Ogłoszenia parafialne 5.07.2020 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 2020.07.05

 • Dziękujemy serdecznie za dziś złożone ofiary podczas tzw. Kolekty ekonomicznej. W czasie wakacji, obok nowej kaplicy przedpogrzebowej, zostaną położone płyty- jumby, aby obok organistówki przenieść kontener na śmieci cmentarne i później mogły tam podjeżdżać samochody po te śmieci.
 • W sobotę będziemy przeżywać  w  liturgii  Święto – św. Benedykta, opata z Monte Cassino, twórcy pierwszego zakonu, patrona Europy.
 • Dziękujemy grupie parafian, którzy dzielnie przeszli nocą trasę 40 km podczas Ekstremalnej Drogi Krzyżowej ze Zblewa do sanktuarium we Wielu.
 • Podczas wakacji przez 2 kolejne niedziele zapraszamy do przeżycia ciekawego wydarzenia duchowego. Nie wszyscy mają siły i okazje, aby brać udział w długich pielgrzymkach pieszych, to teraz będzie okazja, aby uczestniczyć w krótszym wydarzeniu. Dzisiaj zapraszamy kobiety – wszystkie panie i dziewczęta, o godz. 13.00, przed kościół. Pójdziemy pieszo 10 km do Płociczna przez Zamek Kiszewski, Chwarzno, Lipy, Kazub, Dunajki.
  W czasie marszu odmówimy Drogę Krzyżową. Zakończymy Mszą Św., o godz. 16.00 w kościele w Płocicznie, w intencji kobiet. Panie, które nie pójdą, to mogą samochodami dojechać na Mszę Św., a też poprosimy panów ok. godz. 17.00, aby podjechali odebrać panie po pielgrzymce. Za tydzień – 12 lipca – zapraszamy na wspólną wędrówkę wszystkich chłopców i panów – wymarsz sprzed kościoła także o godz. 13.00.
 • W tym roku, ze względu na ograniczenia związane z koronawirusem, także została ograniczona znacznie liczba osób biorąca udział w pieszych pielgrzymkach do Częstochowy. W każdej grupie z naszej diecezji będzie maszerowało tylko po 20 osób. Księża i klerycy będą ciągle maszerować, a świeccy pielgrzymi będą codziennie się wymieniać. Z naszej parafii proboszcz i ks. Mariusz będą przez 2 tygodnie co kilka dni się wymieniać,
  a kilka innych chętnych osób przejdzie trasę 36 km na odcinku w okolicach Ciechocinka, dnia 5 sierpnia.
 • Za tydzień ważny dzień w naszej ojczyźnie – II runda wyborów prezydenckich. Każdy katolik ma obowiązek uczestniczenia w życiu społecznym i pokazania troski o dalsze losy ojczyzny, naszych rodzin, bronienia też zasad wiary i moralności. Spełnijmy więc wszyscy ten obywatelski obowiązek. Warto, aby frekwencja była u nas była jeszcze większa – podobnie, jak w innych rejonach Polski.
 • Nasz parafialny klub zaprasza na zajęcia siatkarskie we wtorki, o godz. 18.00, na boisku w ogrodzie parafialnym.
 • Ze stolika pod chórem można nabyć nowy numer czasopisma „W Rodzinie”, a należność proszę złożyć do skarbonki św. Antoniego.