OGŁOSZENIA PARAFIALNE 24.09.2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XXV NIEDZIELA ZWYKŁA – 24.09.2023

 • Za tydzień rozpoczniemy piękny miesiąc maryjny październik. We wszystkich kościołach, a także we wielu domach będą się ludzie jednoczyć na wspólnej modlitwie różańcowej. Z tej okazji ogłaszamy dla dzieci konkurs na zrobienie różańców misyjnych z dowolnych materiałów. Każda X-tka różańca może być
  w innym kolorze, nawiązującym do różnych kontynentów, gdzie głoszona jest Ewangelia Chrystusowa przez misjonarzy. Gotowe prace można oddać do pań katechetek do 10 października, a w tygodniu misyjnym będą wręczone nagrody. Ponadto też duży różaniec misyjny, z przyniesionych kamieni, pojawi się przed naszą starą kostnicą. Dzieci, do skrzyni z dobrymi uczynkami z boku kościoła, mogą przynosić kartki z różnymi intencjami, w których będą modlić się w kościele podczas różańca dla dzieci. W kościele, od początku października, różaniec będzie odmawiany codziennie, po Mszy Świętej wieczornej,
  a w niedzielę X-tka po każdej Mszy Świętej. Dodatkowo dzieci będą przychodzić od poniedziałku do piątku do kościoła o godz. 16.00.
 • W środę zapraszamy do kościoła na Apel Jasnogórski o godz. 21.00. Będziemy modlić się za wstawiennictwem Matki Bożej i św. Jana Pawła II w różnych ważnych intencjach.
 • W piątek będziemy przeżywać w liturgii Święto Świętych Michała, Gabriela
  i Rafała (Archaniołów).
 • W najbliższym tygodniu odbędzie się w naszej parafii tzw. Weekend
  dla Narzeczonych. Kilkanaście par z różnych parafii będzie uczestniczyć
  w specjalnych katechezach przygotowujących do sakramentu małżeństwa.
 • W następną niedzielę, o godz. 16.00 zapraszamy, na spotkanie uczestników tegorocznej pielgrzymki autokarowej do Bułgarii.
 • W następną niedzielę odbędzie się kolekta ekonomiczna na wykonanie podjazdu dla osób niepełnosprawnych przy bocznych drzwiach kościoła. Ciągle czekamy na zezwolenie na prace od wojewódzkiego konserwatora zabytków.
 • W październiku papież prosi o modlitwę w intencji: „za Kościół, aby przyjął słuchanie i dialog jako styl życia na każdym szczeblu, pozwalając się prowadzić Duchowi Świętemu ku peryferiom świata”. W tej intencji pomodlą się członkinie Wspólnoty Żywego Różańca w następną niedzielę, po Mszy Św.
  o 9.30.
 • Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych. Pragniemy w sposób szczególny oddać cześć naszym zmarłym krewnym i dobrodziejom. Przy wyjściu z kościoła będzie można zabrać ze stolika pod chórem specjalne druki, na których możemy wypisać nazwiska i imiona osób, za które w sposób szczególny chcemy się pomodlić. W Uroczystość Wszystkich Świętych zostanie odprawiona Msza Św. zbiorowa za polecanych zmarłych. W miesiącu listopadzie kartki jednorazowe będą odczytywane podczas każdej Mszy Świętej. Jeśli ktoś pragnie, aby za daną osobę modlitwa odbywała się przez cały rok, to prosimy o zaznaczenie z boku na kartce godziny Mszy Niedzielnej (7.30 lub 9.30), podczas której mamy się wspólnie modlić. Po każdej Mszy Świętej można wypisane kartki przynieść
  do zakrystii lub biura parafialnego.
 • W październiku zadbajmy o porządek przy grobach naszych bliskich. Pożyczone narzędzia odnośmy na wyznaczone miejsca. Warto korzystać ze stojaka, gdzie ustawionych jest wiele darmowych zniczy – wystarczy zakupić do nich wkłady
  i postawić na grobach swoich bliskich. Pamiętajmy o oddzielnej segregacji śmieci BIO. Śmieci cmentarne są bardzo drogie. W ubiegłym roku parafia za wywóz śmieci cmentarnych zapłaciła blisko 20 tys. zł. Na to m.in. przeznaczone są opłaty pobierane za miejsca cmentarne, czy w większości opłaty pogrzebowe. W październiku i listopadzie śmieci cmentarnych jest szczególnie dużo –
  na wywóz tych śmieci w trzecie niedziele w tych miesiącach będą specjalne kolekty. W najbliższym czasie na cmentarzu pojawią się znowu tabliczki wskazujące, które groby są do likwidacji. Opiekunowie grobów mają obowiązek zgłosić się po 20 latach do ks. proboszcza, aby przedłużyć opiekę nad grobem – niektórzy nie raczyli się zgłosić, mimo tabliczek przez ostatnie 8 lat – to te groby zostaną usunięte. Czekają bowiem na nowe miejsca rodziny, które zgłaszają pogrzeby. O wszelkich naprawach lub zmianach pomników trzeba poinformować ks. proboszcza. Warto sprawdzić stabilność pomników,
  aby nie spadły na przechodzących obok ludzi. Zachęcamy też do ubezpieczania nagrobków przez chętne rodziny – ubezpieczalnie wymagają ubezpieczeń nagrobków od poszczególnych rodzin, które są ich właścicielami, a na zdarzenia losowe trzeba się dodatkowo ubezpieczyć.
 • Dzieci z klas III w następną niedzielę, podczas Mszy Św. o godz. 11.00, będą miały poświęcone różańce. Zakupić je już można w biurze parafialnym.
 • Serdecznie dziękujemy za przygotowanie we wrześniu pięknych dekoracji kwiatowych przez mieszkańców Pałubina i Górnych Malik. Poprosimy
  o zrobienie w październiku dekoracji przy ołtarzach przez mieszkańców Wygonina, Bożegopola i Strugi.
 • Dzisiaj mamy kolejną okazję do zrobienia dobrego uczynku. Chętni przy wyjściu z kościoła mogą złożyć swój dar do skarbonki na leczenie 32-letniego Piotra Wiśniewskiego, który choruje na nowotwór. Guz rozwija się od szczęki do oczodołu. Ratunkiem może być operacja w klinice w Austrii, na którą jednak jeszcze trzeba zebrać 250 tys. zł. Chory to m.in. długoletni ministrant
  z poprzedniej parafii ks. proboszcza, a obecnie mąż i ojciec małej dziewczynki.
 • Ze stolika pod chórem można nabyć nowy numer czasopisma „W Rodzinie,
  a należność prosimy złożyć do skarbonki św. Antoniego. Można też zabrać
  za darmo nowy numer czasopisma „Dobre Nowiny”, w którym m.in. umieszczone zostały ciekawe informacje o różańcu i różnych cudach.
 • W minionym tygodniu zmarła śp. Teresa Skrzyńska ze Starej Kiszewy. Uroczystości pogrzebowe, pod przewodnictwem ks. biskupa Arkadiusza Okroja, odbyły się w czwartek i została pochowana na cmentarzu przykościelnym. Dobry Jezu …