Ogłoszenia parafialne 7.03.2021 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 7.03.2021

• Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj podczas kolekty ekonomicznej na rzecz naprawy dachu na kościele.
  • Za tydzień przed kościołem, na cele dobroczynne, będą zbierać do skarbonek członkowie Szkolnego Koła Caritas.
  • Tydzień temu wsparliśmy swoimi ofiarami leczenie chorej dziewczynki Oli Dzienniak ze Studzienic k. Pieców. Rodzinna serdecznie dziękuje za złożony dar, a zebrano kwotę 5544 zł.
  • Jutro obchodzimy Dzień Kobiet. Wszystkim paniom i dziewczętom, z okazji ich Święta, składamy serdeczne życzenia, by cieszyły się szczęściem, zdrowiem i pomyślnością, by ich troska o dobre życie rodzin została doceniona szacunkiem i wdzięcznością, by Pan Bóg wspierał w realizacji wszystkich życiowych zadań.
  • W poniedziałek w naszej diecezji przeżywamy Święto – 549 rocznicę poświęcenia bazyliki katedralnej w Pelplinie.
  • W najbliższą środę o godz. 16.00 odbędzie się w kościele adoracja Najśw. Sakramentu z prośbami i podziękowaniami za wstawiennictwem św. O. Pio. Później będzie Msza Św. w tych intencjach.
  • W sobotę, o godz. 9.30, zapraszamy dzieci z klas III na kolejne spotkanie do plebanii. Rodziców tych dzieci, którzy pragną jeszcze zamówić alby komunijne dla dzieci, zapraszamy na spotkanie z przedstawicielką firmy krawieckiej z Grudziądza w sobotę, o godz. 10.30.
  • W piątek i w sobotę, w sklepie BIEDRONKA w Starej Kiszewie, będziemy mogli złożyć dary spożywcze, szczególnie słodycze – które znajdą się w paczkach ofiarowanych na Święta osobom chorym i starszym. Zbiórkę do specjalnych koszy przygotuje nasz Parafialny Caritas, a pracownikom sklepu dziękujemy za życzliwość.
  • Wszyscy obecni w kościele mogą od ministrantów z tyłu kościoła zabrać karteczkę z jakimś cytatem biblijnym. Warto przez tydzień przemyśleć, jaką wskazówkę dla mnie Pan Bóg przesyła w tym fragmencie Pisma Św. Z pewnością będzie to pomoc, aby porządkować swoje życie w okresie Wielkiego Postu.
  • Przy bocznym ołtarzu została wyłożona Parafialna Złota Księga Trzeźwości. Warto zapisać się do tej księgi na jakiś okres i wzbudzić w okresie Wielkiego Postu konkretne postanowienia abstynenckie – ratujące nas samych, członków naszych rodzin i znajomych przed tragedią alkoholizmu. Warto szukać też pomocy w różnych instytucjach lub przyjść do ks. proboszcza na rozmowę.
  • W ramach przygotowań do uroczystości św. Józefa będziemy codziennie, po Mszy wieczornej, od 10 do 18 marca, odmawiać Nowennę do św. Józefa.
  • Ze stolika z tyłu wszyscy mogą zabrać specjalne obrazki z modlitwą do św. Józefa. Warto, aby do swojego patrona modlili się mężczyźni, ale też całe rodziny, by dla wszystkich wypraszał on potrzebne łaski.
  • Zespół Kształcenia i Wychowania wraz z naszą parafią po raz kolejny ogłaszają Konkurs Palm Wielkanocnych. Konkurs odbywa się w takich kategoriach: klasy 0 – III palmy indywidualne, klasy 0 – III palmy grupowe (klasowe), kl. IV – VIII palmy grupowe (klasowe) oraz palmy rodzinne. Palmy naturalne w tym roku przygotowujemy z gałązek bukszpanu, suszu i ozdabiamy kolorowymi wstążkami. Palmy będą wykorzystane do udekorowania alejki świątecznej. Palmy przynosimy do szkoły do dnia 24 marca. Po rozstrzygnięciu konkursu zostaną przeniesione do kościoła.
  • Ze stolika pod chórem można też nabyć nowy numer czasopisma „Pielgrzym”. Należności  proszę wrzucić do skarbonki św. Antoniego.
  • Z przodu kościoła można nabyć po 5 zł. specjalne świece – paschaliki. Warto, aby znalazły się na wielkanocnych stołach w naszych domach i były szczególnym znakiem jedności rodzinnej.
  • W czwartek zmarł śp. Henryk Główczewski ze Starego Bukowca. Pogrzeb będzie w poniedziałek, o godz. 11.00. Różańce będą w sobotę i w niedzielę w kaplicy w Starym Bukowcu o godz. 18.30 oraz w poniedziałek o godz. 10.00 w kaplicy przedpogrzebowej. Dobry Jezu …