Ogłoszenia parafialne 5.05.2019 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – III NIEDZIELA WIELKANOCNA – 2019-05-05

• Serdecznie dziękujemy za złożone dzisiaj ofiary podczas tzw. Kolekty ekonomicznej.
  • Dzisiaj po Mszy o godz. 9.30 zostanie odmówiony w kościele różaniec wspólnoty Żywego Różańca.
  • Tydzień temu członkowie Szkolnego Koła Caritas zebrali na wsparcie dla hospicjum kwotę 1000 zł.
  • Za tydzień członkowie Szkolnego Koła CARITAS będą zbierać do skarbonek na dożywianie dzieci w szkole i inne cele dobroczynne.
  • W przyszłą niedzielę, 22. dzieci z klasy III przyjmie w naszym kościele I-szą Komunię Świętą. Podczas uroczystej Mszy Świętej, o godz. 11.00, ławki z przodu kościoła będą zarezerwowane tylko dla dzieci i ich rodziców. Pozostali krewni i znajomi proszeni są o znalezienie miejsc na chórze lub z tyłu kościoła. Inni parafianie, którzy w tym roku, nie przeżywają w swoim domu tej uroczystości, mogliby przyjść na inną Mszę Świętą. Msza, o godz. 9.30, rozpocznie się o pół godziny wcześniej – czyli o godz. 9.00 – ze względu na przygotowanie miejsc dla dzieci komunijnych. Nabożeństwo popołudniowe dla dzieci będzie o godz. 16.00. Dzieci komunijne oraz członków ich rodzin zapraszamy do spowiedzi w sobotę, od godz. 15.30 do 17.00. Kolejne ćwiczenia dzieci będą w poniedziałek oraz w środę, o godz. 15.30.
  • W tym tygodniu przeżywać będziemy w liturgii: w poniedziałek – Święto św. Filipa i Jakuba Młodszego (apostołów), w środę Uroczystość św. Stanisława (bpa i męczennika, głównego patrona Polski).
  • W piątek, o godz. 18.00, zapraszamy do kościoła na Mszę Św. w intencji rodzin, a po niej na spotkanie do plebanii Wspólnotę Rodzin „Jutrzenka”.
  • Ze stolika pod chórem można nabyć nowe nry czasopism diecezjalnych „Pielgrzym” oraz „W Rodzinie”, a należność proszę wrzucić do skarbonki św. Antoniego.