OGŁOSZENIA PARAFIALNE 10.04.2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – NIEDZIELA PALMOWA – 2022.04.10

* Zakończyły się rekolekcje wielkopostne. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy aktywnie w nich uczestniczyli. Dziękujemy też za wsparcie w prowadzeniu rekolekcji paniom katechetkom i gronu nauczycielskiemu.

* Dziękujemy członkom Szkolnego Koła Caritas za sprzedaż palm przed kościołem,
a przy wyjściu będą zbierać ofiary do skarbonek na dożywianie dzieci w szkole i inne cele dobroczynne. Z boku kościoła można obejrzeć najładniejsze palmy nadesłane
na coroczny konkurs palm organizowany przez naszą szkołę.

* W czwartek, odbyła się nasza parafialna spowiedź. Jeszcze spora grupa osób
nie skorzystała z tak wielkiej szansy uporządkowania swojego życia przed Świętami. Księża będą jeszcze słuchali spowiedzi we Wielki Piątek, po wieczornych obrzędach
do 21.00 (w czasie adoracji przy Grobie Pańskim) oraz we Wielką Sobotę po tzw. Święconkach. Warto zadbać, aby wszyscy członkowie naszych rodzin po Bożemu przeżywali Święta i skorzystali ze spowiedzi. Czas spowiedzi i Komunii wielkanocnej minie 12 czerwca, w Uroczystość Trójcy Przenajświętszej.

* Dziękujemy za liczny udział w piątkowej Drodze Krzyżowej, którą przeżywaliśmy
w plenerze. Dziękujemy strażakom ze Starej Kiszewy za pomoc w bezpiecznym przemarszu oraz  Szkolnemu Kołu Caritas i ministrantom za obsługę.

* W najbliższą środę zapraszamy na spotkanie do kościoła Grupę Modlitwy O. Pio. Zapraszamy o godz. 16.30 na adorację Najśw. Sakramentu z prośbami i podziękowaniami
za wstawiennictwem św. O. Pio. Później będzie Msza Św. w tych intencjach.

* Kapłani odwiedzą chorych z przedświąteczną posługą sakramentalną w piątek,
od godz. 8.00. Poza tymi, których księża odwiedzają co miesiąc, to można jeszcze zgłaszać dodatkowych chorych.

* Wchodzimy w okres najważniejszych, centralnych wydarzeń z historii chrześcijaństwa. We Wielkim Tygodniu będziemy rozważać mękę, śmierć i zmartwychwstanie Pana Jezusa, a zaakcentuje to w sposób szczególny bogata liturgia – na którą wszyscy jesteśmy zaproszeni.

* We Wielki Czwartek, przed południem, kapłani odnowią swoje przyrzeczenia kapłańskie podczas Mszy Świętej w katedrze pelplińskiej, a wieczorem w parafiach odprawiona zostanie uroczysta Msza Święta, nawiązująca do Ostatniej Wieczerzy, podczas której Chrystus ustanowił sakramenty Eucharystii i kapłaństwa. W naszym kościele taka Msza Święta zostanie odprawiona o godz. 19.00. Po niej Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do ciemnicy. Adoracja potrwa do godz. 21.00 – wartę podejmą ministranci.

* We Wielki Piątek adoracja Najświętszego Sakramentu w ciemnicy rozpocznie się
od godz. 9.00 i potrwa do wieczornych obrzędów. Przychodźmy licznie do kościoła
na prywatną modlitwę, aby zawierzyć Chrystusowi wszelkie swoje osobiste lub rodzinne problemy. Zapraszamy do adorowania w kościele, we Wielki Piątek i we Wielką Sobotę, mieszkańców poszczególnych wiosek, a też członków wszystkich wspólnot działających
w parafii,  w następującym porządku:  9:00-10:00 Bartoszylas, 10:00-11:00 Boże Pole, Struga, 11:00-12:00 Chwarzenko, Foshuta, 12:00-13:00 Chwarzno, Akcja Katolicka, 13:00-14:00 Wygonin 14:00-15:00 Górne Maliki, Żywy Różaniec, 15:00-16:00 Wspólnota Bożego Miłosierdzia i Wspólnota Rodzin „Jutrzenka”, 16:00-17:00 Pałubin, Caritas, 17:00-18:00 Stary Bukowiec, Nowy Bukowiec 18:00-19:00 Strzelki, Zamek Kiszewski, 19:00-21.00  Stara Kiszewa – rodziny.  We Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. Liturgię wieczorną Męki Pańskiej rozpoczniemy o godz. 19.00. W tym dniu nigdzie na świecie nie odprawia się Mszy Świętej. Centrum stanowi adoracja krzyża, który chcemy ucałować z wdzięcznością jako szczególny znak, przez który Chrystus dokonał zbawienia świata. Ofiary złożone przy tej okazji będą przeznaczone
na utrzymanie Bazyliki Grobu Pańskiego w Jerozolimie. Po zakończonych obrzędach Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do Grobu Pańskiego, wartę obejmą strażacy, a my odśpiewamy Gorzkie Żale. Adoracja przy Grobie potrwa do godz. 21.00.

