OGŁOSZENIA PARAFIALNE 25.12.2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO NARODZENIA – 25.12.2023

 • „W tym dniu wspaniałym wszyscy się radujmy” – niech spełnią się wszystkie życzenia, które składaliśmy sobie nawzajem; niech miłość, radość, pokój, które Chrystus przyniósł przychodząc na ziemię zagoszczą, na stałe w naszych rodzinach; niech każdy z nas nauczy się przezwyciężać grzechy i nałogi, niech w sercach ludzi ubogich, chorych
  i bezrobotnych wzrośnie nadzieja na lepsze jutro. Bądźmy tacy dobrzy dla siebie nawzajem przez cały rok, jak w wieczór wigilijny.
 • W I-sze Święto Bożego Narodzenia Msze Święte zostaną odprawione o godz. 9.30, 11.00 i 15.00. Natomiast w II Święto, porządek będzie taki, jak w każdą niedzielę. Ofiary przez nas złożone w tym dniu, wesprą Katolicki Uniwersytet Lubelski. Natomiast ofiary złożone przy żłóbku będą przeznaczone na pomoc dla misji katolickich.
 • Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w działania dobroczynne w Adwencie, składając różne ofiary i dary do paczek – otrzymały je osoby starsze i niepełnosprawne. Ucieszyli się też bardzo z podarowanych prezentów nasi młodzi goście z Ukrainy, którzy kończą swój pobyt w Ośrodku w Wygoninie. Dziękujemy również za organizację spotkań wigilijnych.
 • Dziękujemy osobom, które przygotowały dla nas żłóbek, choinki i inne dekoracje świąteczne oraz posprzątały naszą świątynię.
 • W środę o godz. 21.00 zapraszamy do kościoła na comiesięczne modlitwy na Apelu Jasnogórskim.
 • We wtorek będziemy przeżywać w liturgii Święto – św. Szczepana – pierwszego męczennika, w środę Święto – św. Jana Ewangelisty, w czwartek Święto –
  św. Młodzianków (męczenników), w następną niedzielę Święto – Św. Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa.
 • Ciekawym znakiem naszego przeżywania Świąt jest masowe ozdobienie swoich domów
  i ogrodów kolorowymi lampkami. Warto wieczorem przejechać się naszymi ulicami
  i podziwiać przygotowane wystroje. Przypominamy o nagrodzie ks. proboszcza
  dla najpiękniejszej dekoracji. Konkurs potrwa do Święta Trzech Króli.
 • W uroczystość Objawienia Pańskiego – 6 stycznia – zostanie zorganizowany w naszej parafii po raz kolejny Orszak Trzech Króli. Odbędzie się także w kościele Koncert Kolęd. Chętne do występu grupy muzyczne mogą przygotować 3 kolędy i zgłosić się
  do ks. proboszcza.
 • W okresie Bożego Narodzenia odbywa się tradycyjna kolęda, czyli wizyta duszpasterska. Jest ona zawsze szansą dla kapłanów i wiernych, aby się lepiej poznać, porozmawiać
  o nurtujących rodzinę problemach. Będzie też okazja, aby uzupełnić i uaktualnić dane
  w kartotece parafialnej. Pojawiły się bowiem nowe domy i ulice. Chciejmy w komplecie przeżywać tę szczególną, religijną uroczystość domową. Stół powinien przykryty być białym obrusem, a na nim krzyż,  świece, Pismo Święte i woda święcona oraz zeszyty od religii dzieci i młodzieży szkolnej. Jeśli gdzieś rodzina nie dysponuje wodą poświęconą, to proszę o podpowiedzenie na początku, aby można było ją poświęcić. Jeśli, którejś rodzinie nie pasuje wyznaczony termin, to prosimy o zgłoszenie się do ks. proboszcza
  i w niedzielę, 21 stycznia, kapłan jeszcze odwiedzi dodatkowo rodziny nieobecne
  z kolędą. Serdecznie dziękujemy za składane przy tej okazji ofiary kolędowe
  dla kapłanów. Są one wyrazem życzliwości wobec kapłanów aktualnie pracujących w tej wspólnocie, a też służą realizacji różnych opłat za bieżące działania w parafii. Dziękujemy też za tradycyjne ofiary dla organisty oraz dla ministrantów. Gdyby ktoś chciał podczas kolędy porozmawiać indywidualnie z kapłanem o trudnych sprawach,
  to proszę to zasygnalizować. W następnym roku w parafii będzie wielkie działanie dotyczące malowania kościoła parafialnego – na to zostanie przeznaczona wielka dotacja otrzymana od poprzedniego rządu w ramach programu „Polski Ład”. Parafianie będą mogli dalej gromadzić środki na zrobienie podjazdu dla osób niepełnosprawnych
  przy bocznych drzwiach oraz kompleksową renowację naszych organów. W minionym roku pojawiły się różne trudności z zatwierdzeniem czasowym przez wojewódzkiego konserwatora zabytków przedstawianych projektów. Będzie można ze stolika spod chóru zabrać specjalną kopertę  i w niej złożyć podczas kolędy lub w późniejszych miesiącach swój dar na te cele inwestycyjne. Tak, jak było w ubiegłych latach,  prosimy o pojazdy
  na niektóre trasy kolędowe, aby kierowcy wskazali kolejne adresy do odwiedzin –
  to ważna sprawa, bo na różnych wybudowaniach czy w lasach księża nie trafią sami
  po ciemku do kolejnych domów. W czasie kolęd  godziny niektórych Mszy wieczornych będą zmienione – prosimy o bieżące sprawdzanie na kartce z intencjami miesięcznymi lub na stronach internetowych parafii. Plan tegorocznych kolęd przedstawia się następująco (a jest również wywieszony na gazetce w kruchcie):

