OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 11.09.2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 12.09.2021

• Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj podczas kolekty na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Pelplinie.
  • Dzisiaj członkowie Szkolnego Koła Caritas zbierają przed kościołem ofiary
    do skarbonek na wsparcie dla biedniejszych uczniów w szkole i inne cele dobroczynne. Serdecznie wszystkim dziękujemy za wielką wrażliwość
    i włączanie się w różne akcje. Dziękujemy młodzieży ze Szkolnego Koła Caritas za różne dobroczynne inicjatywy. Tydzień temu na wsparcie
    dla uchodźców z Afganistanu zebrana została kwota 600 zł.
  • Dzisiaj Kościół w Polsce przeżywa radosne wydarzenie – z woli papieża Franciszka beatyfikowani są prymas Tysiąclecia kardynał Stefan Wyszyński oraz Matka Elżbieta Róża Czacka. Dziękujemy młodzieży
    ze Szkolnego Koła Caritas za przygotowanie spektaklu pt.: „NON POSSUMUS” (Nie możemy) – o życiu i posłannictwie Sługi Bożego kardynała Stefana Wyszyńskiego. Zachęcamy do oglądania transmisji telewizyjnej z beatyfikacji z Warszawy od godz. 12.00.
  • W poniedziałek, po Mszy wieczornej, odmówimy różaniec fatimski.
    Na procesję dookoła kościoła przynieśmy świece.
  • W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy przeżywać: we wtorek Święto Podwyższenia Krzyża Świętego, w sobotę  Święto – św. Stanisława Kostki (patrona Polski i młodzieży).
  • Młodzież przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania z klas
    VIII i z klas I szkół średnich zapraszamy na Mszę Św. w czwartek, o godz. 17.00 i na spotkanie w kościele.
  • Parafialny Klub Sportowy VIRTUS zaprasza chętnych – dzieci, młodzież
    i dorosłych – do pogrania w siatkówkę lub w piłkę nożną w każdy wtorek,
    od godz. 18.15 do 20.00 w gminnej hali sportowej.
  • Członków Akcji Katolickiej i inne osoby pragnące podyskutować
    o różnych sprawach związanych z wiarą, moralnością i życiem społecznym, zapraszamy na spotkanie do plebanii w środę, o godz. 17.45.
  • Parafia pw. św. Maksymiliana w Skarszewach organizuje w sobotę,
    18 września pieszą pielgrzymkę do sanktuarium maryjnego w Trąbkach Wielkich. Wymarsz będzie o godz. 7.30, a zakończy się Mszą Św. o godz. 12.00. Również z tą pielgrzymką pójdzie ks. proboszcz. Wszystkich chętnych z naszej parafii poprosimy o zgłoszenie się do ks. proboszcza lub w biurze parafialnym do środy, aby zorganizować jakąś formę dowozu.
  • W sobotę, o godz. 12.00, w Kościerzynie będzie suma odpustowa ku czci Matki Bożej Bolesnej. Do przyjazdu zaproszone są szczególnie członkinie Róż Żywego Różańca. Chętne osoby do wyjazdu proszone są o zgłoszenie do ks. proboszcza do środy, aby zamówić stosowny autokar.
  • Słyszymy o coraz częstszych zarażeniach koronawirusem – zachęcamy
    do udziału w kolejnej akcji szczepienia, która odbędzie się w następną niedzielę, 19 września od godz. 9.00 do 11.00, na parkingu przy Urzędzie Gminy w Starej Kiszewie. Pamiętajmy o noszeniu maseczek także
    w kościele i zachowaniu właściwego dystansu, gdzie jest to możliwe.
  • Także 19 września, od godz. 10.00 do 12.30, na przystani kajakowej
    w Starej Kiszewie, będzie można wziąć udział narodowym spisie powszechnym. Spisanie się jest obowiązkiem wszystkich.
  • W sobotę zmarł śp. Franciszek Słomiński ze Starej Kiszewy. Pogrzeb będzie w środę, o godz. 11.00. Różańce w kościele w sobotę o 18.00,
    w niedzielę o 16.00, w poniedziałek i wtorek o 17.30 oraz w środę o godz. 10.00. Dobry Jezu…