OGŁOSZENIA PARAFIALNE 06.03.2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 2022.03.06

 • Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy aktywnie wspierają naród ukraiński przeżywający tragedię wojny. Dziękujemy za włączanie się
  w różnorakie zbiórki, które mają miejsce w różnych miejscach na terenie gminy. Dziękujemy rodzinom, które w swoich domach goszczą rodziny ukraińskie. Jako wspólnota parafialna możemy szczególnie zaangażować się, aby zorganizować pomoc dla dzieci i młodzieży, którzy przybyli do nas w czwartek. Rezydują w Domu Wczasów Dziecięcych w Wygoninie. Ponad 100 osób z Domów Dziecka (z okolic miasta Chmielnicki,
  to zachodnia Ukraina, 200 km od granicy z Polską, a jest tam m.in. polonijny klub piłkarski) – w wieku od roku do 17 lat –  potrzebuje wsparcia nas wszystkich. Nie mają ze sobą nic, dlatego każda forma pomocy jest potrzebna. Jeżeli chodzi o rzeczy do ubioru, to mogą być
  w rozmiarach od roku do 176 cm, zarówno damskie, jak i męskie (większość dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkoły podstawowej). Lista produktów i środków: Odzież i okrycie (kapcie, klapki, skarpetki, bielizna, piżamy, spodenki, spodnie, t-shirty, dresy, bluzy, kurtki, czapki, rękawiczki), Środki higieny i czystości oraz inne produkty (ręczniki, mleko Bebilon 2-3, podkłady dla niemowląt, pampersy 3,4,5, oliwka, sudocrem, płyny do prania i płukania, proszki do prania, woda, słodycze). Dary można przynosić codziennie do kościoła parafialnego – włączając się też w akcję Szkolnego Koła Caritas „Dzieci Dzieciom Wojny”. Dziękujemy za ofiary złożone podczas kolekty w Środę Popielcową (a zebrano kwotę 7 tys. zł.), będziemy też mogli na ten cel złożyć ofiary w II niedzielę marca.
 • Dziękujemy grupie mężczyzn za udział, razem z ks. proboszczem,
  w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej na trasie 15 km, z parafii
  pw. Miłosierdzia Bożego w Starogardzie Gdańskim. W najbliższy piątek, od godz. 18.30, zaproszone są do udziału kobiety. Chętne panie
  i dziewczęta mogą zgłosić swój udział do ks. proboszcza do środy.
 • Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj podczas kolekty ekonomicznej
  na rzecz naprawy dachu na kościele. W związku z kończeniem innych zleceń, to firma dekarska zacznie naprawiać nasz dach po Świętach Wielkanocy.
 • Nabożeństwa wielkopostne w naszym kościele odbywają w następującym czasie: Droga Krzyżowa – w każdy piątek o godz. 16.00 (bezpośrednio
  po niej Msza Św. z kazaniem pasyjnym), a Gorzkie Żale w niedzielę,
  po Mszy o godz. 9.15. W Starym Bukowcu nabożeństwo Drogi Krzyżowej jest odprawiane w czwartek, o godz. 18.00. Za pobożne uczestnictwo
  w tych nabożeństwach i odmówienie modlitw w intencji papieża można uzyskać odpust zupełny, który możemy ofiarować za swoich bliskich zmarłych lub nawet za siebie samego, pragnąc skrócenia okresu przyszłego przebywania w czyśćcu.
 • We wtorek obchodzimy Dzień Kobiet. Wszystkim paniom i dziewczętom,
  z okazji ich Święta, składamy serdeczne życzenia, by cieszyły się szczęściem, zdrowiem i pomyślnością, by ich troska o dobre życie rodzin została doceniona szacunkiem i wdzięcznością, by Pan Bóg wspierał
  w realizacji wszystkich życiowych zadań. Zapraszamy wszystkie panie
  i dziewczęta na Mszę Św. w ich intencji we wtorek o godz. 17.00.
 • W najbliższą środę o godz. 16.00 odbędzie się w kościele adoracja Najśw. Sakramentu z prośbami i podziękowaniami za wstawiennictwem
  św. O. Pio. Później będzie Msza Św. w tych intencjach.
 • W sobotę, o godz. 11.30, zapraszamy dzieci z klas III na kolejne spotkanie do plebanii. Rodziców tych dzieci, którzy pragną zamówić alby komunijne dla dzieci, zapraszamy na spotkanie z przedstawicielką firmy krawieckiej
  z Grudziądza w sobotę, o godz. 12.30.
 • Przy bocznym ołtarzu wyłożona jest Parafialna Złota Księga Trzeźwości. Warto, aby zapisały się tam osoby, które zdecydują się w Wielkim Poście  na jakiś określony czas podjąć abstynencję, by ocalić siebie, swoją rodzinę i ojczyznę od plagi alkoholizmu.
 • Parafialny Klub Sportowy VIRTUS zaprasza chętnych, młodszych
  i starszych, na treningi w siatkówkę i w piłkę nożną, w każdy wtorek,
  od godz. 18.00 do 20.00, na hali sportowej. Ponadto chętni do gry w tenisa stołowego, kobiety i mężczyźni, zaproszeni są na zajęcia z trenerem
  do świetlicy w plebanii, w każdy czwartek od godz. 18.00.
 • Ze stolika pod chórem można też nabyć nowy numer czasopisma „Pielgrzym”, a należność proszę wrzucić do skarbonki św. Antoniego.