aktualnościparafiainformacjeduszpasterzenabożeństwaarchiwumogłoszeniaintencjebierzmowanikontakt Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XXV NIEDZIELA ZWYKŁA – 21.09.2014

 

·        Tydzień temu złożyliśmy do skarbonek kwotę 780 zł. na dożywianie dzieci
w szkole i inne dobroczynne cele Caritas. Za wszelkie złożone ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

·        Za tydzień będziemy mieli okazję uczynić kolejny dobry uczynek.
Przed kościołem odbędzie się zbiórka ofiar do skarbonek na leczenie
2,5-letniego Filipa Drewka ze Starogardu Gdańskiego. U chłopca stwierdzono łamliwość kości. Konieczna jest operacja wprowadzenia metalowych prętów, aby mógł chodzić. Koszt operacji, która będzie przeprowadzana
aż w Berlinie, to 80 tys. zł. Rodziców na to nie stać, Wielu dobrych ludzi wspiera w organizacji pomocy – do nas też przyjedzie zespół „Kanaan”
ze Skarszew, wspierający tę akcję. Przyczyńmy się również do uzdrowienia tego dziecka.

·        Dzisiaj, o godz. 14.00, zapraszamy do udziału dzieci, młodzież i dorosłych – całe rodziny – w I PARAFIALNYM RAJDZIE ROWEROWYM. Wyruszymy sprzed plebanii, a potem pojedziemy polnymi drogami do Lip,
gdzie w gospodarstwie agroturystycznym będzie m.in. ognisko z kiełbaskami
i różne zabawy.

·        Dzieci z klasy III z terenu naszej parafii (ze szkół w Starej Kiszewie
i w Starych Polaszkach), przygotowujące się do przyjęcia I Komunii Św., zapraszamy na I spotkanie do plebanii – w sobotę, o godz. 10.00.

·        W sobotę, w 27. dzień miesiąca, na pamiątkę kanonizacji św. Jana Pawła II, zapraszamy do kościoła, o godz. 21.00, na nabożeństwo Apelu Jasnogórskiego.

·        W ramach przygotowań do sakramentu małżeństwa narzeczeni muszą przedstawić dokument o ukończeniu tzw. Kursu przedmałżeńskiego. Chętne osoby, które w tym lub następnym roku pragną zawrzeć małżeństwo kościelne, zapraszamy w niedzielę za tydzień, na Mszę Św. o godz. 15.00, a potem też będzie pierwsza katecheza w plebanii.

·        W najbliższym czasie parafia nasza organizuje pielgrzymki autokarowe.
Ks. Kamil zaprasza do udziału w Rodzinnej Pielgrzymce Maryjnej
do sanktuariów w naszej diecezji, m.in. do Kościerzyny, Kartuz i Grzybna. Koszt od 1 osoby to 15 zł. Wyjazd w sobotę, 4 października.

·        Ks. proboszcz organizuje 2-dniową pielgrzymkę do Lichenia
i Częstochowy, w dniach 8-9 października. Zgromadzi się wtedy na Jasnej Górze m.in. ok. tysiąca szkół im. Jana Pawła II z całej Polski. Do udziału zaproszona jest młodzież szkolna, ale także chętni dorośli. Koszt
od 1 osoby to 130 zł. Zapisać się można u ks. proboszcza.

·        W najbliższym tygodniu została zamówiona jedna intencja grupowa
od Apostolstwa Dzieła Pomocy dla Czyśćca, w intencji dusz w czyśćcu,
w środę, o godz. 17.00. Ponadto są wolne intencje w piątek i w sobotę,
o godz. 7.00.


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 14.09.2014

 

·        Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj podczas kolekty na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Pelplinie. Przed kościołem członkowie naszego Caritas będą zbierać ofiary do skarbonek
na dożywianie dzieci w szkole z ubogich rodzin. Połowa zebranych ofiar, zgodnie z ustaleniami na zebraniu Caritas, będzie także przeznaczona
na wydarzenia losowe, by wesprzeć np. osoby biedne w zakupie lekarstw, podczas różnych kataklizmów, w dojeździe na rehabilitację
czy do dalszych szkół.

·        W czwartek, w liturgii Kościoła będziemy – Święto św. Stanisława Kostki (patrona Polski i młodzieży).

·        Dzisiaj, od godz. 14.00, na boisku przy plebanii, zostanie rozegrany Turniej Siatkarski Kobiet o puchary Ks. Proboszcza. Zapraszamy
do udziału chętne drużyny żeńskie z naszej parafii, a też przyjadą z innych miejscowości – można zapisać się jeszcze o godz. 13.30. Zapraszamy też licznie kibiców.

·        W przyszłą niedzielę, o godz. 14.00, zapraszamy do udziału dzieci, młodzież i dorosłych – całe rodziny – w I PARAFIALNYM RAJDZIE ROWEROWYM. Wyruszymy sprzed plebanii, a potem pojedziemy polnymi drogami do Lip, gdzie w gospodarstwie agroturystycznym będzie m.in. ognisko z kiełbaskami i różne zabawy.

