aktualnościparafiainformacjeduszpasterzenabożeństwaarchiwumogłoszeniaintencjebierzmowanikontakt Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE –
XV NIEDZIELA ZWYKŁA – 2015.07.12

 

·       Dzisiaj członkowie Szkolnego Koła CARITAS zbierają przed kościołem ofiary do skarbonek na rzecz zakupu zeszytów i przyborów szkolnych, które dzieci z biedniejszych rodzin.

·       Jutro, po Mszy o godz. 17.00, odprawiony zostanie różaniec fatimski
z procesją dookoła kościoła. Przynieśmy do kościoła świece.

·       Za tydzień przeżywać będziemy w naszej parafii odpust ku czci Matki Bożej Szkaplerznej. Sumę odpustową o godz. 12.00 odprawi o. misjonarz Marek Ochlak – prowincjał zgromadzenia księży oblatów
na Madagaskarze. Prosimy o niesienie baldachimu, feretronów i chorągwi podczas procesji eucharystycznej po Sumie oraz sypanie kwiatków przez dziewczynki. W tym dniu chętne osoby będą mogły dołączyć
do Bractwa Szkaplerza Świętego – do osób, które Maryję obierają za swoją przewodniczkę i noszą szkaplerz święty.

·       W najbliższą sobotę przed południem odbędzie się przy plebanii FESTYN KRWIODAWCÓW. Przybędą do nas członkowie Klubów Krwiodawców
z całego powiatu kościerskiego. Po Mszy Św. o godz. 10.00 w intencji krwiodawców, wszyscy będą mieli okazję wziąć udział w konkurencjach rekreacyjnych, w turnieju siatkarskim i wysłuchać części artystycznej. Członków naszego Parafialnego Klubu HDK im. św. Jana
Pawła II zapraszamy na zebranie organizacyjne do plebanii,
w poniedziałek, o godz. 19.00. Zespół „Apostolskie Nutki” zapraszamy
na próbę w środę, o godz. 12.00, a zespół młodzieżowy „Ignis Ardens”
w środę, o godz. 17.45.


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE –
XIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 2015.07.05

 

·      Dziękujemy za dziś złożone ofiary podczas tzw. Kolekty ekonomicznej.

·      Dzisiaj, po Mszy o godz. 9.30,  będzie modlitwa różańcowa Róż Żywego Różańca istniejących przy naszej parafii.

·      W sobotę przeżywać będziemy w liturgii Święto –
św. Benedykta, opata z Monte Cassino, patrona Europy.

·      Za tydzień członkowie Szkolnego Koła CARITAS będą zbierać przed kościołem ofiary do skarbonek na rzecz zakupu zeszytów i przyborów szkolnych, które dzieci
z biedniejszych rodzin otrzymają na początku nowego roku szkolnego.

·      Ze stolika pod chórem można nabyć nowy numer czasopisma diecezjalnego „Pielgrzym”, a należność proszę wrzucić do skarbonki św. Antoniego.


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 2015.06.28

 

·        W poniedziałek przypada uroczystość świętych apostołów Piotra i Pawła – przyjdźmy liczniej do kościoła na Msze o godz. 7.00, 9.30 lub 17.00 i zachowajmy świąteczny charakter tego dnia w naszych domach. Kolekta z tego dnia, tzw. „świętopietrze”, będzie przeznaczona na wsparcie dla Stolicy Apostolskiej w Watykanie.

·        W piątek przeżywać będziemy Święto – św. Tomasza Apostoła.

·        W miesiącu lipcu papież prosi nas o modlitwę w intencji: „Aby odpowiedzialność polityczna była przeżywana na wszystkich poziomach jako wzniosła forma miłosierdzia”.

·        Kolekta ekonomiczna w przyszłą niedzielę będzie dalej przeznaczona na kolejne działania związane z budową kostnicy.

·        We wtorek, po Mszy wieczornej, zapraszamy do plebanii na spotkanie Akcji Katolickiej. Warto przybyć, aby poprzez dyskusję pogłębić swoją wiarę oraz wiedzę religijną i moralną na różne tematy.

  • W piątek księża odwiedzą chorych z posługą sakramentalną od godz. 8.00.
  • W I piątek miesiąca, od godz. 16.00, odbywać się będzie w kościele adoracja wystawionego Najświętszego Sakramentu i będzie też okazja do spowiedzi. Zapraszamy szczególnie do comiesięcznej spowiedzi dzieci, które w tym roku przyjęły I Komunię Św.

·         W przyszłą niedzielę, po Mszy o godz. 9.30,  będzie modlitwa różańcowa Róż Żywego Różańca istniejących przy naszej parafii.

