Ogłoszenia parafialne 7.06.2020 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – X NIEDZIELA ZWYKŁA

TRÓJCY NAJŚWIĘTSZEJ – 7.06.2020

 • Dzisiejsza kolekta ekonomiczna jest przeznaczona na dalsze działania porządkujące teren przy naszej kaplicy przedpogrzebowej. Dziękujemy za wszelkie złożone ofiary.
 • W piątek grupa młodzieży przyjęła sakrament bierzmowania z rąk ks. biskupa diecezjalnego Ryszarda Kasyny. Życzymy młodzieży, aby już dojrzale szła przez życie, trzymając się Bożych wartości i prezentując zawsze godną postawę. Dziękujemy wszystkim, którzy mocniej zaangażowali się w serdeczne przyjęcie ks. biskupa – młodzieży i rodzicom. Dziękujemy za dar złożony na rzecz diecezji oraz za prezent dla parafii w postaci donic, które będą wykorzystane do dekoracji kwiatowych przy ołtarzach. Młodzież bierzmowana może obejrzeć i zamawiać zdjęcia w zakładzie fotograficznym.
 • W czwartek będziemy przeżywać uroczystość Ciała i Krwi Pańskiej. Msze Św. w Boże Ciało będą o godz. 7.30, 9.30 i 11.00. W związku z ograniczeniami epidemiologicznymi i zarządzeniem ks. biskupa diecezjalnego nie będą w tym roku organizowane procesje do 4 ołtarzy. Natomiast procesje odbędą po każdej z tych 3 Mszy Św. dookoła kościoła. Ponadto wszyscy jesteśmy zaproszeni do przybycia na indywidualną modlitwę w kościele podczas adoracji Najśw. Sakramentu od godz. 15.00 do 18.00, podczas której będzie okazja do spowiedzi św. Jeśli będą chętni, to na procesje po kolejnych Mszach poprosimy o niesienie baldachimu, chorągwi, feretronów. Dziewczynki ze szkoły podstawowej oraz młodsze zapraszamy do sypania kwiatków. Ćwiczenia tych dzieci odbędą się w poniedziałek, o godz. 16.00, przed kościołem. Przez cały tydzień będziemy przeżywać oktawę, podczas której odbywać się będą procesje eucharystyczne dookoła kościoła, po Mszach o godz. 17.00. Zapraszamy dzieci i starszych do obsługi tych codziennych procesji.
 • W następną niedzielę, 21. dzieci z klasy III przyjmie w naszym kościele I-szą Komunię Świętą. Podczas uroczystej Mszy Świętej, o godz. 11.00, ławki z przodu kościoła będą zarezerwowane tylko dla dzieci i ich rodziców. Pozostali krewni i znajomi proszeni są o znalezienie miejsc na chórze lub z tyłu kościoła. Inni parafianie, którzy w tym roku, nie przeżywają w swoim domu tej uroczystości, mogliby przyjść na inną Mszę Świętą. Msza, o godz. 9.30, rozpocznie się o pół godziny wcześniej – czyli o godz. 9.00 – ze względu na przygotowanie miejsc dla dzieci komunijnych. Nabożeństwo popołudniowe dla dzieci będzie o godz. 16.00. Dzieci komunijne oraz członków ich rodzin zapraszamy do spowiedzi w sobotę, od godz. 15.30do 17.00. Kolejne ćwiczenia dzieci będą we wtorek, w środę i w piątek, o godz. 15.30. 
 • W poniedziałek, w związku z wyjazdem dekanalnym księży, nie będzie Mszy wieczornej i biuro parafialne nie będzie czynne.
 • W sobotę, w 13. dzień miesiąca, zapraszamy do kościoła na godz. 17.00. Po Mszy Św. odbędzie się różaniec fatimski dookoła kościoła. Przynieśmy na to wydarzenie świece.
 • W sobotę, od godz. 20.00, można łączyć się on-line na Czuwaniu z O. Pio z Tenczyna. Transmisja będzie na stronie internetowej Grupy Modlitwy Pio – Głos Ojca Pio.
 • Coraz modniejsze w Polsce są odnawialne źródła energii. Osoby zainteresowane położeniem instalacji fotowoltaicznych, oszczędzających prąd, zaproszone są na spotkanie informacyjne do restauracji Wrota Kaszub
  we wtorek, o godz. 18.00. Ze stolika pod chorem można nabyć nowy nr czasopisma „W Rodzinie”, a należność proszę włożyć do skarbonki św. Antoniego.
 • W czwartek zmarł śp. Tadeusz Łosiński z Wygonina. Pogrzeb będzie we wtorek, o godz. 11.00. Różańce w kaplicy przedpogrzebowej w sobotę o 18.00, w niedzielę o 16.00, w poniedziałek o 18.00 oraz we wtorek o 10.00. W sobotę zmarła śp. Urszula Neumann z Bożegopola. Termin pogrzebu rodzina jeszcze poda. Różańce w kaplicy przedpogrzebowej w niedzielę o 17.00, w pozostałe dni o 18.30. Dobry Jezu…