OGŁOSZENIA PARAFIALNE 05.11.2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA –5.11.2023

 • Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na kolektę ekonomiczną na zrobienie podjazdu dla osób niepełnosprawnych.
 • Za tydzień członkowie Szkolnego Koła Caritas będą zbierać do skarbonek
  na dożywianie dzieci w szkole i inne cele dobroczynne.
 • Dziękujemy uczestnikom wczorajszego Międzygminnego Konkursu Poezji
  i Pieśni Patriotycznej. Dziękujemy wszystkim pomagającym w organizacji. Dzisiaj, na Mszę Św. o godz. 15.00, zapraszamy poczty sztandarowe, przedstawicieli władz, wszystkich instytucji, kombatantów, stowarzyszeń
  i mieszkańców wszystkich wiosek. Będziemy się modlić o błogosławieństwo Boże dla naszej ojczyzny i wszystkich Polaków. Po Mszy Św. uroczyście przemaszerujemy do szkoły na Akademię Niepodległościową. Po części oficjalnej nastąpi ciekawa część artystyczna. Uczniowie ZKiW przedstawią inscenizację patriotyczną pt.: „POCIĄG DO WOLNOŚCI”. Następnie wszyscy zebrani będą mieli okazję wysłuchać montażu słowno- muzycznego
  pt.: „PIEŚNI OJCZYZNY” w wykonaniu znanych na Kociewiu Szymona Bruckiego (gitara, wokal – zdobywca wielu nagród w poezji śpiewanej) oraz Mateusza Bruckiego (recytacja – autor różnych tomików poezji). Wystąpią także laureaci sobotniego Międzygminnego Konkursu Poezji i Pieśni Patriotycznej. Będzie też okazja do wspólnego śpiewu pieśni patriotycznych.
 • W środę zapraszamy na spotkanie do kościoła Grupę Modlitwy O. Pio. Zapraszamy o godz. 16.00 na adorację Najśw. Sakramentu z prośbami
  i podziękowaniami za wstawiennictwem św. O. Pio. Później będzie Msza Św.
  w tych intencjach.
 • W sobotę – 11 listopada będziemy przeżywać w naszej wspólnocie odpust ku czci patrona – św. Marcina. Przed południem będą Msze o godz. 7.30 i 9.30. Sumę Odpustową o godz. 12.00 odprawi ks. Grzegorz Miotk – diecezjalny duszpasterz służb liturgicznych. Nie będzie Mszy wieczornej.
 • Za tydzień, o godz. 11.00, odbędą się ZADUSZKI STRAŻACKIE. Będziemy modlić się razem z bracią strażacką o nagrodę nieba dla zmarłych strażaków, ofiarnie służących ludziom.
 • Dzisiaj, podczas Mszy o godz. 9.30, zostaną poświęcone opłatki. Będzie je można nabyć w listopadzie i grudniu u naszych organistów Marceliny Kropidłowskiej i Jakuba Machnikowskiego – po Mszach, przy figurze św. Antoniego z tyłu kościoła lub w zakrystii. Podzielimy się nimi podczas wieczerzy wigilijnej i będą znakiem naszego pojednania rodzinnego. Składane przy tej okazji ofiary niech będą naszym podziękowaniem dla organistów za ich posługę w naszej wspólnocie.