Ogłoszenia parafialne 9.08.2020 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XIX NIEDZIELA ZWYKŁA – 9.08.2020

• W poniedziałek w liturgii przeżywać będziemy Święto – św. Wawrzyńca – męczennika, głównego patrona diecezji.
• W najbliższy wtorek zapraszamy na spotkanie do kościoła Grupę Modlitwy O. Pio. O godz. 16.00 odbędzie się adoracja Najśw. Sakramentu z prośbami i podziękowaniami za wstawiennictwem św. O. Pio. Później będzie Msza Św. w tych intencjach.
• W czwartek, po Mszy o godz. 17.00, zostanie odmówiony różaniec fatimski. Na procesję przynieśmy świece.
• W sobotę przeżywać będziemy wielką uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Jest to dzień ustawowo wolny dla wszystkich. Msze Św. będą o godz. 7.30, 9.30 i 11.00 oraz na filii w Starym Bukowcu o 13.30. Po każdej Mszy Św. odbywa się poświęcenie kłosów zbóż, ziół i kwiatów przyniesionych do kościoła.
• W czwartek zakończy się piesza pielgrzymka na Jasną Górę. Księża zawierzą wszystkie nasze intencje Matce Bożej Częstochowskiej.
• Pamiętajmy, że sierpień jest miesiącem trzeźwości. Zachęcamy wiele osób do wpisywania się przy bocznym ołtarzu do parafialnej Złotej Księgi Trzeźwości na dowolny okres abstynencji.
• W sobotę, 15 sierpnia, w setną rocznicę CUDU NAD WISŁĄ, odbędą się w naszej parafii ważne uroczystości patriotyczne. Odprawiona zostanie Msza Św. o godz. 11.00, w intencji poległych za wolność rodaków oraz o błogosławieństwo Boże dla ojczyzny. Po Mszy Św. odbędzie się w kościele koncert fortepianowy. Pani Dorota Jabłońska – Mazurek ze szkoły muzycznej w Starogardzie Gdańskim zaprezentuje utwory klasyczne i patriotyczne. Na koniec zostanie poświęcony obok kaplicy przedpogrzebowej kamień z płytą pamiątkową ku czci ofiar Katynia i Smoleńska, a także posadzone zostaną 4 dęby pamiątkowe. Uczcimy przez nie oficerów pochodzących z naszej gminy, którzy zostali zamordowani w Katyniu – Feliksa Czecholińskiego ze Starej Kiszewy oraz Stanisława Szarmacha z Lip. Ponadto dębami zostaną uczczeni – sługa Boży ks. Norbert Pellowski, który w naszym kościele przyjął
I Komunię Św., a w opinii świętości poniósł śmierć męczeńską w obozie koncentracyjnym w Oświęcimiu – a także ks. Józef Joniec, który w stowarzyszeniu PARAFIADA zbierał informacje o zmarłych oficerach katyńskich, a zginął w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem.
• W tym roku nasze Dożynki Parafialne, ze względu na koronawirusa, ograniczone będą tylko do uroczystej Mszy Św. oraz koncertu – nie będzie więc festynu. Na Mszę dziękczynną za tegoroczne plony zapraszamy w sobotę, 29 sierpnia, o godz. 16.00. Poprosimy, aby na ten dzień wieniec żniwny przygotowało sołectwo Stara Kiszewa. Ponadto wszystkie sołectwa z parafii poprosimy o przygotowanie darów ofiarnych, które delegacje przyniosą do ołtarza – później one zostaną przekazane do ośrodków dla osób niepełnosprawnych. Życzymy rolnikom, aby owocnie zebrali tegoroczne plony, przy dobrej pogodzie i bezpiecznej pracy.
• Pamiętajmy o zaostrzonych przepisach związanych z epidemią koronawirusa. Nośmy maski na ustach i nosie oraz zachowujmy bezpieczną odległość. Dziękujemy p. Adamowi Sulewskiemu za ustawienie dozowników do dezynfekcji rąk przy wejściu do kościoła.
• Ze stolika pod chórem można nabyć nowy numer czasopisma diecezjalnego „Pielgrzym”.
• W minionym tygodniu zmarła śp. Anna Kozłowska ze Starej Kiszewy. Pogrzeb odbył się w czwartek i została pochowana na nowym cmentarzu. Zmarł także śp. Wacław Sulewski ze Starej Kiszewy. Pogrzeb odbył się w sobotę i został pochowany na cmentarzu przykościelnym. Dobry Jezu …