OGŁOSZENIA PARAFIALNE 26.02.2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 2023.02.26

 • Nabożeństwa wielkopostne w naszym kościele odbywają w następującym czasie: Droga Krzyżowa – w każdy piątek o godz. 16.00 (bezpośrednio po niej Msza Św.
  z kazaniem pasyjnym), a Gorzkie Żale w niedzielę, po Mszy o godz. 9.15.
  W Starym Bukowcu nabożeństwo Drogi Krzyżowej jest odprawiane w czwartek,
  o godz. 18.00. Za pobożne uczestnictwo w tych nabożeństwach i odmówienie modlitw w intencji papieża oraz przyjęcie Komunii Św. można uzyskać odpust zupełny, który możemy ofiarować za swoich bliskich zmarłych lub nawet za siebie samego, pragnąc skrócenia okresu przyszłego przebywania w czyśćcu.
 • Podczas wichury, która dokonała różnych uszkodzeń w naszych stronach, także zsunęły się niektóre dachówki z dachu na kościele. Firma dekarska jest gotowa
  do naprawy – ale uczyni to zaraz po pojawieniu się orzecznika z PZU, gdzie uszkodzenia zostały zgłoszone.
 • Minęła pierwsza rocznica wybuchu wojny na Ukrainie. Dalej giną ludzie, jest wiele zniszczeń  i potrzebne jest wsparcie dla tego dzielnego narodu. Ks. biskup diecezjalny zachęca do zorganizowania dzisiaj zbiórki do skarbonek przed kościołem we wszystkich parafiach. Zebrane ofiary, przez Caritas diecezjalny, zostaną przeznaczone na wsparcie dla narodu ukraińskiego. Przed kościołem
  do skarbonek na ten cel będą zbierać ministranci.
 • Wiele osób rozlicza w tych tygodniach swój roczny PIT. Warto wspierać różne lokalne organizacje, ale też można 1,5 % swojego rozliczenia przeznaczyć
  na rzecz Caritas Diecezji Pelplińskiej, który prowadzi różne ośrodki dla osób niepełnosprawnych, wspiera osoby ubogie. Także z naszej parafii w minionym roku, poprzez Caritas z Pelplina, 15 biedniejszych osób otrzymało kwotę blisko
  20 tys. zł., uczestnicząc w programie „Na codzienne zakupy” w sklepie „Biedronka”.
 • Za tydzień będzie kolekta ekonomiczna przeznaczona na zrobienie podjazdu
  dla osób niepełnosprawnych przy bocznych drzwiach kościoła.
 • Rodzina Studzińskich z Foshuty, dotknięta tragedią pożaru, serdecznie dziękuje
  ze przekazane im ofiary z kolekt z poprzedniej niedzieli. Dziękuje mieszkańcom Foshuty i innych miejscowości za pomoc w działaniach porządkowych. W dalszym ciągu potrzebne jest wsparcie. Ze stolika z tyłu kościoła można zabrać ulotkę
  z numerem konta rodzinnego i bezpośrednio można rodzinie przesłać fundusze
  na remont. Jest też prowadzona specjalna zrzutka na facebooku. O kolejnych potrzebach, m.in. związanych z wyposażeniem będziemy informować. Dzieci
  i młodzież ze szkoły w Starej Kiszewie otrzymały specjalne skarbonki „Jałmużna postna”. Przez okres Wielkiego Postu będą też zbierać fundusze, które później zostaną przeznaczone na wsparcie dla pogorzelców.
 • W poniedziałek, o godz. 21.00, zapraszamy do kościoła na Apel Jasnogórski.
  Za wstawiennictwem Matki Bożej i św. Jana Pawła II będziemy prosili w różnych ważnych intencjach.
 • Nasz Parafialny Klub Honorowych Dawców Krwi im. Jana Pawła II zaprasza wszystkich krwiodawców na zebranie do plebanii w czwartek, o godz. 18.00.
  W tym roku przypada  40. Rocznica klubu krwiodawców w Starej Kiszewie.
  W czerwcu odbędzie się u nas zjazd krwiodawców z całego powiatu. Będzie też wtedy okazja do uhonorowania krwiodawców różnymi odznaczeniami.
  Na spotkanie krwiodawcy niech przyniosą legitymacje, a też na kartkach informacje z oddaną dotychczas ilością krwi i pozyskanymi wcześniej odznaczeniami. Zapraszamy krwiodawców, którzy też przed laty oddawali krew,
  a jeśli w domach są jakieś stare zdjęcia z akcji krwiodawstwa, to poprosimy
  o wypożyczenie.
 • W I-szy piątek miesiąca księża odwiedzą chorych z posługą sakramentalną
  od godz. 8.00.
 • W I piątek miesiąca spowiedź św. będzie od godz. 15.30. Zapraszamy szczególnie dzieci z klas IV i młodzież przygotowującą się do bierzmowania.
 • W sobotę przeżywać będziemy w liturgii Święto – św. Kazimierza Królewicza.
 • Dziękujemy mieszkańcom Zamku Kiszewskiego i Strzelek za piękne udekorowanie ołtarzy w lutym.
 • W sobotę, o godz. 9.00, zapraszamy dzieci z klas III na kolejne spotkanie
  do plebanii.
 • Przy bocznym ołtarzu wyłożona jest Parafialna Złota Księga Trzeźwości. Warto, aby zapisały się tam osoby, które zdecydują się w Wielkim Poście  na jakiś określony czas podjąć abstynencję, by ocalić siebie, swoją rodzinę i ojczyznę
  od plagi alkoholizmu.
 • Parafia nasza organizuje wyjazd do kina „REMUS” w Kościerzynie na bardzo ciekawy i nowy film pt.” Opiekun”. Przedstawione są historie różnych rodzin, które wspiera szczególny opiekun, jakim jest św. Józef. Warto, aby wiele osób pojechało, by też św. Józef wspierał nasze rodziny, a szczególnie mężczyźni, by brali z niego wzór. Wyjazd będzie autokarem w czwartek, 9 marca o godz. 19.00, z przystanku przy plebanii. Koszt biletu i przejazdu to 25 zł. Zapisywać się można w zakrystii lub biurze parafialnym
 • Ze stolika pod chórem można zabrać za darmo nowy numer czasopisma „Dobre Nowiny”, gdzie jest m.in. wiele ciekawych artykułów o różnych cudach
  i świętych osobach. Są też informacje o filmie „Opiekun”.