OGŁOSZENIA PARAFIALNE 19.02.2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – VII NIEDZIELA ZWYKŁA – 19.02.2023

 • Dziękujemy za włączenie się w zbiórkę Caritas na rzecz ofiar trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii. Zebraliśmy tydzień temu kwotę 1500 zł.
 • W minionym tygodniu tragedią pożaru dotknięta została rodzina Studzińskich z Foshuty. Potrzebna jest wielka pomoc. Dziękujemy za różne wyrazy wsparcia. Dziękujemy za złożone dzisiaj podczas kolekty ofiary, które zostaną przekazane rodzinie. Ze stolika z tyłu kościoła można zabrać ulotkę z numerem konta rodzinnego i bezpośrednio można rodzinie przesłać fundusze na remont. Jeśli będą potrzebni chętni do pomocy
  w działaniach porządkowych lub remontowych, to będziemy o tym informować. Podobnie też o potrzebach związanych z wyposażeniem.
 • Dzisiaj po Mszy Św. o godz. 9.30, jutro i pojutrze po Mszach Świętych
  o godz. 17.00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i stosowne modlitwy. W ten sposób przygotujemy się mocniej na przeżywanie okresu Wielkiego Postu.
 • W najbliższą środę, zwaną Popielcową, rozpoczynamy szczególny okres
  w roku kościelnym – Wielki Post. Przyjdźmy licznie do kościoła na Msze Św. o godz. 7.00, 10.00 lub 17.00 (i też na filii o 18.30), podczas których odbędzie się obrzęd posypania głów poświęconym popiołem. Rozważając tajemnicę Męki i Śmierci Chrystusa chcemy przygotować się dobrze
  na Święta Zmartwychwstania Pańskiego. Nie możemy zmarnować tej szczególnej okazji na uporządkowanie swojego kontaktu z Bogiem
  i innymi ludźmi. Uczyńmy wiele dobrych postanowień. Przychodźmy też licznie do kościoła w każdy piątek, o godz. 16.00 na nabożeństwo Drogi Krzyżowej, po nim będzie odprawiona Msza Św. i wysłuchamy wielkopostnego kazania pasyjnego. Kolejne części nabożeństwa Gorzkich Żalów odśpiewamy w niedzielę, po Mszy o godz. 9.15 (godzina tej Mszy będzie we Wielkim Poście przyspieszona, by później było więcej czasu
  na rotacje samochodów  między Mszami). W Starym Bukowcu nabożeństwo Drogi Krzyżowej będzie odprawiane w czwartek, o godz. 18.00. Za udział w nabożeństwach wielkopostnych można uzyskać odpust zupełny. Dzieci też podczas Dróg Krzyżowych będą otrzymywać specjalne obrazki – układanki. W dniach od 11 do 15 marca odbędą się rekolekcje wielkopostne (szkolne i parafialne), które w naszej parafii poprowadzi
  o. Beniamin Zarzecki – franciszkanin.
 • Rozpoczyna się czas wielkanocnej spowiedzi i Komunii Świętej. Nie trzeba już przed spowiedzią oddawać specjalnych kartek, ale pamiętajmy o tym obowiązku, by poprzez spowiedź i przyjęcie Komunii Św. jak najlepiej przygotować się na przeżywanie radosnych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.
 • Pamiętajmy też, że czas pokuty w Kościele stanowi okres Wielkiego Postu,
  a także wszystkie piątki całego roku. Wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych w każdy piątek obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia. Post ścisły, kiedy ograniczamy także ilość spożywanych posiłków, obowiązuje w Środę Popielcową i w Wielki Piątek, wszystkich między
  18 a 60 rokiem życia.
 • Dzieci z klas III, przygotowujące się do I Komunii Św., zapraszamy
  na spotkanie do plebanii w sobotę, o godz. 9.00.
 • W następną niedzielę zapraszamy chętnych do kościoła już o godz. 7.00
  na wspólny śpiew Godzinek ku czci Najśw. Maryi Panny.
 • Ze stolika pod chórem można nabyć nowe numery czasopism „Pielgrzym” oraz „W Rodzinie”, a należność proszę wrzucić do skarbonki
  św. Antoniego.
 • W minionym tygodniu zmarł tragicznie śp. Piotr Studziński z Foshuty. Pogrzeb odbył się w sobotę i został pochowany na cmentarzu przykościelnym. Dobry Jezu….