·        Ze stolika pod chórem można nabyć nowy numer czasopisma diecezjalnego „Pielgrzym”, a należność proszę wrzucić do skarbonki św. Antoniego.


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 2014.09.07

 

·        Dzisiaj, po Mszy Św. o godz. 9.30 odmówiony zostanie różaniec Wspólnoty Żywego Różańca.

·        Dziękujemy serdecznie za wszelkie ofiary złożone podczas kolekty ekonomicznej, która zostanie przeznaczona na zakup nowego pieca
w plebanii. Dotychczasowe ogrzewanie olejowe było bardzo drogie, więc taka inwestycja w plebanii jest bardzo potrzebna.

·        Nasza parafia hojnie wspiera wiele dobroczynnych dzieł. Tydzień temu do skarbonek, na rzecz chrześcijan cierpiących w Iraku, zebraliśmy kwotę 700 zł. W minionym tygodniu szkoła w Starej Kiszewie otrzymała kwotę 2200 zł. – pochodząca ze zbiórek wakacyjnych Caritas oraz z dochodu
z dożynek – na zakup artykułów szkolnych dla dzieci z biednych rodzin. Za tydzień członkowie Caritas będą zbierać ofiary do skarbonek na rzecz dożywiania dzieci w szkole z ubogich rodzin. Serdecznie wszystkim dziękujemy za wielką wrażliwość i włączanie się w różne dobroczynne inicjatywy.

·        W przyszłą też niedzielę kolekta przeznaczona będzie na wsparcie
dla Wyższego Seminarium Duchownego w Pelplinie.

·        W liturgii będziemy przeżywać: w poniedziałek Święto – Narodzenia Najśw. Maryi Panny, a w przyszłą niedzielę Święto Podwyższenia Krzyża Św.

·        We wtorek, po Mszy wieczornej, zapraszamy na spotkanie do plebanii wszystkich członków Caritas i osoby, które chcą dołączyć do tej wspólnoty.

·        W środę, po Mszy wieczornej, zapraszamy do plebanii na spotkanie członków Akcji Katolickiej oraz wszystkie osoby, które pragną podyskutować o różnych sprawach religijnych, moralnych i społecznych,  występujących w życiu ludzi.

·        W minionym tygodniu założony został przy naszej parafii Parafialny Klub Honorowych Dawców Krwi im. św. Jana Pawła II. Zaplanowano szeroką działalność, a najbliższa akcja krwiodawstwa odbędzie w Starej Kiszewie w listopadzie.

·        W sobotę po Mszy wieczornej zapraszamy do kościoła na nabożeństwo fatimskie. Na procesje różańcową można przynieść świece.

·        Informujemy, że już posiadamy kalendarz na przyszły rok do intencji mszalnych. Zachęcamy, aby jeszcze przed kolędami zarezerwować sobie szczególnie Msze rocznicowe. Warto ofiarować Msze za bliskich zmarłych, pamiętać o rocznicach ślubów lub urodzin, modlić się
o błogosławieństwo Boże dla swoich bliskich w różnych życiowych sytuacjach.

·        Od dzisiaj, w ramach ogłoszeń parafialnych, będą podawane tylko intencje grupowe, związane z większymi uroczystościami. Całe zestawienie intencji ofiarowanych na Msze Św. w najbliższym tygodniu można przeczytać w gablotce w kruchcie kościoła lub na naszej parafialnej stronie internetowej.

·        W następną niedzielę, od godz. 14.00, na boisku przy plebanii, zostanie rozegrany Turniej Siatkarski Kobiet o puchary Ks. Proboszcza. Zapraszamy do udziału chętne drużyny żeńskie z naszej parafii, a też przyjadą z innych miejscowości. Szczegóły na plakacie w gablotce przed kościołem.

·        W zakładzie fotograficznym p. Teresy Pezdy można nabyć zdjęcia
z naszych dożynek parafialnych oraz z innych uroczystości.

·        Ze stolika pod chórem można nabyć nowy numer czasopisma religijnego dla dzieci pt.: „Mały Pielgrzym” oraz czasopismo „W Rodzinie”. Należności proszę wrzucić do skarbonki św. Antoniego.

 

·        W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby  śp. Agnieszki i Czesława Kaiser z Bartoszegolasu oraz Ireny Labudy z Chwarzenka. Dobry Jezu ….

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XXII NIEDZIELA ZWYKŁA – 2014-08-31

 

·        Dzisiaj przed naszym kościołem, podobnie jak w całej Polsce, odbędzie się zbiórka
do skarbonek na rzecz chrześcijan cierpiących w Iraku.

·        W przyszłą niedzielę odbędzie się tzw. Kolekta ekonomiczna. W ramach dalszego remontu  plebanii zostanie zakupiony nowy piec. Dotychczasowe ogrzewanie dużej plebanii na olej opałowy było bardzo drogie. Stary piec węglowy kilka lat temu wybuchł i nie daje już gwarancji bezpiecznego użytkowania.

