Ogłoszenia parafialne 4.04.2021 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA – 2021.04.04

• W radosny dzień Zmartwychwstania Pańskiego składamy sobie serdeczne życzenia. Niech Zwycięski Chrystus wniesie w nasze życie osobiste, rodzinne i społeczne wiele radości i pokoju. Niech w naszym środowisku wszyscy odnoszą się nawzajem życzliwie, służąc sobie pomocą, niech znikną wszelkie przejawy zła, nałogów i słabości, a pojawi się coraz więcej oznak twórczego zaangażowania w szerzenie dobra wokoło siebie. Niech ustanie epidemia koronawirusa, a cały świat niech znowu rozwija się i więcej troszczy się o dobro wspólne. Niech Chrystus Zmartwychwstały nam wszystkim mocno błogosławi.
  • Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim, którzy troszczyli się o głębokie przeżycie Triduum Paschalnego poprzez ładną liturgię, a także p. Celinie Choma i ks. Mariuszowi za przygotowanie pięknej Ciemnicy i Grobu Pańskiego. W kolejne niedziele kwietnia poprosimy, aby dekoracje kwiatowe przy ołtarzach przygotowali mieszkańcy Bartoszegolasu i Rudy.
  • W II Święto Msze Święte będą w porządku niedzielnym. Przez cały kwiecień jeszcze – w niedziele i święta będzie dodatkowa Msza Św. o godz. 12.30. Ofiary złożone w czasie tego dnia będą przeznaczone na wsparcie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. W I i II Święto wielkanocne transmisja Mszy na parafialnym fb o godz. 9.30.
  • Dziękujemy Caritasowi za zorganizowanie przedświątecznej zbiórki darów i wszystkim ofiarodawcom. Zostały one rozwiezione do kilkudziesięciu rodzin.
  • Dziękujemy za ofiary złożone podczas dzisiejszej kolekty ekonomicznej. Przeznaczona ona zostanie na główny cel inwestycyjny w tym roku – naprawę dachu na kościele. Za tydzień członkowie Szkolnego Koła Caritas będą zbierać ofiary przed kościołem na cele dobroczynne.
  • Za tydzień przeżywać będziemy Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Naszym przygotowaniem do tej uroczystości niech będzie codzienne, indywidualne odmawianie Koronki i Nowenny do Miłosierdzia Bożego.
  • Dzieci z klasy III, przygotowujące się do przyjęcia I Komunii Św. zapraszamy na ćwiczenia do kościoła w sobotę, o godz. 9.00. Obecność obowiązkowa.
  • W sobotę, w 81. rocznicę mordu katyńskiego i 11. rocznicę katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem, możemy ustawić znicze przed kamieniem i płytą przed kościołem – czczącą dzielnych Polaków, a także przy dębach katyńskich przy nowej kaplicy przedpogrzebowej. Są wśród nich m.in. dwaj oficerowie pochodzący z naszej gminy.
  • Dziękujemy uczestnikom konkursu na wykonanie prac do Alejki Świątecznej. Wszystkie piękne prace można obejrzeć przed kościołem. Zapraszamy po odbiór nagród do ks. proboszcza przedstawicieli Środowiskowego Domu Samopomocy z Konarzyn, Koła Gospodyń Wiejskich „Mrówki” z Pałubina oraz z rodzin Rozgońskich, Choma, Tryba, Kreft, Jaromek.
  • Ze stolika z tyłu kościoła można nabyć nowy numer czasopisma diecezjalnego „Pielgrzym”, a należność prosimy włożyć do skarbonki św. Antoniego.