OGŁOSZENIA PARAFIALNE 14.08.2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XX NIEDZIELA ZWYKŁA – 2022.08.14

 • W poniedziałek przeżywać będziemy wielką uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Jest to dzień ustawowo wolny dla wszystkich. Msze Św. będą o godz. 7.30, 9.30 i 11.00 i na filii w Starym Bukowcu
  o 13.30. Po każdej Mszy Św. odbywa się poświęcenie kłosów zbóż, ziół
  i kwiatów przyniesionych do kościoła.
 • W czwartek po Mszy św. wieczornej odbędzie się spotkanie Wspólnoty Miłosierdzia.
 • W sobotę, 27 sierpnia, odbędą się w Starej Kiszewie dożynki parafialne.
  Na popołudniową Mszę Św. rolnicy przyniosą wieniec dożynkowy i chleb – a tym razem będzie to delegacja z Bartoszegolasu. W części sportowo- rekreacyjnej dzieci będą mogły bawić się na dmuchańcach i wziąć udział
  w konkurencjach rekreacyjnych. W części kulturalnej wystąpią m.in. orkiestra, grupa z Ukrainy, zespoły muzyczne z naszej parafii i z innych. Panie z różnych grup i organizacji przygotują dla wszystkich kiermasz spożywczy, a będzie też loteria fantowa. Osoby, które chciałyby ufundować jakieś fanty na loterię, prosimy o zgłoszenie się do ks. proboszcza. Dochód z tych różnorakich działań zostanie przeznaczony na wsparcie dla dzieci z Ukrainy, by pomóc im w przygotowaniach do nowego roku szkolnego. Na zebranie organizacyjne zapraszamy w piątek, 19 sierpnia, o godz. 18.00, grupy uczestniczące i przygotowujące to wydarzenie: sołtysów, strażaków, przedstawicieli grup przyparafialnych: Caritas i Szkolne Koło Caritas, Parafialny Klub Sportowy, Akcja Katolicka, Wspólnota Miłosierdzia, Wspólnota Rodzin, także Koła Gospodyń  Wiejskich.
 • W minionym Tygodniu odszedł do wieczności Witold Bławat ze Starej Kiszewy. Pogrzeb odbył się w piątek i został pochowany na nowym cmentarzu. Dobry Jezu…