·        Tydzień temu odbyła się w Starej Kiszewie akcja krwiodawstwa. Przyjechał do nas krwiobus z Wojewódzkiej Stacji Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Gdańska. Chętnych zgłosiło się aż 56 osób. Nie wszyscy, ze względu na ograniczony czas godzinowy obsługi krwiobusa, mogli oddać krew, część osób po badaniach lekarskich nie została dopuszczona. W sumie jednak podarowaliśmy chorym ludziom  11,250 l krwi. Kontynuując tradycje dawnego Klubu HDK, działającego w Starej Kiszewie, pragniemy znowu zintegrować środowisko krwiodawców, by wielkie dzieło ratujące życie chorym ludziom rozszerzało się
dla następnych pokoleń. Dlatego też serdecznie zapraszamy na spotkanie założycielskie nowego Klubu HDK im. św. Jana Pawła II, działającego przy parafii w Starej Kiszewie –
w środę, 3 września, o godz. 17.30, w plebanii. Zostanie wybrany Zarząd i ustalony szeroki program działania.

·        Wczoraj przeżywaliśmy nasze parafialne dożynki. Pragnę serdecznie podziękować wszystkim uczestnikom tej uroczystości. Dziękuję za uświetnienie Mszy Świętej osobom, które zrobiły i przyniosły do ołtarza wieniec oraz chleb dożynkowy – a w tym roku uczynili to rolnicy z Foshuty. Dziękuję grupom artystycznym, które się zaprezentowały, a także osobom prowadzącym zabawę ludową. Dziękuję rolnikom, sołtysom, strażakom, Kołu Gospodyń Wiejskich, licznym sponsorom, członkom grup przyparafialnych,  a także wielu prywatnym osobom za pomoc w organizacji całej imprezy. W meczu siatkarskim drużyna Panien pokonała Mężatki. Bardzo zacięta okazała się rywalizacja w konkurencjach sprawnościowo – siłowych. Ostatecznie siłacze z Nowego Bukowca pokonali strażaków.

·        1. września mija 75. rocznica wybuchu II wojny światowej. Chciejmy pamiętać w swoich modlitwach o ofiarach tej wojny. Oni oddali swoje życie po to, aby dla nas wywalczyć wolność. Nie zmarnujmy ich poświęcenia. Starajmy się prezentować odpowiedzialną postawę, rzetelnie wykonując wszelkie swoje obowiązki, troszcząc się o los swojej rodziny, naszego środowiska i całej ojczyzny. Gminne Koło Kombatantów zaprasza wszystkich
w poniedziałek, o godz. 17.00, na Mszę za dusze poległych, pomordowanych i zaginionych w czasie II wojny światowej oraz o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla żywych kombatantów.

·        W miesiącu wrześniu łączymy się z papieżem w modlitwie w intencji: „aby niepełnosprawni umysłowo otaczani byli miłością i pomocą, których potrzebują, by godnie żyć”. W tej intencji modlić się będą m.in. członkinie Żywego Różańca za tydzień, po Mszy Św. o godz. 9.30.

·        Księża odwiedzą chorych z posługą sakramentalną w piątek, od godz. 8.00.

·        Od września – Msze Św., o godz. 17.00, w każdą sobotę, będą odprawiane już z liturgią niedzielną (tzn. będzie już m.in. kazanie). Do skorzystania z uczestnictwa w tej Mszy Św. zachęcamy szczególnie te osoby, które w niedziele muszą pracować lub daleko wyjeżdżają
i nie miałyby możliwości uczestnictwa we Mszy niedzielnej.

·        W związku z rozpoczęciem roku szkolnego, w intencji dzieci i młodzieży oraz nauczycieli
i rodziców zostanie odprawiona Msza Święta w poniedziałek, o godz. 9.00. W I piątek miesiąca, od godz. 16.00, będzie okazja do spowiedzi świętej.

·        We wtorek, na Mszę Św. o godz. 17.00 i zbiórkę zaproszeni są wszyscy ministranci oraz chłopcy, którzy chcieliby dołączyć do tej wspólnoty.

·        W ramach szerokiej oferty dla różnych grup, ks. Kamil pragnie zaprosić do plebanii młodzież pragnącą wziąć udział w zajęciach Parafialnego Koła Gier Planszowych. Pierwsze spotkanie dla chętnych będzie w plebanii w piątek, o godz. 17.45.

·        Ze stolika pod chórem można nabyć nowe numery czasopism religijnych „Pielgrzym”. Należności proszę wrzucić do skarbonki św. Antoniego. W zakrystii lub w biurze parafialnym zachęcamy do kupna kalendarzy na przyszły rok ze zdjęciami kościołów
z dekanatu zblewskiego. Zachęcamy też do nabycia ciekawej pozycji książkowej. Ukazało się tłumaczenie 4 Ewangelii z Nowego Testamentu na język kaszubski. Koszt 1 szt. -
to 20 zł.

 


ARCHIWALNE OGŁOSZENIA

CaritasKatolickie Stowarzyszenie MłodzieżyRóże różańcoweWspólnota Miłosierdzia BożegoAkcja Katolickaministrancischolazespół młodzieżowychórKrwiodawcy