* 28 grudnia, czwartek, godz. 11.00 – Chwarzno Wieś             

* 28 grudnia, czwartek, godz. 11.00 – Chwarzenko Wybudowania                                                            
* 28 grudnia, czwartek, godz. 11.00 –  Struga + Pałubin Wybud. pod Bożepole + Bożepole Wybud.                                                                                                                                                                                                                          
* 29 grudnia, piątek, godz. 11.00 –  Stary Bukowiec Wybud.       
* 29 grudnia, piątek, godz. 11.00 –  Stary Bukowiec Wieś  (za kaplicą – od strony Wybud. i młyna)                                                                                                                                                                                                                                              

* 29 grudnia, piątek, godz. 11.00 – Stary Bukowiec Wieś (do kaplicy – od strony szosy kościerskiej)                                                                                                                                                                                     
* 30 grudnia, sobota, godz. 11.00 – Pałubin za figurą, Wybud. Pod Czerniki i Dolne Maliki                                                                                                                                                                                               
* 30 grudnia, sobota, godz. 11.00 – Pałubin (od strony Starej Kiszewy do młyna)      
* 30 grudnia, sobota, godz. 11.00 – Pałubin – prawa strona – od skrzyżowania w stronę Zamku Kiszewskiego i Górnych Malik                                                                                                                                                                                               
* 2 stycznia, wtorek, godz. 14.00 – Chwarzenko Wybudowania  (w stronę Foshuty)  
* 2 stycznia, wtorek, godz. 14.00 – Chwarzenko Wieś (przy głównej drodze)                           
* 3 stycznia, środa, godz. 14.00 –  Bożepole Wieś                                                                                                                       
* 3 stycznia, środa, godz. 14.00 –  Nowy Bukowiec                                                  

* 4 stycznia, czwartek, godz. 14.00 –  Zamek Kiszewski – przy szosie       

* 4 stycznia, czwartek, godz. 14.00 –  Zamek Kiszewski Wieś             

* 5 stycznia, piątek, godz. 14.00 –  Chwarzno Wybud. Kozia                                                                                                                                    

* 7 stycznia, niedziela, godz. 13.00 –  Bartoszylas  Wybud. i Ruda                                                                                                                                    
* 7 stycznia, niedziela, godz. 16.00 –  Stara Kiszewa – ul. Kościelna, Zamkowa                                                                                                                                       

* 8 stycznia, poniedziałek, godz. 14.00 –  Stara Kiszewa – ul. Wyzwolenia,  blok 15, blok 16                                                        
* 8 stycznia, poniedziałek, godz. 14.00 –
  Bartoszylas Wieś                           

