OGŁOSZENIA PARAFIALNE 03.04.2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 2022.04.03

 • Dzisiaj rozpoczynamy parafialne i szkolne rekolekcje wielkopostne. Witamy
  w naszej wspólnocie o. Cordiana Szwarca, franciszkanina, wce dyrektora Caritas Polska – razem z towarzyszącymi wolontariuszami. Przeżyjmy głęboko ten święty czas, przygotowujący nas na godne przeżywanie Świąt Wielkanocnych. Przedstawiciele każdej rodziny mogą jeszcze po Mszy Św. zabrać z tyłu kościoła ulotkę z programem rekolekcji. Dzieci i młodzież szkolna mają swoje spotkania w poniedziałek, wtorek i środę, w godzinach od 9.00 do 12.30. Młodzież pozaszkolną i dorosłych zapraszamy na Msze rekolekcyjne w te dni,
  o godz. 18.00. W poniedziałek po Mszy o godz. 18.00 będzie w kościele spotkanie ze Szkolnym Kołem Caritas, z młodzieżą przygotowującą się
  do bierzmowania oraz starszą. We wtorek, po Mszy o 18.00 nasz rekolekcjonista spotka się w plebanii ze wszystkimi grupami działającymi w naszej parafii.
  W środę, o godz. 16.00, będzie dodatkowa Msza rekolekcyjna na filii w Starym Bukowcu. W środę, po Mszy o 18.00, wszyscy chętni zaproszeni są na spotkanie – gdzie m.in. dowiemy się wielu informacji o wspieraniu ludzi potrzebujących pomocy, a w ostatnim czasie uchodźców z Ukrainy. Ofiary składane podczas kolekt w poniedziałek, wtorek i środę będą naszym podziękowaniem
  za rekolekcje i wsparciem w kolejnych działaniach dobroczynnych podejmowanych przez naszych gości.
 • Nasza spowiedź parafialna, z udziałem większej liczby kapłanów z dekanatu, odbędzie się w czwartek, w godz. od  9.00 do 10.00, od 16.00 do 17.00 oraz
  od 19.00 do 20.00. Spowiedź w kaplicy w Starym Bukowcu będzie od godz. 16.00 do 16.30, a po niej tam będzie Droga Krzyżowa. Postarajmy się,
  aby wszyscy członkowie naszych rodzin uporządkowali swoje życie przed Świętami poprzez sakrament pokuty.
 • Droga Krzyżowa w najbliższy piątek będzie miała inny charakter, bo odbędzie się w plenerze. Zapraszamy do licznego udziału. O godz. 16.00 zostanie odprawiona Msza Św., a po niej ruszamy procesją. Pójdziemy w kierunku Chwarzna, a za Starą Kiszewą skręcimy w prawo w polną drogę k. lasu
  i przejdziemy przez osiedle obok stadionu. Weźmy ze sobą książeczki
  do nabożeństwa, abyśmy wszyscy włączali się w śpiewy w czasie trasy. Przedstawicieli strażaków poprosimy o pomoc w bezpiecznym przemarszu. Jako grupa zorganizowana, będziemy maszerowali w skupieniu.
 • Ciągle możemy włączać się w różne formy pomocy na rzecz mieszkańców Ukrainy. Dziękujemy za dary złożone na ogólnopolską akcję Caritas „Paczka
  dla Ukrainy”, wspierającą rodziny, które pozostały jeszcze na terenach wojennych. Można też dalej włączyć się w zbiórkę Szkolnego Koła Caritas „Dzieci dla dzieci wojny”. Można także składać swoje dary w kartonach z logo Caritas umieszczonych we wszystkich sklepach na terenie parafii, a też przynosić do kościoła i składać przy bocznym ołtarzu
 • Dziękujemy za ofiary złożone podczas dzisiejszej kolekty ekonomicznej.
  Już jutro rozpocznie się naprawa dachu na kościele i potrwa przez 3 miesiące. To najpilniejsza aktualnie sprawa. Trzeba będzie przełożyć i uzupełnić wszystkie dachówki. Pod spodem pojawią się deski i folie. Na ten cel będziemy także zbierać fundusze w następne niedziele – można też dodatkowe ofiary rodzinne przynosić do biura parafialnego. Koszt całości działań wynosi ponad 200 tys. zł., a do tej pory jeszcze nie mamy połowy tej kwoty uzbierane.
 • Za tydzień będzie Niedziela Palmowa, podczas której m.in. odbędzie się obrzęd poświęcenia palm. Warto, aby we wszystkich domach rodzice z dziećmi przygotowali jakieś palmy, by przez to zaakcentować mocniej naszą gotowość wejścia w przeżywanie Wielkiego Tygodnia. Można też będzie nabyć palmy przygotowane przez członków Szkolnego Koła Caritas, a zebrane ofiary przeznaczą na cele dobroczynne.
 • Szkolne Koło Caritas będzie też za tydzień zbierać przed kościołem
  do skarbonek na dożywianie dzieci w szkole i inne cele dobroczynne.
 • Zachęcamy jeszcze do zapisywania się do naszej Parafialnej Złotej Księgi Trzeźwości, która jest wyłożona przy bocznym ołtarzu. Wytrwajmy
  jak najdłużej we wszystkich poczynionych we Wielkim Poście przyrzeczeniach abstynenckich.
 • Do skarbonki św. Antoniego z tyłu kościoła można składać ofiary na zakup kwiatów do Grobu Pańskiego. Zakupione zostaną w kwiaciarni kwiaty właściwie pasujące do dekoracji Grobu. Dekorację kwiatową przy ołtarzach
  na Święta Wielkanocne i na kolejne niedziele kwietnia poprosimy, aby zrobili mieszkańcy Chwarzna i Wybudowań Kozia.
 • W następną niedzielę, w 82. rocznicę mordu katyńskiego i 12. rocznicę katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem, możemy ustawić znicze przed kamieniem i płytą przed kościołem – czczącą dzielnych Polaków, a także przy dębach katyńskich przy nowej kaplicy przedpogrzebowej. Są wśród nich m.in. dwaj oficerowie pochodzący z naszej gminy.
 • Dzisiaj będziemy mogli zakupić przed kościołem stroiki świąteczne wykonane przez osoby niepełnosprawne z Warsztatów Terapii Zajęciowej.
 • Ze stolika pod chórem można nabyć nowe numery czasopism „Pielgrzym”. Należności  proszę wrzucić do skarbonki św. Antoniego.
 • W sobotę odbył się pogrzeb śp. Elżbiety Kaszubowskiej z Chwarzenka. Została pochowana na nowym cmentarzu.  Dobry Jezu…