OGŁOSZENIA PARAFIALNE 23.04.2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – III NIEDZIELA WIELKANOCNA
– 2023-04-23 –

 • W tygodniu przeżywać będziemy w liturgii: w poniedziałek uroczystość
  św. Wojciecha biskupa i męczennika, we wtorek Święto św. Marka Ewangelisty, w sobotę Święto św. Katarzyny Sjeneńskiej – patronki Europy.
 • W czwartek, o godz. 21.00, zapraszamy do kościoła na Apel Jasnogórski. Już
  od 9 lat, od rocznicy kanonizacji św. Jana Pawła II spotykamy się
  na comiesięcznych Apelach, aby modlić się w różnych intencjach
  za wstawiennictwem Matki Bożej i św. Jana Pawła II. Mamy też okazję zapoznać z przesłaniem, które zostawił nasz wielki rodak podczas kolejnych pielgrzymek do ojczyzny – a w dzisiejszych czasach to przesłanie papieskie jest bardzo ważne – zapraszamy więc do licznego udziału.
 • Rozpoczyna się piękny miesiąc maj. Tysiące ludzi będzie w tym okresie gromadzić się w kościołach lub przy przydrożnych kaplicach, aby oddać cześć Maryi, opiekunce narodu polskiego. Chciejmy i my stanąć do apelu. Przychodźmy wieczorami na wspólne śpiewy i modlitwy. W kościele litania
  do Matki Bożej będzie odmawiana, po Mszy Świętej wieczornej, a w niedzielę po Mszy Św., o godz. 9.30. Zadbajmy też wspólnie z sąsiadami o piękno przydrożnych krzyży i kaplic. 
 • Na początku maja przeżywamy ważne uroczystości państwowe i religijne. Postarajmy się wszyscy wywiesić przed domami i instytucjami biało – czerwone flagi państwowe. Niech będą one znakiem naszych głębokich uczuć patriotycznych i dopingują nas do troski o ojczyznę poprzez swoje życiowe działania. W miesiącu maryjnym możemy też wywiesić flagi biało – niebieskie, a w związku z różnymi uroczystościami nawiązującymi do św. Jana Pawła II – także flagi żółto – białe.
 • Nasz Parafialny Klub Honorowych Dawców Krwi im. Jana Pawła II zaprasza wszystkich krwiodawców na zebranie do plebanii w środę, o godz. 18.00.
  W tym roku przypada  40. Rocznica klubu krwiodawców w Starej Kiszewie.
  W czerwcu odbędzie się u nas zjazd krwiodawców z całego powiatu. Będzie też wtedy okazja do uhonorowania krwiodawców różnymi odznaczeniami.
  Na spotkanie krwiodawcy niech przyniosą legitymacje, a też na kartkach informacje z oddaną dotychczas ilością krwi i pozyskanymi wcześniej odznaczeniami. Zapraszamy krwiodawców, którzy też przed laty oddawali krew.
 • Dzieci komunijne zapraszamy do kościoła na próby w poniedziałek i w środę
  o godz. 15.30 oraz w sobotę o godz. 9.00.
 • Rodziców dzieci komunijnych zapraszamy na spotkanie do plebanii w czwartek, po Mszy wieczornej.
 • W piątek o 18.30 zapraszamy do kościoła młodzież z klas I szkół średnich przygotowującą się do bierzmowania. Wszyscy przynoszą ze sobą indeksy.
 • Chętnych do pośpiewania Godzinek ku czci Najśw. Maryi Panny zapraszamy
  do kościoła w następną niedzielę już o godz. 7.00.
 • Zapraszamy do udziału w parafialnym spływie kajakowym, który odbędzie się we wtorek, 2 maja, od godz. 10.00. Przepłyniemy 14 km z Bartoszegolasu,
  przez Starą Kiszewę do Górnych Malik. Zapisywać się można u ks. proboszcza lub w biurze parafialnym. Osoby niepełnoletnie mogą wziąć udział tylko
  pod opieką dorosłych. Koszt udziału to 40 zł. od osoby.
 • W minionym tygodniu zmarł śp. Jarosław Błaszkowski z Pałubina. Pogrzeb odbył się w czwartek i został pochowany na nowym cmentarzu. Dobry Jezu …