Dożynki Parafialne 31.08.2019

WSPOMNIENIA Z DOŻYNEK W STAREJ KISZEWIE!
W sobotę, 31 sierpnia, odbyły się Parafialne Dożynki w Starej Kiszewie. Podczas Mszy Św. rolnicy z Górnych Malik przynieśli tradycyjny wieniec i dary ołtarza. Potem wszyscy udali się do ogrodu przy plebanii, gdzie odbył się radosny Festyn. W części artystycznej wystąpiły kolejno grupy: duet Dorota i Agata ze Skarszew, ze Starej Kiszewy szkolna grupa gimnastyczna, schola „Iskierki”, zespół „Fala Nadziei”, zespół „Gaudens”, zespół „Apostolskie Nutki”, podrywał też kibiców do wspólnego śpiewu akompaniując na gitarze ks. proboszcz Andrzej Taliński, grupa folklorystyczna z Mińska (Białoruś) i na koniec była zabawa ludowa. W części sportowej odbyły się Mistrzostwa w Pływaniu na Materacach (w kształcie łabędzi), rozegrany został mecz siatkarski pomiędzy drużynami Klubu „Wierzyca” i Parafialnego Klubu „Virtus”, a dla dzieci przygotowano konkurencje rekreacyjne. Panie z KGW i grup przyparafialnych przygotowały kiermasz spożywczy. Wielu skorzystało ze swojej szansy podczas loterii fantowej – dochód na rzecz dzieci niepełnosprawnych. Popularnością cieszyło się mini-zoo. Pan Bóg pobłogosławił piękną pogodą i wszyscy radośnie spędzali czas.