OGŁOSZENIA PARAFIALNE 16.01.2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – II NIEDZIELA ZWYKŁA
– 2022-01-16

 • Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na wsparcie dla Wyższego Seminarium Duchownego w Pelplinie.
 • Trwa tydzień powszechnej modlitwy o jedność chrześcijan. Wszyscy starajmy się szerzyć zgodę, jedność i  życzliwość w swoich środowiskach.
 • W tym tygodniu będziemy obchodzić dzień babci i dzień dziadka. Warto podziękować wszystkim starszym osobom za ich trud i poświęcenie włożone w wychowanie młodszego pokolenia, przekazywanie nam wszystkim dobrych wartości.
 • W sobotę, 22 stycznia, przypada 159 rocznica wybuchu Powstania Styczniowego. Organizacja Strzelcy zaprasza do wspólnego uczczenia powstańców pochodzących z terenu naszej parafii. A była to rodzina Czarlińskich i leśniczy Fiałek z Chwarzna, ks. Antoni Muchowski pochodzący z Foshuty i Oskar Wolski ze Strugi. Początek wydarzenia będzie o godz. 12.00 w Chwarznie, potem o 13.00 w kościele uroczysta Msza Św., oraz akademia patriotyczna w szkole z występami zespołów. Zakończy wydarzenie tradycyjna grochówka i ognisko
 • W następną niedzielę, na Mszach Św. o godz.9.30 i 11.00 wystąpi zespół dziecięco- młodzieżowy „Promienie Miłosierdzia” z parafii pw. Miłosierdzia Bożego ze Starogardu Gdańskiego. Za tydzień, o godz. 16.00, odbędzie w naszej parafii KONCERT KOLĘD. Przyjadą do nas chóry, zespoły i schole z innych miejscowości, a także zachęcamy wszystkie miejscowe i z okolic grupy muzyczne do przedstawienia 3 kolęd. Chętne grupy powinny zgłosić swój udział do czwartku.
 • Kończy się czas kolęd. Serdecznie dziękujemy rodzinom, które gościły już kapłanów w swoich domach z kolędą i za składane przy tej okazji ofiary kolędowo- inwestycyjne na rzecz parafii. Przypominamy, iż kapłani,
  w związku ze stanem epidemicznym, w tym roku odwiedzą tylko te rodziny, które wcześniej zadeklarują gotowość przyjęcia kolędy pisząc smsa do ks. proboszcza lub wypełniając specjalną kartkę. Oczywiście, wszyscy powinni być w domu zdrowi. Rodziny, które nie przyjęły kolędy w swoich domach, zapraszamy do kościoła na Mszę Św. w intencji o błog. Boże dla swojej wioski lub ulicy. W poniedziałek, o godz. 16.30, pomodlimy się za mieszkańców Strzelek, Bożegopola i Strugi. We wtorek, o godz. 16.30, zapraszamy na Mszę mieszkańców Wygonina, Górnych Malik, Foshuty.  W środę, o godz. 16.30, pomodlimy się za mieszkańców Pałubina. W czwartek, o 16.30 zapraszamy mieszkańców Zamku Kiszewskiego. W piątek, o godz. 16.30, zapraszamy mieszkańców
  ul. Wyzwolenia, a o 17.00 mieszkańców ul. Kościerskiej. Mogą też chętne rodziny, nieobecne wcześniej, zaprosić kapłana z kolędą do domu
  w czwartek, o godz. 14.00.
 • Plan kolęd na ostatnie dni:

 * 16 stycznia, niedziela, godz. 13.00 –  Stara Kiszewa – ul. Kościerska,
(od skrzyżowania przy Urzędzie Gminy) prawa strona, do bloku po SKR
                          
* 16 stycznia, niedziela, godz. 16.00 –  Stara Kiszewa – ul. Kościelna, Zamkowa                                                                                              
* 17 stycznia, poniedziałek, godz. 14.00 –  Stara Kiszewa – ul. Wyzwolenia,  blok 15, blok 16   
* 17 stycznia, poniedziałek, godz. 14.00 – Stara Kiszewa – ul. Wyzwolenia – blok 13, blok 14, blok 17

* 18 stycznia, wtorek, godz. 14.00 –  Stara Kiszewa – ul. Wyzwolenia – blok
za szkołą, blok za Ośrodkiem Zdrowia, domki za stadionem
                                                    
* 18 stycznia, wtorek, godz. 14.00 –  Stara Kiszewa – ul. Konarzyńska (od strony Konarzyn do nru 12)                    
* 19 stycznia, środa, godz. 14.00 –  Stara Kiszewa – domki za stadionem (ulice Jana Pawła, Norwida)    

* 19 stycznia, środa, godz. 14.00 –  Stara Kiszewa – ul. Konarzyńska
(od zakrętu, od nru 10 do ul. Tysiąclecia)
               

* 20 stycznia, czwartek, godz. 14.00 –  Stara Kiszewa – ul. Wyzwolenia – domki
do Ośrodka Zdrowia                         
* 20 stycznia, czwartek, godz. 14.00 – kolęda u chętnych rodzin (nieobecnych wcześniej w terminie swojej trasy)

 • Ze stolika pod chórem można nabyć nowy numer czasopisma
  „W Rodzinie”, a należność proszę włożyć do skarbonki św. Antoniego.
 • W minionym tygodniu zmarł śp. Henryk Czapiewski z Chwarzna. Pogrzeb będzie w poniedziałek, o godz. 11.00. Różańce w kaplicy przedpogrzebowej w sobotę o 17.45, w niedzielę o 16.00, w poniedziałek
  o 10.00. Dobry Jezu …