Orszak i Bal Wszystkich Świętych 31 X

ORSZAK i BAL WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH W STAREJ KISZEWIE – odbędzie się 31 października. Do udziału w tym wydarzeniu zaproszone są wszystkie dzieci wraz ze swoimi rodzinami. Zbiórka nastąpi o godz. 17.00 przy targowisku gminnym. Przy dźwiękach orkiestry nastąpi uroczysty wymarsz ORSZAKU. Przystaniemy przed pomnikiem św. Jana Pawła II, gdzie posłuchamy koncertu orkiestry i wypuścimy szczególne „światełko do nieba” w pozdrowieniu do naszych orędowników, których czcimy. W kościele zostanie odprawiona Msza Św. i modlitwy do Wszystkich Świętych. Będą też obecne w świątyni relikwie świętych osób. Potem wszyscy uczestnicy udadzą się do świetlicy parafialnej. W czasie BALU będzie okazja do wspólnej zabawy i różnych konkursów. Wszyscy w tym dniu przychodzą przebrani za świętych lub błogosławionych. Dla wszystkich będzie przygotowany poczęstunek.

Podczas orszaku nie tylko stroje, ale również wizerunki świętych, wykonane przez uczniów naszej szkoły, przypominały nam o ich Uroczystości.

Orszak dotarł pod pomnik św. Jana Pawła II, a orkiestra wykonała koncert trzech utworów.

Następnie wypuszczono światełko do nieba z zimnych ogni.

Ks. Proboszcz przenosi relikwie na specjalnie przygotowane miejsce. Przyniosła je młodzież przebraną za osoby, których relikwie uroczyście wniesiono: św. Jana Pawła II, św. o. Pio,
św. Faustynę Kowalską i bł. Karolinę Kózkównę. 

Relikwie pozostaną do niedzieli.

Dom Boży pełen świętych i błogosławionych 🙂

Tańce i zabawy na Balu Świętych: