OGŁOSZENIA PARAFIALNE 24.04.2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – II NIEDZIELA WIELKANOCNA – 2022-04-24

 • Dzisiejsza Niedziela Miłosierdzia, ustanowiona przez papieża Jana Pawła II, jest świętem wszystkich osób angażujących się w dzieła dobroczynne
  w swoich środowiskach. Przy tej okazji dziękujemy członkom naszego Parafialnego Zespołu Caritas i Szkolnego Koła Caritas, za troskę o osoby najbiedniejsze i realizację różnych dobroczynnych pomysłów. 
 • Dziękujemy też Wspólnocie Bożego Miłosierdzia za gorliwe modlitwy, organizowanie wielu działań pobudzających parafian do głębszych przeżyć duchowych i propagowanie wśród nas Bożego Miłosierdzia. W czwartek,
  po Mszy wieczornej, odbędzie się w plebanii spotkanie Wspólnoty Miłosierdzia.
 • Ze stolika z tyłu kościoła można zabrać obrazki Jezusa Miłosiernego
  z koronką, przygotowane przez Wspólnotę.
 • Dzisiaj Święta Zmartwychwstania obchodzą nasi prawosławni goście
  z Ukrainy. Szkolne Koło Caritas, wraz z Radą Rodziców szkoły oraz Gminnym Ośrodkiem Kultury, Sportu i Turystyki organizują ciekawe wydarzenie integracyjne w gminnej hali pod hasłem „Wiosna budzi nadzieję”. Zaproszone są osoby przebywające w Domu Wczasów Dziecięcych
  w Wygoninie oraz w rodzinach na terenie gminy. Przygotowane będą różne występy artystyczne, konkursy, poczęstunek. Goście otrzymają także dary, które składaliśmy podczas różnych zbiórek.
 • W tygodniu przeżywać będziemy w liturgii: w poniedziałek Święto św. Marka Ewangelisty, we wtorek uroczystość św. Wojciecha biskupa i męczennika,
  w piątek Święto św. Katarzyny Sjeneńskiej – patronki Europy.
 • W środę o godz. 21.00 zapraszamy do kościoła na Apel Jasnogórski.
 • W minionym tygodniu rozpoczęła się całościowa naprawa dachu na kościele. Trzeba dokonać odeskowania, położenia folii i przełożenia wszystkich dachówek. Prace potrwają przez 3 miesiące. Polecamy tę ważną i historyczną sprawę ofiarności wszystkich.
 • Rozpoczyna się piękny miesiąc maj. Tysiące ludzi będzie w tym okresie gromadzić się w kościołach lub przy przydrożnych kaplicach, aby oddać cześć Maryi, opiekunce narodu polskiego. Chciejmy i my stanąć do apelu. Przychodźmy wieczorami na wspólne śpiewy i modlitwy. W kościele litania do Matki Bożej będzie odmawiana, po Mszy Świętej wieczornej, a w niedzielę po Mszy Św., o godz. 9.30. Zadbajmy też wspólnie z sąsiadami o piękno przydrożnych krzyży i kaplic. 
 • Na początku maja przeżywamy ważne uroczystości państwowe i religijne. Postarajmy się wszyscy wywiesić przed domami i instytucjami biało – czerwone flagi państwowe. Niech będą one znakiem naszych głębokich uczuć patriotycznych i dopingują nas do troski o ojczyznę poprzez swoje życiowe działania. W miesiącu maryjnym możemy też wywiesić flagi biało – niebieskie, a w związku z różnymi uroczystościami nawiązującymi do św. Jana Pawła II – także flagi żółto – białe.
 • W przyszłą niedzielę, 1 maja, we wspomnienie liturgiczne św. Józefa Robotnika, zapraszamy wszystkich mężczyzn na Mszę Św. w intencji o godz. 9.30.
 • W maju papież prosi o modlitwę w intencji: „aby wszyscy ludzie młodzi, powołani do pełni życia, odkryli w Maryi wzór słuchania, głębię rozeznawania, odwagę wiary oraz poświęcenie się służbie”. W tej intencji odmówią za tydzień różaniec członkinie Żywego Różańca, po Mszy Św.
  o godz. 7.30.
 • W maju będziemy w parafii przeżywać wiele ważnych wydarzeń. Przybędzie do nas ks. biskup diecezjalny na wizytację parafii. Dzieci z klas III przyjmą
  I Komunię Św., a młodzież z klas I szkół średnich otrzyma sakrament bierzmowania.
 • Dzieci komunijne zapraszamy do kościoła na próby w środę o godz. 15.30 oraz w sobotę o godz. 9.00. Ponadto w tym tygodniu dzieci będą miały próbną spowiedź w kościele – klasy IIIb i IIIc zapraszamy we wtorek o 15.30, a IIIa
  i z innych szkół w czwartek o 15.30.
 • Rodziców dzieci komunijnych zapraszamy na spotkanie do plebanii w środę, po Mszy wieczornej. Będzie też wtedy okazja, aby odebrać alby wykonane przez firmę krawiecką.
 • Młodzież przygotowującą się do bierzmowania zapraszamy na spotkanie
  w salce w plebanii w sobotę o godz. 9.00.
 • Dziękujemy za przygotowanie w kwietniu pięknych dekoracji kwiatowych przez mieszkańców Chwarzna i Wybudowań Kozia. Poprosimy, aby w maju udekorowali ołtarze mieszkańcy Bartoszegolasu i Rudy.