* We Wielką Sobotę adorację rozpoczniemy o godz. 9.00 i zachęcamy do adoracji również wraz ze swoimi wioskami lub wspólnotami. W tym dniu nie obowiązuje post
i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, lecz zaleca się je, jako przygotowanie
do świątecznego posiłku z pobłogosławionych pokarmów. Poświęcenie przyniesionych pokarmów, tzw. Święconek nastąpi w kościele w Starej Kiszewie o godz. 12.00 i 16.00,
a w kaplicy w Starym Bukowcu o godz. 13.00. Obrzędy wieczorne rozpoczną się o godz. 22.00. W związku z tym procesja rezurekcyjna odbędzie się po zakończeniu Mszy Wigilii Paschalnej. Na uroczystości wieczorne przynosimy ze sobą do kościoła świece. Podczas ceremonii nastąpi m.in. poświęcenie ognia i paschału, odnowimy również przyrzeczenia chrzcielne. Poprosimy o niesienie baldachimu, chorągwi i feretronów podczas procesji.

* W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego nie będzie rannej Mszy Św. o 7.30 – wykorzystajmy czas na uroczyste śniadanie wielkanocne w gronie rodziny. Pozostałe Msze Święte będą o godz. 9.30, 11.00 i 15.00 w kościele parafialnym i o 13.30  w kaplicy
w Starym Bukowcu. Natomiast w II Święto – porządek Mszy, jak w każdą niedzielę.

* We Wielki Piątek oraz we Wielką Sobotę, o godz. 15.00 (a w Święta przed Mszą,
o godz.11.00) będziemy modlić się Koronką do Miłosierdzia Bożego oraz Nowenną – przygotowując się do dobrego przeżywania Niedzieli Miłosierdzia.

* Dzisiaj, w 82. rocznicę mordu katyńskiego i 12. rocznicę katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem, możemy ustawić znicze przed kamieniem i płytą przed kościołem – czczącą dzielnych Polaków, a także przy dębach katyńskich przy nowej kaplicy przedpogrzebowej. Są wśród nich m.in. dwaj oficerowie pochodzący z naszej gminy.

* Dzieci z klas III, przygotowujące się do przyjęcia I Komunii Św. zapraszamy
na ćwiczenia w kościele we wtorek o 15.30.

* Młodzież z klas I szkół średnich, przygotowującą się do bierzmowania, zapraszamy
na spotkania w salce w plebanii w poniedziałek i w środę o godz. 18.30.

* Rozpoczęła się naprawa dachu na kościele i potrwa przez 3 miesiące. Kolekty
we wszystkie niedziele będą przeznaczone na ten cel. Można też dodatkowe ofiary rodzinne przynosić do biura parafialnego.

* Do skarbonki św. Antoniego z tyłu kościoła można włożyć swój dar na zakup kwiatów
do Grobu Pańskiego.

* Ciągle możemy włączać się w różne formy pomocy na rzecz mieszkańców Ukrainy. Można dalej włączyć się w zbiórkę Szkolnego Koła Caritas „Dzieci dla dzieci wojny”. Można także składać swoje dary w kartonach z logo Caritas umieszczonych
we wszystkich sklepach na terenie parafii, a też przynosić do kościoła i składać przy bocznym ołtarzu

* Ze stolika pod chórem można nabyć nowy numer czasopisma „W Rodzinie”,
a należność proszę włożyć do skarbonki św. Antoniego.