Ogłoszenia parafialne 30.06.2019 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 2019.06.30

• Kolekta ekonomiczna w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na kolejne działania związane z budową kostnicy. Położona jest już kostka polbrukowa przy kostnicy z przodu, a będą też położone płyty z tyłu, gdzie w przyszłości będą usytuowane kontenery na śmieci.
  • W miesiącu lipcu papież prosi nas o modlitwę w intencji: „Aby ci, którzy wymierzają sprawiedliwość, działali uczciwie, by niesprawiedliwość, która przenika świat, nie miała ostatniego słowa”.
  • W przyszłą niedzielę, po Mszy o godz. 9.30, będzie modlitwa różańcowa Róż Żywego Różańca istniejących przy naszej parafii.
  • W przyszłą niedzielę, 7 lipca, od godz. 13.00, zapraszamy na kolejny PARAFIALNY SPŁYW KAJAKOWY. Wypłyniemy z Bartoszegolasu i popłyniemy naszą rzeką Wierzycą ok. 14 km do Górnych Malik. Zapraszamy wiele chętnych osób, by zgłaszały swój udział w biurze parafialnym. Osoby niepełnoletnie mogą płynąć w kajaku tylko pod opieką dorosłej osoby. Spływ zakończymy ogniskiem z kiełbaskami obok posesji pp. Bączek. Koszt udziału od 1 osoby to 35 zł.
  • W środę przypada w liturgii Święto św. Tomasza Apostoła.
  • W piątek, od godz. 8.00 księża odwiedzą chorych z posługą sakramentalną.
  • W I piątek miesiąca będzie też okazja dodatkowej spowiedzi od godz. 16.00. Szczególnie zapraszamy dzieci, które w tym roku przyjęły I Komunię Św. Będzie to też zarazem spowiedź przedodpustowa.
  • Dziękujemy za piękne dekoracje kwiatowe, które w czerwcu przy ołtarzach przygotowywali mieszkańcy rejonu – Wygonin, Bożepole i Struga. W lipcu poprosimy o przygotowanie takich dekoracji na kolejne niedziele mieszkańców Starej Kiszewy – z ulic Tysiąclecia, Zamkowa, Kościelna, Konarzyńska, Kościerska, Polna, Łąkowa, Partyzantów, 6 Marca. Można też wykorzystać piękne kwiaty z ogrodów, a też porozumieć się z młodymi parami biorącymi ślub w różne soboty.
  • Ze stolika pod chórem można nabyć nowy numer czasopisma diecezjalnego „Pielgrzym”. Należność proszę wrzucić do skarbonki św. Antoniego.