Ogłoszenia parafialne 6.10.2019 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA – 6.10.2019

• Jutro przypada w liturgii wspomnienie Matki Bożej Różańcowej. Dziękujemy członkiniom wspólnoty Żywego Różańca za ubogacanie siebie i naszej parafii systematycznymi modlitwami. Warto, aby podobne Róże Różańcowe tworzyli także mężczyźni oraz dzieci i młodzież.
  • Jutro po różańcu zapraszamy na spotkanie do plebanii Wspólnotę Miłosierdzia.
  • Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone podczas dzisiejszej kolekty ekonomicznej, które zostaną przeznaczone na dalsze działania związane z budową kostnicy. Dobiegają końca działania budowlane. Na sobotę 26 października zaprosimy większą liczbę osób do sprzątania w środku i przy obejściu dookoła kostnicy. Może wtedy uda się otworzyć kostnicę na uroczystość Wszystkich Świętych. Jeśli ktoś chciałby ofiarować czarnoziem, bo np. wykopywał oczko wodne u siebie – to prosimy o zgłoszenie się w tym tygodniu do ks. proboszcza – przydałby się do upiększenia ziemi przy kostnicy.
  • Członków parafialnej rady ekonomicznej zapraszamy na spotkanie do plebanii w poniedziałek, o godz. 19.00.
  • Za tydzień, z okazji Dnia Papieskiego, zbiórka do skarbonek będzie na Dzieło Nowego Tysiąclecia, wspierające w edukacji uzdolnione dzieci i młodzież z biedniejszych rodzina, a też będzie można złożyć ofiarę na comiesięczną zbiórkę Caritas na rzecz biedniejszych dzieci.
  • W Dniu Papieskim, przed Mszą Św. o godz. 11.00 zobaczymy w kościele specjalną inscenizację pt. „Wspomnienia Lolka” przygotowaną przez uczniów naszej szkoły im. św. Jana Pawła II.
  • W październiku, w kościele różaniec jest odmawiany codziennie, po Mszy Świętej wieczornej, a w niedzielę X-tka po każdej Mszy Świętej. Dodatkowo dzieci zapraszamy od poniedziałku do piątku do kościoła o godz. 15.30 – będzie odmówiona X-tka różańca i też inne modlitwy. Dzieci wtedy otrzymują specjalne obrazki.
  • Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych. Pragniemy w sposób szczególny oddać cześć naszym zmarłym krewnym i dobrodziejom. Przy wyjściu z kościoła można zabrać ze stolika specjalne druki, na których możemy wypisać nazwiska i imiona osób, za które w sposób szczególny chcemy się pomodlić. Po każdej Mszy Świętej można wypisane kartki przynieść do zakrystii lub biura parafialnego.
  • Członków Parafialnego Klubu Sportowego „VIRTUS” i inne osoby, które pragną włączyć się w działalność, zapraszamy na spotkanie do plebanii w piątek, o godz. 18.00. Parafialny Klub zachęca dzieci i młodzież z niektórymi formami niepełnosprawności do korzystania z gimnastyki korekcyjnej, które poprowadzi rehabilitantka p. Joanna Gibas na sali gimnastycznej w szkole, w każdy poniedziałek od godz. 17.00. W sobotę,
    19 października, zostaną zorganizowane w Starej Kiszewie Mistrzostwa Diecezji Pelplińskiej w Biegach Przełajowych. Dzieci i młodzież będą mogli pobiec dystanse od 300m do 2500m – szczegóły można przeczytać na plakatach w gablotce przed kościołem i w szkole. Przybędą przedstawiciele kilkudziesięciu szkół i parafii, warto więc, aby i od nas wielu było uczestników zawodów. Parafialny Klub zachęca też do gry w piłkę nożną dorosłych razem z ministrantami we wtorki, od 18.00 do 20.00  na hali, a dziewczęta i panie w siatkówkę na Sali w szkole – w środy od 18.00 do 20.00.
  • W środę i w czwartek odbędzie się pielgrzymka autokarowa do Częstochowy. Uczniowie naszej szkoły i 4 innych szkół wezmą udział w ogólnopolskim zjeździe szkół im. Jana Pawła II (a ponad 1200 takich szkół jest w całej Polsce). Wyjazd w środę, o godz. 5.00, z przystanku na przeciw plebanii. Można jeszcze jutro zapisać się w biurze parafialnym.
  • Za tydzień odbędą się w naszej ojczyźnie wybory parlamentarne. To ważne wydarzenie, w którym powinni wziąć udział wszyscy ludzie wierzący. Decyduje się bowiem dalszy los naszej ojczyzny, a różnych zagrożeń jest wiele. Tak, jak dla naszych przodków hasło „Bóg, honor, ojczyzna” było najważniejsze w życiu i często za nie przelewali krew – tak i dzisiaj też trzeba bronić największych wartości i wybierać ludzi, dla których wiara, troska o rodzinę i ojczyznę jest czymś najważniejszym. Idźmy więc licznie do urn wyborczych.
  • Ze stojaka pod chórem można nabyć nowe numery czasopism religijnych: „Pielgrzym”, „W Rodzinie” oraz dla dzieci ciekawe czasopismo „Mały Pielgrzym”. Należności proszę włożyć do skarbonki św. Antoniego.
  • W piątek zmarł śp. Jan Weihsbrodt – mieszkający w Demlinie, a pochodzący z Bożegopola. Pogrzeb będzie w Starej Kiszewie we wtorek, o godz. 11.00. Różaniec w kostnicy we wtorek o godz. 10.00. Dobry Jezu…