
 • W styczniu papież zachęca do wspólnej modlitwy w intencji: „aby Duch Św. pomagał rozpoznawać dar różnych charyzmatów we wspólnotach chrześcijańskich i odkrywać bogactwo różnych obrządków w łonie Kościoła katolickiego”.
 • Różaniec wspólnoty Żywego Różańca zostanie odmówiony w przyszłą niedzielę, po Mszy godz. 9.30.
 • W następną niedzielę przypada 10. rocznica śmierci śp. ks. proboszcza Stanisława Lenza. Zapraszamy do udziału we Mszy Św. o godz. 15.00,
  w intencji tego zasłużonego dla naszej wspólnoty kapłana.
 • Do dnia 6 stycznia potrwa konkurs na najładniejszą dekorację świąteczną. Można zgłaszać najładniejsze wystroje.
 • Rozpoczął się czas kolęd. Dziękujemy rodzinom, które gościły już kapłanów w swoich domach i za składane przy tej okazji ofiary kolędowo- inwestycyjne na rzecz parafii. Plan kolęd na najbliższy czas:

* 2 stycznia, wtorek, godz. 14.00 – Chwarzenko Wybudowania  (w stronę Foshuty)  
* 2 stycznia, wtorek, godz. 14.00 – Chwarzenko Wieś (przy głównej drodze)                           
* 3 stycznia, środa, godz. 14.00 –  Bożepole Wieś                                                                                                                       
* 3 stycznia, środa, godz. 14.00 –  Nowy Bukowiec                                                  

* 4 stycznia, czwartek, godz. 14.00 –  Zamek Kiszewski – przy szosie       

* 4 stycznia, czwartek, godz. 14.00 –  Zamek Kiszewski Wieś             

* 5 stycznia, piątek, godz. 14.00 –  Chwarzno Kozia                                                               

* 7 stycznia, niedziela, godz. 13.00 –  Bartoszylas  Wybud. i Ruda                                                                                                                 
* 7 stycznia, niedziela, godz. 16.00 –  Stara Kiszewa – ul. Kościelna, Zamkowa