  • Przypominamy, iż każdy kościół jest miejscem szczególnego szacunku i godnego zachowania. Obowiązują również stosowne stroje, aby uczcić powagę świętego miejsca. W okresie wakacji pilnujmy się więc, aby górna odzież miała rękawy do łokci, a dolna miała długość do kolan. Zakazane są wszelkie stroje o charakterze plażowym lub gimnastycznym. Postarajmy się też wyłączać telefony komórkowe na czas obecności w kościele.

·        W okresie wakacyjnym – podobnie jak w poprzednich latach - nie będzie
w kościele Mszy w niedziele o godz. 15.00, natomiast Msza z liturgią niedzielną będzie też w kościele parafialnym w soboty, o godz. 17.00 oraz na filii w Starym Bukowcu, o godz. 18.30.

·        Dzisiaj, o godz. 16.00, odbędzie się w naszym kościele II PRZEGLĄD PIOSENKI RELIGIJNEJ. Zapraszamy licznie słuchaczy do kościoła, bo z pewnością będzie to bardzo ciekawe wydarzenie artystyczne i religijne.

·        Ze stolika pod chórem można nabyć nowy numer czasopisma diecezjalnego „Pielgrzym”. Należność proszę wrzucić do skarbonki św. Antoniego.


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XII NIEDZIELA ZWYKŁA - 21.06.2015

 

·        Dziękujemy uczestnikom akcji krwiodawstwa, która organizowana była tydzień temu przez nasz Parafialny Klub HDK im. św. Jana Pawła II.

·        We wtorek zapraszamy do kościoła na godz. 17.00, a później  na spotkanie do plebanii. Będzie okazja posłuchać ciekawych informacji o kandydatce na ołtarze siostrze Teodorze Witkowskiej, pochodzącej z pobliskiego Koźmina. Przyjedzie m.in. siostra zakonna elżbietanka, która opowie o życiu tej kandydatki do beatyfikacji z naszych okolic. Zapraszamy serdecznie Róże Różańcowe, członków Akcji Katolickiej i Wspólnoty Miłosierdzia oraz inne zainteresowane osoby.

·        W środę przypada uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela, w sobotę wspomnienie Najśw. Maryi Panny Nieustającej Pomocy.

·        Kończy się rok szkolny i rozpoczynają wakacje. Cieszą się uczniowie i nauczyciele z tej przerwy, po wytężonej pracy. Jest za co Bogu dziękować, a może też przepraszać, a także prosić na radośniejszy czas wakacji. W czwartek zapraszam uczniów, wychowawców
i rodziców do spowiedzi od godz. 16.00, a Msza Św. na zakończenie roku zostanie odprawiona w piątek, o godz. 9.00.

·        W sobotę, w 27. dzień miesiąca, na pamiątkę kanonizacji  św. Jana Pawła II, zapraszamy
do kościoła o godz. 21.00, na nabożeństwo Apelu Jasnogórskiego. Będziemy mieli okazję mocniej zapoznać się z nauczaniem papieża z pielgrzymek do ojczyzny, a też modlić się do niego w różnych intencjach.

·        W niedzielę, 28 czerwca, odbędzie się w Starej Kiszewie II PRZEGLĄD PIOSENKI RELIGIJNEJ. Zaproszone do udziału są zespoły muzyczne, schole i chóry z różnych parafii. Zaśpiewają po 3 utwory. Chętne grupy proszone są o wcześniejsze zgłoszenie
do ks. proboszcza do najbliższego piątku.

·        Kto chciałby uczestniczyć w tym roku w pieszej pielgrzymce do Częstochowy, w dniach od 31 lipca do 13 sierpnia, to prosimy o zgłoszenie się do ks. proboszcza po bliższe informacje. Zaproszona jest szczególnie młodzież z gimnazjum i szkół średnich oraz dorośli, którym stan zdrowia pozwala na przejście takiej drogi. Ks. proboszcz pójdzie w tym roku do Częstochowy po raz 35 w grupie ze Starogardu Gdańskiego i chętnie zabierze ze sobą liczną grupę parafian.


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XI NIEDZIELA ZWYKŁA - 14.06.2015

 

·       W miesiącu czerwcu, nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa odprawiane są w kościele codziennie, po Mszy Świętej o godz. 17.00 oraz
w niedziele, po Mszy Świętej, o godz. 11.00.

·       Dzisiaj przed kościołem, członkowie Szkolnego Koła Caritas, zbierają ofiary do skarbonek na dożywianie dzieci  w szkole.