* 9 stycznia, wtorek, godz. 14.00 –  Foshuta (wieś)                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          

* 9 stycznia, wtorek, godz. 14.00 –  Stara Kiszewa – ul. Szorca                                      
* 10 stycznia, środa, godz. 14.00 –  Stara Kiszewa – ul. Tysiąclecia                                                                                            

* 10 stycznia, środa, godz. 14.00 –  Stara Kiszewa – ul. Kościerska, (od skrzyżowania przy Urzędzie Gminy) lewa strona do nowego cmentarza, ul. Ogrodowa, ul. 6 Marca    

* 11 stycznia, czwartek, godz. 16.00 – kolęda dekanalna z ks. biskupem w Starej Kiszewie
* 12 stycznia, piątek, godz. 14.00 –
  Stara Kiszewa – ul. Kościerska (od skrzyżowania przy Urzędzie Gminy, w stronę Kościerzyny, lewa strona, od starej poczty)                                                                                               

* 12 stycznia, piątek, godz. 14.00 – Stara Kiszewa – domki za stadionem (ulice Mickiewicza, Słowackiego, Kochanowskiego, Konopnickiej, Miłosza)                                                                                                                                                                                                                                              
* 13 stycznia, sobota, godz. 11.00 – Strzelki + Wyb. pod Wilcze Błota + cz. Zamku Kisz. + cz. 6 Marca            
* 13 stycznia, sobota, godz. 11.00 –  Stara Kiszewa Wybud. – Kalk                                                                                                                                                                   

* 13 stycznia, sobota, godz. 11.00 –  Stara Kiszewa – ul. Partyzantów                                                                                                                                                                                                                                              
* 14 stycznia, niedziela, godz. 13.00 – Stara Kiszewa – ul. Wyzwolenia – domki
za stadionem, ul. Słoneczna                                      

* 14 stycznia, niedziela, godz. 16.00 –  Stara Kiszewa – ul. Wyzwolenia – domki i blok
za szkołą, blok za Ośrodkiem Zdrowia                                                                                                                                                                                                                                                                               
* 15 stycznia, poniedziałek, godz. 14.00 – Stara Kiszewa – ul. Wyzwolenia – domki
do Ośrodka Zdrowia        

* 15 stycznia, poniedziałek, godz. 14.00 –  Stara Kiszewa – ul. Polna, ul. Łąkowa    

* 16 stycznia, wtorek, godz. 14.00 –  Stara Kiszewa – ul. Konarzyńska (od strony Konarzyn
do nru 12)                                                                                                                                                                                                                                                                  
* 16 stycznia, wtorek, godz. 14.00 – Stara Kiszewa – ul. Wyzwolenia – blok 13, blok 14, blok 17   
* 17 stycznia, środa, godz. 14.00 –  Stara Kiszewa – ul. Konarzyńska (od zakrętu,
od nru 10 do ul. Tysiąclecia)                                                                                                                     
* 17 stycznia, środa, godz. 14.00 –  Stara Kiszewa – ul. Kościerska,
(od skrzyżowania przy Urzędzie Gminy) prawa strona, do bloku po SKR                                            
* 18 stycznia, czwartek, godz. 14.00 –  Stara Kiszewa – ul. Kościerska,
(od skrzyżowania przy Urzędzie Gminy, w stronę Kościerzyny prawa  strona)                        
* 18 stycznia, czwartek, godz. 14.00 – Stara Kiszewa – domki za stadionem (ulice Jana Pawła, Norwida)                                

* 19 stycznia, piątek, godz. 14.00 –  Stara Kiszewa – ul. Kościerska (blok
po byłym SKR i domy za nim)                                             

* 19 stycznia, piątek, godz. 14.00 –  Górne Maliki                                                                                                                                                                                                                                                                                                                     

* 20 stycznia, sobota, godz. 11.00 –  Stara Kiszewa – ul. Kościerska Wybud.
pod Kościerzynę          

* 20 stycznia, sobota, godz. 11.00 –  Wygonin      

* 21 stycznia, niedziela, godz. 16.00 – kolęda u chętnych rodzin (nieobecnych wcześniej
w terminie swojej trasy)