OGŁOSZENIA PARAFIALNE 15.05.2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – V NIEDZIELA WIELKANOCNA – 2022-05-15

 • W poniedziałek przeżywać będziemy w liturgii Święto św. Andrzeja Boboli (męczennika, patrona Polski).
 • W czwartek po Mszy wieczornej zapraszamy do plebanii na spotkanie Wspólnoty Miłosierdzia Bożego.
 • Osoby pragnące podyskutować o różnych sprawach moralnych i społecznych, zapraszamy na kolejne spotkanie Akcji Katolickiej do plebanii, w piątek, o godz. 17.45.
 • W sobotę, 21 maja, odbędzie się piesza pielgrzymka ze Starej Kiszewy
  do Nowego Wieca – miejsca narodzin siostry Marty Wieckiej, błogosławionej
  z Kociewia. Długość trasy wynosi 25 km. Do udziału w niej zapraszamy chętną młodzież i dorosłych. Wymarsz o godz. 6.00. Spotkanie organizacyjne i zapisowe będzie we wtorek, 17 maja, po Mszy Św. o godz. 17.00. Dla osób, które nie będą mogły pójść pieszo, to będzie podstawiony autokar przy plebanii o godz. 11.30. Opłata za przejazd po 10 zł. Na miejscu będzie m.in. Msza Św. i koncert muzyczny. Tydzień później będzie piesza pielgrzymka do sanktuarium we Wielu.
 • Pielgrzymka autokarowa do Lichenia dla dzieci komunijnych i ich rodzin odbędzie się 7 czerwca. Koszt od jednej osoby to 90 zł. W tym tygodniu zachęcamy
  do zapisów dzieci i członków ich rodzin, a po następnej niedzieli będą też mogli zapisać się inni parafianie. Można się zapisywać w biurze parafialnym.
 • Dzisiaj, o godz. 16.00, zapraszamy do kościoła na KONCERT DOBROCZYNNY pod hasłem: „Ukraino dla Ciebie gramy – muzyką wolność wypraszamy”. Będziemy mogli wysłuchać utwory z muzyki poważnej, popularnej, religijnej,
  a także pieśni ukraińskie. Wystąpią muzycy z Gdańska i Starogardu Gdańskiego, nasza uzdolniona  organistka z siostrą skrzypaczką, a także pięknie zaśpiewają
  dla nas dzieci i młodzież z Ukrainy. Będzie też okazja złożyć swój dar na wsparcie dla Ukraińców.
 • W następną niedzielę, o godz. 12.00, w gminnej hali odbędzie się koncert
  pt. „Podaj Rękę Ukrainie”. Będzie także okazja do posłuchania różnych występów muzycznych, także z udziałem gości z Ukrainy. W ten sposób oni także pragną wyrażać swoją wdzięczność za wsparcie otrzymywane od Polaków. Przygotowana będzie aukcja różnych produktów, a także będzie można zakupić różne słodkie przysmaki.
 • Ze stolika pod chórem można nabyć nowy numer czasopisma religijnego „Pielgrzym”, a należności proszę złożyć do skarbonki św. Antoniego.