·       Dzisiaj, w godz. od 9.00 do 13.00, odbywa się w Starej Kiszewie akcja honorowego krwiodawstwa organizowana przez nasz Parafialny Klub HDK im. św. Jana Pawła II. Przyjedzie do nas specjalny krwiobus z Gdańska. Liczymy na udział wielu zdrowych i pełnoletnich osób. Wspólnie możemy uratować życie kolejnym osobom.

·       W tym tygodniu biuro parafialne będzie czynne tylko w poniedziałek.

·       W piątek, o godz. 19.00, zapraszamy do plebanii na kolejne ciekawe KISZEWSKIE SPOTKANIA MAŁŻONKÓW KATOLICKICH.

·       W sobotę odbędą się w Pelplinie diecezjalne warsztaty dla młodzieży „PRZYSTAŃ”. Chętni mogą zgłosić się po bliższe informacje do ks. Kamila.

·       Zachęcamy do nabycia nowego numeru czasopisma „Pielgrzym” oraz
dla dzieci „Mały Pielgrzym”. Należności proszę wrzucić do skarbonki
św. Antoniego.


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – X NIEDZIELA ZWYKŁA - 7.06.2015

 

·        Do czwartku przeżywać będziemy oktawę Bożego Ciała. Po Mszach wieczornych będą procesje eucharystyczne, a w czwartek poświęcone zostaną zielone wianki – poprosimy o przyniesienie ich do kościoła. Dziękujemy wszystkim, którzy aktywnie brali udział w procesji na Boże Ciało oraz przez całą oktawę.

·        Dziękujemy za dzisiaj złożone ofiary podczas kolekty ekonomicznej na rzecz zbudowania kostnicy w naszej parafii. W minionych miesiącach członkowie rady parafialnej starali się o różne pozwolenia administracyjne potrzebne do budowy, m.in. uporządkowano sprawy własnościowe gruntów, opracowano mapę do celów projektowych, ustalono warunki pod zabudowę. W następnym etapie trzeba też będzie uzyskać zgodę wojewódzkiego konserwatora zabytków, a także Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej, bo teren ten jest blisko rzeki.

·        Dzisiaj też można złożyć przed kościołem ofiarę do skarbonek, z okazji Dnia Dziękczynienia, na budowę świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

·        Za tydzień przed kościołem, członkowie Szkolnego Koła Caritas, będą zbierać ofiary
do skarbonek na dożywianie dzieci  w szkole.

·        W czwartek, o godz. 19.00, zapraszamy do plebanii na spotkanie Wspólnoty Miłosierdzia.

·        W piątek będziemy przeżywać w liturgii uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa,
a w sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca Najśw. Maryi Panny.

·        W piątek zapraszamy do kościoła, o godz. 16.50, na nabożeństwo ku czci błog. Marty Wieckiej.

·        W sobotę, w 13. dzień miesiąca, zapraszamy do kościoła na godz. 17.00. Po Mszy Św. odbędzie się różaniec fatimski dookoła kościoła. Przynieśmy na to wydarzenie świece.

·        W następną niedzielę, 14 czerwca, w godz. od 9.00 do 13.00, odbędzie się w Starej Kiszewie akcja honorowego krwiodawstwa organizowana przez nasz Parafialny Klub HDK im. św. Jana Pawła II. Przyjedzie do nas specjalny krwiobus z Gdańska. Liczymy na udział wielu zdrowych i pełnoletnich osób. Wspólnie możemy uratować życie kolejnym osobom.

·        W niedzielę, 29 czerwca, odbędzie się w Starej Kiszewie II PRZEGLĄD PIOSENKI RELIGIJNEJ. Zaproszone do udziału są zespoły muzyczne, schole i chóry z różnych parafii. Zaśpiewają po 3 utwory. Chętne grupy proszone są o wcześniejsze zgłoszenie się do ks. proboszcza.

·        Serdecznie dziękujemy przedstawicielowi naszej rady parafialnej za remont dzwonów
na wieży kościelnej oraz  wykonanie na nich napędu elektrycznego.

·        W tym tygodniu biuro parafialne będzie czynne tylko w poniedziałek.

·        Zachęcamy do nabycia nowego numeru czasopisma „W Rodzinie”. Należności proszę wrzucić do skarbonki św. Antoniego.


ARCHIWALNE OGŁOSZENIA

CaritasKatolickie Stowarzyszenie MłodzieżyRóże różańcoweWspólnota Miłosierdzia BożegoAkcja Katolickaministrancischolazespół młodzieżowychórKrwiodawcy