Ogłoszenia parafialne 8.12.2019 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – II NIEDZIELA ADWENTU – 8.12.2019

* Przy wyjściu z kościoła członkowie Szkolnego Koła Caritas zbierają ofiary
do skarbonek na dożywianie dzieci w szkole, a także można złożyć swój dar wspierający organizację WIGILII dla osób biednych, chorych, starszych i samotnych.

* To GMINNE SPOTKANIE WIGILIJNE zostanie zorganizowane przez grupy działające przy naszej parafii, Ośrodek Pomocy Społecznej oraz gościnną restaurację „VIKING” w najbliższy wtorek, o godz. 17.00. Zaproszonych jest 200 osób z 20 sołectw naszej gminy – sołtysi wytypują osoby do wzięcia udziału w spotkaniu. Podzielimy się opłatkiem, złożymy sobie życzenia, wystąpią grupy artystyczne. Warto pomóc starszym osobom w dotarciu na to spotkanie.

* Spotkanie opłatkowe dla wszystkich członków grup działających przy naszej parafii odbędzie się We wtorek, 17 grudnia, o godz. 18.00 w remizie. W najbliższą środę, o godz. 17.30, zapraszamy na zebranie organizacyjne przedstawicieli grup: Radę Parafialną Ekonomiczną i Duszpasterską, ze wszystkich RÓŻ Żywego Różańca, wspólnotę Miłosierdzia Bożego, Wspólnotę Rodzin „Jutrzenka”, Parafialny Zespół Caritas, Parafialny Klub Honorowych Dawców Krwi, Akcję Katolicką, Parafialny Klub Sportowy „Virtus”, Grupę o. Pio, Grupę pielgrzymów.

* Dziękujemy wszystkim osobom, które wsparły zbiórkę Caritas przy sklepie „Biedronka”, a także w innych sklepach na terenie całej parafii i złożyli swoje dary dla biednych. Jeszcze do poniedziałku można składać dary w sklepach. Dziękujemy kierownictwom i pracownikom sklepów za życzliwość.

* Rodziców dzieci komunijnych zapraszamy na krótkie spotkanie do plebanii w poniedziałek, o godz. 19.00. M.in. zostaną ustalone sprawy wynajęcia fotografa, zrobienia dekoracji.

* Grupa Modlitwy O. Pio zaprasza w najbliższą środę o godz. 16.30 na adorację Najśw. Sakramentu z prośbami i podziękowaniami za wstawiennictwem św. O. Pio. Później będzie Msza Św. w tych intencjach.

* Uczniowie klas VII, przygotowujący się do bierzmowania, wezmą w tym tygodniu udział w specjalnych naukach tzw. GPS. Przyjedzie też do nas młodzież z innych parafii. Zajęcia odbywać się będą na sali w szkole w piątek od godz. 17.30 do 19.30 oraz w sobotę od godz. 9.00 do 15.30.

* W najbliższą sobotę, od godz. 10.00, odbędą się na naszej hali mistrzostwa rejonu ministrantów. Weźmie w nich udział 18 drużyn ministranckich – najlepsi z dekanatów Kościerzyna, Skarszewy, Bytów, Kartuzy, Stężyca, Zblewo. Wystąpią też w różnych kategoriach 3 drużyny ministrantów z naszej parafii. Zapraszamy kibiców do licznego przyjścia na halę.

* Spowiedź adwentowa w naszej parafii, z udziałem większej liczby kapłanów, będzie w czwartek, 19 grudnia.

* Za tydzień jesteśmy zaproszeni do udziału w KISZEWSKIM KIERMASZU ŚWIĄTECZNYM, który odbędzie się w Hali Sportowej, od godz. 9.00 do godz. 16.00. M.in. będzie można zakupić różne upominki i dekoracje świąteczne, a także wypieki.

* Wiele rodzin troszczy się w okresie przedświątecznym o ładny wystrój swojej posesji, strojąc lampkami oraz innymi ozdobami drzewka i budynki. Z pewnością działania te upiększają naszą parafię. Milej mieszka się
w miejscowościach, gdzie ludzie troszczą się o porządek w swoich duszach i w swoich obejściach. W związku z tym ogłaszamy już po raz szósty konkurs na „Najładniejszą dekorację świąteczną”. Konkurs potrwa od Bożego Narodzenia do Święta Trzech Króli. Można będzie podpowiedzieć adresy swoich sąsiadów i z wybrana komisja objedzie ocenić urodę najładniejszych domów. Rodzina, która najładniej udekoruje swój dom lub posesję otrzyma od księdza proboszcza nagrodę 200 zł. na zakup kolejnych ozdób świątecznych na przyszły rok.

* W biurze parafialnym i w zakrystii można zaopatrzyć się w świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Ze stojaka pod chórem można nabyć nowy numer czasopisma „W Rodzinie”.

* W minionym tygodniu zmarł śp. Eugeniusz Pysznik ze Starej Kiszewy. Pogrzeb odbył się w piątek w Starych Polaszkach. Dobry Jezu …