Ogłoszenia parafialne 8.11.2020 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA –8.11.2020

• Dzisiaj przy wyjściu z kościoła członkowie Szkolnego Koła Caritas będą zbierać do skarbonek na dożywianie dzieci w szkole i inne cele dobroczynne. Za złożone ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
  • W następną niedzielę kolekta będzie przeznaczona na wywóz śmieci z cmentarza, których w listopadzie jest znacznie więcej.
  • Już możemy odwiedzać cmentarze. Postarajmy się je odwiedzać o różnych porach, w różne dni, aby nie gromadzić się w zbyt gęstej ilości przy grobach, nośmy maski i zachowujmy właściwy dystans. Stolica Apostolska, w związku z epidemią, rozciągnęła czas pozyskiwania odpustów za zmarłych na cały listopad. Trzeba przyjąć Komunię Św., oddalić wszelkie przywiązanie do grzechu, a też pobożnie nawiedzić cmentarz i odmówić dowolną modlitwę za zmarłych.
  • Przebywając w kościele też zachowujmy właściwy dystans i miejmy ubrane maseczki.
  • W związku z tym, że w naszej parafii 11. listopada przeżywać będziemy odpust, to obchody Święta Niepodległości odbywają się u nas już dzisiaj. W czasie Mszy Św. o godz. 15.00 będziemy się modlić o błogosławieństwo Boże dla naszej ojczyzny i wszystkich Polaków. Po tej Mszy Św. odmówimy różaniec, włączając się w ogólnopolską akcję „Różaniec do Granic Nieba”.
  • W środę – 11 listopada będziemy przeżywać w naszej wspólnocie odpust ku czci patrona – św. Marcina. Przed południem będą Msze o godz. 7.30 i 9.30. Sumę Odpustową o godz. 12.00 odprawi ks. Marcin Kunda –
    z Ośrodka Rekolekcyjnego w Bysławku.
  • W czwartek Wspólnota Miłosierdzia na Mszy Świętej o 16.30 dziękować będzie w 7-mą rocznicę powstania i prosić o dalsze łaski.
  • Urząd Gminy przypomina rolnikom, że do końca listopada trwa Powszechny Spis Rolny. Można wypełnić formularz przez internet lub też zadzwonić do Urzędu Gminy, aby umówić się na spis z rachmistrzem.
  • W minionym tygodniu zmarł śp. Stanisław Pyc z Zamku Kiszewskiego. Pogrzeb odbył się w środę i został pochowany na cmentarzu w Konarzynach. Zmarł także śp. Stefan Warenycia ze Starej Kiszewy. Pogrzeb odbył się w środę i został pochowany na cmentarzu przykościelnym. W czwartek zmarł śp. Henryk Kaszubowski z Pałubina. Pogrzeb będzie we wtorek o godz. 10.00. Różańce w domu w sobotę, w niedzielę i w poniedziałek o 18.30 oraz we wtorek o godz. 9.00 w kaplicy przedpogrzebowej. Dobry Jezu …