Ogłoszenia parafialne 30.08.2020 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XXII NIEDZIELA ZWYKŁA – 2020-08-30

* Wczoraj przeżywaliśmy nasze parafialne dożynki. Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim uczestnikom tej uroczystości. Dziękujemy za uświetnienie Mszy Świętej osobom, które zrobiły i przyniosły do ołtarza wieniec oraz chleb dożynkowy i inne dary – a w tym roku uczynili to rolnicy z sołectwa w Starej Kiszewie. Dziękujemy też przedstawicielom innych sołectw za przyniesione dary do ołtarza. Zostaną one przekazane do ośrodków dla osób niepełnosprawnych.
* Kończy się miesiąc sierpień, jeśli uczyniliśmy dobre postanowienia wytrwałości w abstynencji od alkoholu, to postarajmy się dalej to kontynuować dla dobra swojego, swojej rodziny i ojczyzny. Pamiętajmy, że są specjaliści, którzy chętnie pomogą osobom i rodzinom, gdzie jest problem alkoholowy.
* 1. września mija 81. rocznica wybuchu II wojny światowej. Chciejmy pamiętać w swoich modlitwach o ofiarach tej wojny. Oni oddali swoje życie po to, aby dla nas wywalczyć wolność. Nie zmarnujmy ich poświęcenia. Starajmy się prezentować odpowiedzialną postawę, rzetelnie wykonując wszelkie swoje obowiązki, troszcząc się o los swojej rodziny, naszego środowiska i całej ojczyzny. Gminne Koło Kombatantów zaprasza wszystkich we wtorek, na Mszę o godz. 17.00, za dusze poległych, pomordowanych i zaginionych w czasie II wojny światowej oraz
o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla żywych kombatantów. Po Mszy pójdziemy wspólnie złożyć wieńce i znicze pod pomniki ofiar tej wojny przy kościele, przed Urzędem Gminy i na nowym cmentarzu. Zapraszamy serdecznie do udziału w tych obrzędach władze, poczty sztandarowe, przedstawicieli wszystkich środowisk, rodziny, które straciły swoich bliskich podczas tej okrutnej wojny. Warto mieć przy sobie znicze do złożenia przy pomnikach poległych.
* W miesiącu wrześniu łączymy się z papieżem w modlitwie w intencji: „Aby zasoby planety nie były rabowane, ale dzielone w sposób uczciwy i z poszanowaniem”. W tej intencji modlić się będą m.in. członkinie Żywego Różańca za tydzień, po Mszy Św. o godz. 9.30.
* W przyszłą niedzielę będzie tzw. Kolekta ekonomiczna. Ofiary zostaną przeznaczone na dalsze prace porządkowe obok nowej kaplicy przedpogrzebowej. Aktualnie kładziona jest kostka polbrukowa, aby obok organistówki przenieść kontener na śmieci cmentarne.
* Od września powraca po wakacjach niedzielna Msza w kościele parafialnym o godz. 15.00.
* W związku z rozpoczęciem roku szkolnego, w intencji dzieci i młodzieży oraz nauczycieli i rodziców zostanie odprawiona Msza Święta we wtorek, o godz. 9.00.
* W związku z rozpoczęciem nowego roku szkolnego zapraszamy uczniów i rodziny do spowiedzi w I piątek miesiąca, od godz. 15.30 do 17.00, przy wystawionym Najśw. Sakramencie.
* Za tydzień, podczas Mszy Św. o godz. 11.00, dzieci z klasy I będą miały poświęcone tornistry z przyborami szkolnymi.
* Księża odwiedzą chorych z posługą sakramentalną w piątek, od godz. 8.00.
* Od następnej niedzieli zapraszamy wszystkie dzieci na Msze Św. o godz. 11.00. Wrócimy do wspólnego tworzenia Rodzinnego Drzewka Dobra. Oczywiście pamiętamy wszyscy o zasadach epidemiologicznych i mamy ubrane maski podczas Mszy Św.
* Dnia 20 września druga grupa dzieci przyjmie I Komunię Św. w naszej parafii. Zapraszamy te dzieci na ćwiczenia w kościele w środę i w czwartek o 15.30. Rodziców tych dzieci zapraszamy na spotkanie do plebanii w środę, o godz. 18.00.
* W sobotę Wspólnota Rodzin „Jutrzenka” przeżywa 5. rocznicę powstania. Chętne osoby zapraszamy do plebanii o godz. 10.00 na konferencję pt.: „Co dla mnie w życiu jest najważniejsze – hierarchia wartości”. Wygłosi ją ks. dr Sławomir Ałaszewski – diecezjalny duszpasterz rodzin. O 12.00 będzie w kościele Msza Św. w intencji wspólnoty i wszystkich rodzin.
* Serdecznie dziękujemy za przygotowanie w sierpniu pięknych dekoracji kwiatowych przez mieszkańców Starej Kiszewy – z ulic Tysiąclecia, Zamkowa, Kościelna, Konarzyńska, Kościerska, Polna, Łąkowa, Partyzantów, 6 Marca. Tych mieszkańców zapraszamy na Mszę Św. w ich intencji w czwartek, o godz. 17.00. Poprosimy
o zrobienie we wrześniu dekoracji przy ołtarzach przez mieszkańców Zamku Kiszewskiego i Strzelek.
* Informujemy, że już posiadamy kalendarz na przyszły rok do intencji mszalnych. Zachęcamy, aby jeszcze przed kolędami zarezerwować sobie szczególnie Msze rocznicowe. Warto ofiarować Msze za bliskich zmarłych, pamiętać o rocznicach ślubów lub urodzin, modlić się o błogosławieństwo Boże dla swoich bliskich w różnych życiowych sytuacjach.
* W dniach 5 i 6 września odbędzie się autokarowy wyjazd z naszej parafii do Częstochowy na Ogólnopolskie Dożynki Rolnicze. Wyjazd grupy będzie w sobotę, o godz. 4.30, z przystanku autobusowego na przeciw plebanii.
* Ze stolika pod chórem można nabyć za darmo nowy numer czasopisma religijnego „Dobre Nowiny”. Jest tam wiele ciekawych artykułów. M.in. o bezczeszczeniu świątyń, niszczeniu pomników czy innych świętych miejsc – co w naszej ojczyźnie zdarza się coraz częściej, a wielu katolików przyjmuje obojętną postawę. Przedstawiony jest przykład młodzieży francuskiej, która założyła organizację o nazwie „CHROŃ SWÓJ KOŚCIÓŁ”. Jako ochotnicza straż pilnują, aby nie dochodziło do kolejnych podpaleń kościołów i zbezczeszczeń świętych miejsc. Są też opisy różnych cudów, m.in. za wstawiennictwem św. o. Pio. Warto zabrać dowolną ilość czasopism dla osób starszych i chorych.
* W czwartek zmarła śp. Helena Łangowska ze Starej Kiszewy. Pogrzeb będzie w poniedziałek, o godz. 11.00. Różańce w kościele w niedzielę o 17.30 oraz w poniedziałek o godz. 10.00. Dobry Jezu….