Ogłoszenia parafialne 8.03.2020 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 8.03.2020

• Dzisiaj przed kościołem członkowie Szkolnego Koła Caritas zbierają ofiary do skarbonek na dożywianie dzieci w szkole i inne cele dobroczynne. Dziękujemy za wszelkie złożone ofiary. Za tydzień młodzież będzie zbierać do skarbonek na rzecz Kamili Borkowskiej ze Starej Kiszewy. Ma ona 22 lata. Od dziecka choruje na mukowiscydozę. Jest to choroba genetyczna – uszkadza najpierw płuca, a potem inne narządy. Pojawiła się szansa na poprawienie zdrowia. Jest to terapia komórkami macierzystymi. Koszt terapii jest jednak bardzo drogi i mieści się w granicach 150 – 200 tys. zł. (a trzeba taką terapię przeprowadzić dwukrotnie). Wsparcie dla Kamili jest wielkim wyzwaniem wielkopostnym dla każdego z nas.
  • Dzisiaj obchodzimy Dzień Kobiet. Wszystkim paniom i dziewczętom, z okazji ich Święta, składamy serdeczne życzenia, by cieszyły się szczęściem, zdrowiem i pomyślnością, by ich troska o dobre życie rodzin została doceniona szacunkiem i wdzięcznością, by Pan Bóg wspierał w realizacji wszystkich życiowych zadań.
  • Nabożeństwa wielkopostne w naszym kościele odbywają w następującym czasie: Droga Krzyżowa – w każdy piątek o godz. 16.00 (bezpośrednio po niej Msza Św. z kazaniem pasyjnym), a Gorzkie Żale w niedzielę, po Mszy o godz. 9.15. W Starym Bukowcu nabożeństwo Drogi Krzyżowej jest odprawiane w czwartek, o godz. 18.00.
  • W następną niedzielę, o godz. 11.00, zapraszamy na Mszę Św. w intencji o rychłą beatyfikację sługi Bożego ks. Norberta Pellowskiego, w 78 roczn. śmierci. Kapłan ten w naszym kościele parafialnym przyjął I Komunię Św.
  • Serdecznie zapraszamy dzielną młodzież i osoby dorosłe do udziału w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej. Jest to trudna piesza pielgrzymka, która odbywa się nocą, podczas której jest okazja do modlitwy, do okazania swojej dzielności i doświadczenia wielu ciekawych przeżyć. Grupaze Starej Kiszewy dołączy do dekanalnej Drogi Krzyżowej ze Zblewa do Wiela, na trasie 40 km, z 27 na 28 marca. Zainteresowani mogą zabrać ulotki ze stolika z tyłu kościoła, a też prosimy o szybkie zgłoszenie się do ks. proboszcza po bliższe informacje. Inni chętni mogą udać się na ekstremalną rowerową drogę krzyżową ze Skarszew do Św. Lipki na trasie 174 km. Szczegóły na plakacie w gablotce przed kościołem.
  • W czwartek po Mszy wieczornej zapraszamy do plebanii na spotkanie Wspólnoty Miłosierdzia.
  • Wspólnota Rodzin „Jutrzenka” zaprasza inne wspólnoty i chętnych parafian na Wielkopostny Dzień Skupienia, który przeżywany będzie w naszej parafii w najbliższą sobotę. Poprowadzi go ks. dr Sławomir Ałaszewski – diecezjalny duszpasterz rodzin. Temat spotkania jest bardzo ciekawy: „Hierarchia wartości – co jest dla mnie najważniejsze”. Początek spotkania o godz. 9.00 w salce w plebanii, a zakończy się Mszą Św. o godz. 12.30.
  • W kwietniu minie 80. rocznica zamordowania oficerów polskich w Katyniu, a także 10. rocznica katastrofy smoleńskiej. Nasza parafia uroczyściej będzie przeżywać te obchody. Przy kaplicy przedpogrzebowej posadzimy 3 tzw. dęby katyńskie. Pierwszy będzie poświęcony 25-letniemu oficerowi Feliksowi Czecholińskiemu, pochodzącemu ze Starej Kiszewy, który został zamordowany w Starobielsku. Drugi będzie poświęcony 43-letniemu oficerowi Stanisławowi Szarmachowi, pochodzącemu z Lip, który został zamordowany w Kozielsku. Dane o tych dzielnych żołnierzach pomogła zdobyć Rodzina Katyńska z Gdańska. Trzeci dąb zostanie poświęcony ks. Józefowi Jońcy, założycielowi stowarzyszenia „Parafiada”, które propaguje w Polsce ideę sadzenia dębów katyńskich, a zginął razem z wybitnymi Polakami w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem.
    W związku z tym wydarzeniem jest prośba do właściciela jakiegoś kamienia o wysokości 1m o ofiarowanie go, aby na nim umieścić tablicę pamiątkową. Chętni mogą zgłosić się do ks. proboszcza.
  • Przy bocznym ołtarzu została wyłożona Parafialna Złota Księga Trzeźwości. Warto zapisać się do tej księgi na jakiś okres i wzbudzić w okresie Wielkiego Postu konkretne postanowienia abstynenckie – ratujące nas samych, członków naszych rodzin i znajomych przed tragedią alkoholizmu. Warto szukać też pomocy w różnych instytucjach lub przyjść do ks. proboszcza na rozmowę.
  • Zespół Kształcenia i Wychowania ze Starej Kiszewy organizuje po raz kolejny konkurs na najpiękniejszą palmę wielkanocną. Można wziąć udział w kategoriach: palma indywidualna, palma grupowa (do 5 osób), palma rodzinna. Palmy należy dostarczyć do szkoły do dnia 2 kwietnia.
  • Ze stojaka pod chórem można nabyć nowy numer czasopisma „Pielgrzym”. Należności proszę wrzucić do skarbonki znajdującej się obok.
  • W piątek odbył się pogrzeb śp. Tadeusza Brandta ze Starej Kiszewy. Został pochowany na cmentarzu przykościelnym. Dobry Jezu…