Ogłoszenia parafialne 08.08.2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XIX NIEDZIELA ZWYKŁA – 8.08.2021

• W tym tygodniu w liturgii przeżywać będziemy – w poniedziałek Święto –
    św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein- patronki Europy), we wtorek Święto – św. Wawrzyńca – męczennika, głównego patrona diecezji.
  • W najbliższą środę zapraszamy na spotkanie do kościoła Grupę Modlitwy
    O. Pio. O godz. 16.00 będzie się adoracja Najśw. Sakramentu z prośbami
    i podziękowaniami za wstawiennictwem św. O. Pio. Później odprawiona zostanie Msza Św. w tych intencjach.
  • W piątek, po Mszy o godz. 17.00, zostanie odmówiony różaniec fatimski.
    Na procesję przynieśmy świece.
  • W następną niedzielę przeżywać będziemy uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Po każdej Mszy Św. odbywa się poświęcenie kłosów zbóż, ziół i kwiatów przyniesionych do kościoła.
  • Narzeczeni, którzy pragną zawrzeć sakramentalny związek małżeński w tym lub następnym roku powinni przedstawić dokument o ukończeniu tzw. Kursu Przedmałżeńskiego. W naszej parafii diecezjalne duszpasterstwo rodzin zorganizuje tzw. „Weekend dla narzeczonych” w dniach od 8 do 10 października. Wszyscy chętni do udziału w spotkaniach, po których otrzymuje się zaświadczenia o ukończeniu takiego kursu, powinni zapisać się przez internet na stronie ewangelizacjapelplin.pl  Zapisy będą od 9 sierpnia i prosimy
    o szybkie zapisywanie się, bo ilość miejsc jest ograniczona.
  • Parafia nasza dołącza się do wsparcia dobroczynnego na rzecz Dominika – członka orkiestry, która uświetnia u nas m.in. procesję na Boże Ciało. Uległ on wypadkowi samochodowemu i potrzebuje zakupu protezy, aby mógł dalej chodzić i funkcjonować. Wczoraj odbył się koncert charytatywny, a dzisiaj
    na ten cel członkowie Szkolnego Koła Caritas zbierają do skarbonek po Mszach przed kościołem.
  • W piątek zakończy się piesza pielgrzymka na Jasną Górę. Księża i grupa idących dzielnie parafian zawierzą wszystkie nasze intencje Matce Bożej Częstochowskiej.
  • W następną niedzielę, podczas Mszy Św. o godz. 11.00, dziękować będziemy ks. Mariuszowi za 3-letnią posługę w naszej parafii. Od 20 sierpnia zostanie on proboszczem w parafii Sąpolno k. Brus.
  • Ze stolika pod chórem można nabyć nowy numer czasopisma diecezjalnego „Pielgrzym”, a należność proszę złożyć do skarbonki św. Antoniego.