Ogłoszenia parafialne 7.02.2021 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – V NIEDZIELA ZWYKŁA – 7.02.2021

• Dziękujemy za ofiary złożone podczas dzisiejszej kolekty ekonomicznej na remont dachu na kościele.
  • Dzisiaj też przed kościołem ministranci zbierają na wsparcie w odbudowie spalonego przed miesiącem 100-letniego kościoła w małej parafii Kasparus koło Skórcza.
  • Za tydzień, na cele dobroczynne, będą zbierać do skarbonek członkowie Szkolnego Koła Caritas.
  • W lutym papież prosi o modlitwę w intencji: „ kobiet – ofiar przemocy, aby były chronione przez społeczeństwo, a ich cierpienia były dostrzegane i wysłuchiwane”.
  • W najbliższą środę zapraszamy na spotkanie do kościoła Grupę Modlitwy O. Pio. Zapraszamy o godz. 16.00 na adorację Najśw. Sakramentu z prośbami i podziękowaniami za wstawiennictwem św. O. Pio. Później będzie Msza Św. w tych intencjach.
  • W środę po Mszy wieczornej zapraszamy na spotkanie do plebanii członków Akcji Katolickiej.
  • W czwartek, we wspomnienie liturgiczne Matki Bożej z Lourdes, przypada Światowy Dzień Chorego. Serdecznie zapraszamy wszystkie chore i starsze osoby na Mszę Św. o godz. 17.00 ze specjalnym obrzędem błogosławieństwa chorych. Będzie też udzielony wtedy umacniający sakrament namaszczenia chorych. Pomóżmy osobom chorym i starszym w dojechaniu do kościoła.
  • Dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. zapraszamy na kolejne spotkanie do plebanii w sobotę, o godz. 9.00.
  • W naszej   gminie  dla  osób  starszych  działa  już  Dom Dziennego Pobytu w Wygoninie. Osoby powyżej 60 roku życia zaproszone są też do korzystania z bezpłatnych zajęć w KLUBIE SENIORA, który powstaje w Lipach. Będą tam ciekawe zajęcia 2 razy w tygodniu, łącznie z dojazdem, terapią i wyżywieniem. W dobie pandemii uczestnicy otrzymają tablet i zajęcia mogą odbywać w domach. Zainteresowani mogą zabrać kartkę z bliższymi informacjami ze stolika pod chórem.
  • Ze stolika z przodu można nabyć ciekawą książkę pt. „Jak wytrwać w chorobie”. Warto nabyć tę książkę, szczególnie dla chorych i starszych osób, by lepiej zrozumieć pojawiające się cierpienia, jak pomóc innym, jak pomodlić się za chorych. Koszt 1 książki to 10 zł.
  • Ze stolika pod chórem można nabyć nowy numer czasopisma diecezjalnego „Pielgrzym”. Należności  proszę wrzucić do skarbonki św. Antoniego.