Ogłoszenia parafialne 15.08.2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XX NIEDZIELA ZWYKŁA – 2021.08.15

 • Dzisiaj żegnamy ks. Mariusza Wernera, który przez 3 lata pełnił w naszej parafii posługę wikariusza. Dziękujemy za wiele dobrych dzieł, prowadzenie grup modlitewnych, przygotowywanie dekoracji, nauczanie katechezy, głoszone Słowo Boże i za wszelkie poświęcenie dla naszej wspólnoty. Życzymy wielu łask Bożych w posłudze proboszczowskiej w parafii Sąpolno k. Brus.
 • Narzeczeni, którzy pragną zawrzeć sakramentalny związek małżeński w tym lub następnym roku powinni przedstawić dokument o ukończeniu tzw. Kursu Przedmałżeńskiego. W naszej parafii diecezjalne duszpasterstwo rodzin zorganizuje tzw. „Weekend dla narzeczonych” w dniach od 8 do 10 października. Wszyscy chętni do udziału w spotkaniach, po których otrzymuje się zaświadczenia o ukończeniu takiego kursu, powinni już zapisać się przez internet na stronie ewangelizacjapelplin.pl
 • W sobotę, 28 sierpnia, odbędą się w Starej Kiszewie dożynki parafialne.
  Na popołudniową Mszę Św. rolnicy przyniosą wieniec dożynkowy i chleb –
  a tym razem będzie to delegacja z Chwarzenka. W części sportowej odbędą się m.in. ZAWODY PŁYWACKIE NA MATERACACH W KSZTAŁCIE PAPUG PO WIERZYCY oraz mecz siatkarski. W części kulturalnej wystąpią m.in. orkiestra z Kościerzyny, zespoły muzyczne z naszej parafii. Panie z różnych grup i organizacji przygotują dla wszystkich kiermasz spożywczy, a będzie też loteria fantowa. Osoby, które chciałyby ufundować jakieś fanty na loterię, prosimy o zgłoszenie się do ks. proboszcza. Dochód z tych różnorakich działań zostanie przeznaczony na wsparcie dla Dominika – członka orkiestry, który
  w wypadku stracił nogę i potrzebuję zakupu drogiej protezy. Na zebranie organizacyjne zapraszamy w czwartek, 19 sierpnia, o godz. 17.45, grupy uczestniczące i przygotowujące to wydarzenie: sołtysów, strażaków, przedstawicieli grup przyparafialnych: Caritas i Szkolne Koło Caritas, Parafialny Klub Sportowy, Akcja Katolicka, Wspólnota Miłosierdzia, Wspólnota Rodzin, także Koła Gospodyń  Wiejskich.
 • W sobotę zapraszamy na próby do plebanii nasze parafialne zespoły dziecięce: najmłodszy gitarowy o godz. 9.00, Fala Nadziei o 11.00 oraz Apostolskie Nutki o godz. 12.30.
 • Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki zaprasza dzisiaj na Piknik nad jeziorem w Strudze. Przygotowano wiele atrakcji dla dzieci, młodzieży i dorosłych, m.in. koncerty zespołów muzycznych i różne stoiska handlowe.
 • W poniedziałek zmarła śp. Małgorzata Makowska z Pałubina. Pogrzeb odbył się w środę w Sopocie. We wtorek zmarł śp. Zygmunt Wiczanowski z Górnych Malik. Pogrzeb odbył się w czwartek i został pochowany na nowym cmentarzu. Dobry Jezu …