OGŁOSZENIA PARAFIALNE 09.04.2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA – 2023.04.09

* W radosny dzień Zmartwychwstania Pańskiego składamy sobie radosne życzenia. Niech Zwycięski Chrystus wniesie w nasze życie osobiste, rodzinne
i społeczne wiele radości i pokoju. Niech ustaną wojny niszczące narody. Niech w naszym środowisku wszyscy odnoszą się nawzajem życzliwie, służąc sobie pomocą, niech znikną wszelkie przejawy zła, nałogów i słabości, a pojawi coraz więcej oznak twórczego zaangażowania w szerzenie dobra wokoło siebie. Niech Chrystus Zmartwychwstały nam wszystkim mocno błogosławi.

* Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim, którzy troszczyli się o głębokie przeżycie Triduum Paschalnego: ministrantom, organistom, strażakom
z jednostek z terenu parafii, Młodzieżowej Drużynie Pożarniczej, harcerzom dzielnie trzymającym wartę, osobom niosącym baldachim, feretrony i chorągwie, osobom przygotowującym piękny Grób Pański i ciemnicę.

* Spod chóru  można nabrać do naczyń wodę święconą, aby służyła przez cały rok w domu, w różnych sytuacjach.

* Dziękujemy Caritasowi za zorganizowanie przedświątecznej zbiórki darów
i wszystkim ofiarodawcom. Przy wyjściu z kościoła członkowie Szkolnego Koła Caritas zbierają ofiary na dożywianie dzieci w szkole i inne cele dobroczynne.

* W II Święto Msze Święte będą w porządku niedzielnym. Ofiary złożone
w czasie tego dnia będą przeznaczone na wsparcie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Jutro też przypada 13 rocznica katastrofy smoleńskiej, w której zginęło wielu polskich patriotów na czele z prezydentem Lechem Kaczyńskim. Po Mszy Św. o godz. o godz. 9.30 zapalimy znicze przy pamiątkowym kamieniu ofiar katastrofy smoleńskiej i pomordowanych w Katyniu (wśród których było
2 oficerów pochodzących z naszej gminy).

* W najbliższą środę zapraszamy na spotkanie do kościoła Grupę Modlitwy
O. Pio. Zapraszamy o godz. 16.00 na adorację Najśw. Sakramentu z prośbami
i podziękowaniami za wstawiennictwem św. O. Pio. Później będzie Msza Św.
w tych intencjach.

* Za tydzień przeżywać będziemy Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Naszym przygotowaniem do tej uroczystości niech będzie codzienne odmawianie Koronki i Nowenny do Miłosierdzia Bożego w kościele – w Święta przed Mszą
o godz. 11.00, a w dni powszednie przed Mszą, o godz. 17.00.  W następną niedzielę      Wspólnota Miłosierdzia Bożego zaprasza na wspólną adorację Najśw. Sakramentu od godz. 14.00.

* W związku z Niedzielą Miłosierdzia Caritas w Polsce organizuje wiele dobroczynnych wydarzeń pod hasłem DZIEŃ DOBRA. Nasza parafia, razem
ze Szkolnym Kołem Caritas oraz Fundacją Happy Kids organizują w najbliższą sobotę od godz. 11.00, w ogrodzie przy plebanii, Wiosenny Piknik z wieloma atrakcjami dla dzieci, m.in. będą dmuchańce, różne konkursy. Zapraszamy wszystkie dzieci z naszej parafii, a też dzieci ukraińskie z Ośrodka
w Wygoninie i mieszkające przy rodzinach.

* Parafia nasza organizuje 2-dniową pielgrzymkę autokarową do słynnych sanktuariów w Niepokalanowie, w Częstochowie i w Gidlach, w dniach 6 i 7 maja. Koszt od 1 osoby to 200 zł. Chętni mogą zabrać kartkę informacyjną
ze stolika pod chórem i zapisać się w biurze parafialnym.

* Ze stolika pod chórem można nabyć nowy numer czasopisma „W Rodzinie”,
a należność proszę złożyć do skarbonki św. Antoniego.

* W minionym tygodniu zmarła śp. Jadwiga Piekarska z Chwarzenka. Pogrzeb odbył się w środę i została pochowana na nowym cmentarzu. Zmarł także
śp. Adam Prabucki z Bartoszegolasu  Pogrzeb odbył się w środę i został pochowany na cmentarzu przykościelnym. Dobry Jezu…