OGŁOSZENIA PARAFIALNE 31.07.2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 31.07.2022

 • W przyszłą niedzielę będzie tzw. Kolekta ekonomiczna na remont dachu
  na kościele. Ciągle zbieramy na pełną opłatę dla firmy za naprawę dachu. 
 • W miesiącu sierpniu, papież prosi wszystkich o modlitwę w intencji:
  „aby mali i średni przedsiębiorcy, poważnie dotknięci kryzysem gospodarczym i społecznym, znaleźli środki niezbędne do kontynuowania swojej działalności w służbie społeczności, w których żyją”.  
 • W tej intencji będzie odmówiony różaniec wspólnoty Żywego Różańca
  w przyszłą niedzielę, po Mszy godz. 09:30.
 • W I piątek miesiąca ks. Marek odwiedzi chorych z posługą sakramentalną od godz. 08:00. W tym dniu okazja do spowiedzi, przy wystawionym Najśw. Sakramencie, od godz. 16:00.
 • Miesiąc sierpień jest co roku miesiącem trzeźwości. Chętne osoby będą mogły wpisać się do Parafialnej Złotej Księgi Trzeźwości. Warto wzbudzić silne postanowienia abstynencji, aby ustrzec siebie i innych członków swojej rodziny od tragedii alkoholizmu. Warto pokazać, że napoje alkoholowe, a także tytoń nie są potrzebne, aby wykazać się dorosłością – lecz odpowiedzialna i przyzwoita postawa.
 • Serdecznie dziękujemy za przygotowanie w lipcu pięknych dekoracji kwiatowych przez mieszkańców Starej Kiszewy – z ulic Szorca, Wyzwolenia, Osiedla za stadionem, Wybudowań (Kalk). W sierpniu poprosimy o zrobienie dekoracji mieszkańców Pałubina i Górnych Malik.
 • W sobotę będziemy przeżywać w liturgii Święto – Przemienienia Pańskiego.
 • W minionym tygodniu zmarł śp. Józef Kaszubowski z Góry. Ceremonie pogrzebowe odbyły się w naszym kościele w środę i został pochowany na cmentarzu parafialnym. W czwartek zmarł śp. Ryszard Grzywacz z Chwarzna. Pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godz. 11:00. Różańce w kaplicy przedpogrzebowej w sobotę o godz. 17:45, w niedzielę o godz. 16:00 oraz w poniedziałek o godz. 10:00. RiP