Ogłoszenia parafialne 8.09.2019 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 2019.09.08

* Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj podczas kolekty na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Pelplinie.

* Dzisiaj członkowie Szkolnego Koła Caritas zbierają przed kościołem ofiary do skarbonek na rzecz dożywiania w szkole dzieci z ubogich rodzin i inne cele dobroczynne. Serdecznie wszystkim dziękujemy za wielką wrażliwość
i włączanie się w różne akcje. Dziękujemy młodzieży ze Szkolnego Koła Caritas za różne dobroczynne inicjatywy. Ofiary ze zbiórek wakacyjnych oraz dochód z dożynek – w kwocie 2 tys. zł – został przekazany na wsparcie dla
3 niepełnosprawnych dzieci.

* Dzisiaj, podczas Mszy Św. o godz. 11.00, dzieci z klasy I będą miały poświęcone tornistry z przyborami szkolnymi.

* W poniedziałek, o godz. 17.00, zostanie odprawiona Msza Św. w intencji o błog. Boże dla członków Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Ziemi Kiszewskiej

* W poniedziałek, o godz. 19.00 zapraszamy do plebanii na spotkanie parafialną radę ekonomiczną.

* W czwartek, o godz. 18.00, zapraszamy do plebanii na spotkanie panie katechetki.

* W piątek, po Mszy Św. o godz. 17.00, odmówiony zostanie różaniec fatimski. Przynieśmy na procesję dookoła kościoła świece.

* W sobotę w liturgii Kościoła będziemy przeżywać Święto Podwyższenia Krzyża Św. W tym dniu w całej Polsce odbywa się  akcja „POLSKA POD KRZYŻEM”. We Włocławku, przy krzyżu stojącym niedaleko miejsca męczeńskiej śmierci błog. ks. Jerzego Popiełuszki, zbierze się tysiące ludzi. Podobnie też w wielu polskich parafiach. To ważne wydarzenie. W ostatnim bowiem czasie wzmogły się w naszej ojczyźnie ataki na Kościół ze strony antychrześcijańskich i liberalnych środowisk. Poniża się wartości i symbole cenne dla ludzi wierzących. Zło się coraz bardziej panoszy. Niektórzy np. pragną zdjąć szczególny symbol jakim jest krzyż na Giewoncie. A przecież właśnie stamtąd wołał św. Jana Paweł II do rodaków: „Umiłowani bracia i siostry, nie wstydźcie się krzyża. Starajcie się na co dzień podejmować krzyż i odpowiadać na miłość Chrystusa. Brońcie krzyża, nie pozwólcie, aby Imię Boże było obrażane w waszych sercach, w życiu społecznym czy rodzinnym. Dziękujmy Bożej Opatrzności za to, że krzyż powrócił do szkół, urzędów publicznych, szpitali. Niech on tam pozostanie! Niech przypomina o naszej chrześcijańskiej godności i narodowej tożsamości, o tym, kim jesteśmy i dokąd zmierzamy, i gdzie są nasze korzenie. Niech przypomina nam o miłości Boga do człowieka, która w krzyżu znalazła swój najgłębszy wyraz.”. Dla nas krzyż jest znakiem zwycięstwa, dlatego chcemy zgromadzić się licznie także w naszej parafii – by wyznać naszą wiarę, by przez modlitwę walczyć w obronie wiary w naszym narodzie. Przynieśmy na to wydarzenie jakieś swoje małe krzyże. Rozpoczniemy to czuwanie modlitewne w sobotę od Mszy Św. o godz. 17.00, będzie też okazja do spowiedzi, adoracji Najśw. Sakramentu, odprawimy Drogę Krzyżową, pomodlimy się przy naszym krzyżu misyjnym i zakończymy Apelem Jasnogórskim o godz. 21.00.

* Członkinie Róż Żywego Różańca zapraszamy są do udziału w rejonowym zjeździe w Kościerzynie, z okazji odpustu Matki Bożej Bolesnej, w sobotę, 21 września. Wyjazd o godz. 10.00. Z naszej parafii wyjedzie autokar na to wydarzenie. Koszt – 5 zł. od 1 osoby. Z każdej Róży powinno pojechać przynajmniej po kilka osób, a mogą też jechać inni. Chętni mogą się zapisać w biurze parafialnym.

* Ze stolika pod chórem można nabyć nowy numer czasopisma diecezjalnego „Pielgrzym”, a dla dzieci „Mały Pielgrzym”. Należność proszę wrzucić do skarbonki św. Antoniego.