OGŁOSZENIA PARAFIALNE 30.01.2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – IV NIEDZIELA ZWYKŁA – 30.01.2022

 • W środę będziemy przeżywać Święto Ofiarowania Pańskiego – zwane też Świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze Św. odprawione będą w kościele parafialnym o godz. 7.00, 10.00 i 17.00, a na filii w Starym Bukowcu
  o godz. 18.30. Podczas każdej Mszy Św. poświęcone będą gromnice.
 • W czwartek będziemy wspominać w liturgii św. Błażeja – biskupa
  i męczennika. Uznawany jest on za patrona osób chorych na choroby gardła. W związku z tym po każdej Mszy Św., po błogosławieństwie udzielane będzie specjalne błogosławieństwo osobom, które odczuwają różnorakie dolegliwości związane z gardłem.
 • W sobotę będziemy wspominać w liturgii św. Agatę, która w III wieku poniosła śmierć męczeńską za wiarę. Przed błogosławieństwem zostaną poświęcone w kościele chleb i sól, które będzie można zabrać do domu – by też spełniło się stare powiedzenie: „gdzie święta Agata tam bezpieczna chata”.
 • Za tydzień będzie kolekta ekonomiczna przeznaczona na remont dachu
  na kościele.
 • Dzieci z klas III, przygotowujące się do I Komunii Św., zapraszamy
  na spotkanie do kościoła w sobotę, o godz. 9.00.
 • Rodziców dzieci komunijnych zapraszamy na spotkanie do kościoła
  w czwartek, po wieczornej Mszy Św.
 • W następną niedzielę, na Mszę o godz. 11.00, zapraszamy do kościoła dzieci z klas III, przygotowujące się do przyjęcia I-szej Komunii Św. Dzieci mają swoją „Studniówkę” i z tej okazji złożą pewne ślubowania – zobowiązania, które będą znakiem podjęcia przez nich konkretnych postanowień przemiany swojego życia podczas przygotowań do pięknej majowej uroczystości. Tego dnia dzieci też będą miały poświęcone świece komunijne. Mogą być one od chrztu lub możne je zakupić w biurze parafialnym w tym tygodniu.
 • Zakończył się okres kolęd. Z tej okazji pragniemy podziękować za okazaną  życzliwość. Dziękujemy za serdeczną atmosferę w domach u rodzin, które przyjęły kapłana z wizytą duszpasterską – a takich rodzin było 60%. Dziękujemy przedstawicielom rodzin, którzy przybyli na specjalne Msze
  w intencji kolejnych wiosek i ulic – a takich rodzin było 10%. Dziękujemy za złożone ofiary na realizację tegorocznego zadania inwestycyjnego – naprawy dachu na kościele. W sumie na ten cel złożono podczas kolędy kwotę 20 tys. zł. Wiosną rozpoczną się działania naprawcze.
 • W I piątek miesiąca księża odwiedzą chorych z posługą sakramentalną
  od godz. 8.00.
 • W tym dniu okazja do spowiedzi będzie od godz. 15.30 do 17.00. Szczególnie zapraszamy dzieci z klas IV oraz młodzież przygotowującą się
  do bierzmowania.
 • W poprzednich latach mieszkańcy poszczególnych rejonów parafii pięknie zatroszczyli się o wystrój kościoła parafialnego (przy ołtarzu głównym
  i bocznych), poprzez przygotowanie coniedzielnych dekoracji kwiatowych. Poprosimy, aby w tym roku dalej kontynuować taką piękną pracę
  w kościele. W każdym rejonie powinny się znaleźć osoby odpowiedzialne, które na kolejne niedziele miesiąca (a więc np. w soboty) pomogą zrobić dekoracje kwiatowe (korzystając z własnych kwiatów z ogrodów lub
  po zorganizowaniu jakichś składek na ten cel). Czasami pomocne będą już zrobione dekoracje ślubne lub świąteczne. Przydział zadań w kolejnych miesiącach przesunął się o jeden miesiąc, a więc w kolejnych miesiącach
  za dekoracje w kościele parafialnym będą odpowiadać mieszkańcy
  z wyznaczonych rejonów: luty – (Chwarzenko), marzec – (będzie dekoracja wielkopostna), kwiecień – (Chwarzno i Wybudowania (Kozia), maj – (Bartoszylas i Ruda),  czerwiec – (Foshuta),  lipiec – (Stara Kiszewa – ulice Szorca, Wyzwolenia, Osiedle za stadionem, Wybudowania (Kalk), sierpień – (Pałubin, Górne Maliki), wrzesień – (Wygonin, Bożepole
  i Struga), październik – (Stara Kiszewa – ulice Tysiąclecia, Zamkowa, Kościelna, Konarzyńska, Kościerska, Polna, Łąkowa, Partyzantów,
  6 Marca), listopad – (Zamek Kiszewski, Strzelki), grudzień – (będzie dekoracja adwentowa). Mieszkańcy Starego Bukowca i Nowego Bukowca od lat troszczą się o piękno dekoracji w kaplicy w Starym Bukowcu. Niech troska o piękno świątyni parafialnej będzie radosnym znakiem zaangażowania w sprawy parafii i szczególnym znakiem naszej wiary.
 • Ze stolika pod chórem można nabyć kolejny nr czasopisma „W Rodzinie”,
  a należność proszę wrzucić do skarbonki św. Antoniego. Każda rodzina może też za darmo zabrać wartościowe czasopismo pt. „Dobre Nowiny”,
  w którym m.in. umieszczone są ciekawe świadectwa wiary różnych znanych osób, różne wiadomości o cudach. Warto, aby w każdym domu obecne były ciekawe czasopisma religijne, zanieśmy je też do sąsiadów
  i znajomych, szczególnie do ludzi starszych i chorych z naszego otoczenia.
 • W sobotę zmarła śp. Ewa Jażdżewska. Składamy serdeczne wyrazy współczucia ks. Markowi z powodu śmierci mamy. Pogrzeb będzie
  w czwartek o godz. 13.00 w Kleszczewie. Dla chętnych osób będzie podstawiony autokar, który odjedzie o godz. 12.00 sprzed kościoła. Dobry Jezu …