Ogłoszenia parafialne 30.05.2021 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – IX NIEDZIELA ZWYKŁA – 30.05.2021

• W czwartek będziemy przeżywać uroczystość Ciała i Krwi Pańskiej. Msze Św. w Boże Ciało będą o godz. 7.30, 9.30 i 11.00. Po Mszy Świętej, o godz. 11.00, wyruszymy w drogę, aby idąc w procesji zamanifestować swoją wiarę. Pójdziemy ulicami Kościelną, Tysiąclecia, Szorca, Wyzwolenia, Tysiąclecia, Konarzyńską i Kościelną. Będziemy zatrzymywać się przy 4 ołtarzach, które będą usytuowane przy szkole, przy posesjach pp. Słomińskich i Turzyńskich oraz przy pomniku św. Jana Pawła II. Prosimy o przygotowanie dekoracji religijnych w domach przy trasie procesji, strażaków poprosimy o pomoc w bezpiecznym przemarszu. Warto, aby podtrzymać dawne zwyczaje i znaleźli się chętni do niesienia baldachimu, chorągwi, feretronów. Zapraszamy też do udziału poczty sztandarowe. Dziewczynki ze szkoły podstawowej oraz młodsze zapraszamy do sypania kwiatków, a chłopców do niesienia dużego różańca. Ćwiczenia tych dzieci odbędą się we wtorek, o godz. 15.30, przed kościołem. Przez cały tydzień będziemy przeżywać oktawę, podczas której odbywać się będą procesje eucharystyczne dookoła kościoła, po Mszach o godz. 17.00. Zapraszamy dzieci i starszych do obsługi tych codziennych procesji. Podczas procesji zachowajmy przepisowy dystans związany z epidemią, można też mieć ubrane maseczki.
  • W I piątek miesiąca księża odwiedzą chorych z posługą sakramentalną od godz. 8.00. W tym dniu także, od godz. 15.30 do 17.00, będzie w kościele okazja do spowiedzi. Szczególnie zapraszamy dzieci, które w tym roku przyjęły
    I Komunię Św.
  • Intencja modlitewna papieża dla nas wszystkich na miesiąc czerwiec to:
    „Za ludzi młodych, którzy przygotowują się do małżeństwa przy wsparciu wspólnoty chrześcijańskiej, aby wzrastali w miłości, z wielkodusznością, wiernością i cierpliwością”.
  • Różaniec wspólnoty Żywego Różańca będzie w przyszłą niedzielę, po Mszy Św., o godz. 9.30.
  • W miesiącu czerwcu, nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa odprawiane będą w kościele we wtorki i piątki, po Mszy Świętej o godz. 17.00 oraz w niedziele, po Mszy Świętej o godz. 9.30.
  • Za tydzień będziemy mogli złożyć ofiary podczas kolekty ekonomicznej na rzecz naprawy dachu na kościele. Czekamy ciągle na zgodę wojewódzkiego konserwatora zabytków, aby rozpocząć prace.
  • W poniedziałek przeżywać będziemy w liturgii Święto Nawiedzenia Najśw. Maryi Panny.
  • We wtorek, poprzez tzw. Most Modlitewny będziemy łączyć się z klerykami z Wyższego Seminarium Duchownego z Pelplina. Oni w tym dniu w modlitwie ogarną całą naszą wspólnotę parafialną, a my też pomodlimy się o kolejne powołania kapłańskie i zakonne – także z naszej parafii i diecezji – podczas Mszy Św. o godz. 16.30.
  • Od czerwca nie będzie już w kościele dodatkowej Mszy Św. o godz. 12.30.
  • Dziękujemy mieszkańcom Foshuty za piękne przygotowanie w maju dekoracji kwiatowych w kościele. W czerwcu poprosimy o zrobienie dekoracji przy ołtarzach mieszkańców Starej Kiszewy z ulic Wyzwolenia i Szorca, z osiedla za stadionem i wybudowań (Kalk).
  • Ze stolika pod chórem można nabyć nowe numery czasopism diecezjalnych „Pielgrzym” oraz  „W Rodzinie”, a należność proszę włożyć do skarbonki św. Można też zabrać za darmo ciekawy numer czasopisma „Dobre Nowiny”
    z pięknym świadectwami wiary znanych osób i opisami różnych cudów. Warto zanieść też te czasopisma do osób chorych z naszego sąsiedztwa. Warto, by coraz więcej wartościowych czasopism i książek religijnych pojawiało się w naszych domach, byśmy umacniali swoją wiarę i wiedzę religijną pozytywnymi lekturami.
  • Od 27 czerwca do 8 lipca odbędzie się pielgrzymka autokarowa do Macedonii i Albanii – odwiedzimy miejsce urodzenia św. Matki Teresy z Kalkuty. Z grupą pojedzie ks. proboszcz. Chętni do udziału mogą się jeszcze zapisać w tym tygodniu. Ze stolika pod chórem można zabrać kartki z programem i kosztorysem tej pielgrzymki.
  • W poniedziałek, o godz. 11.30, będzie pogrzeb śp. Stefanii Kropidłowskiej z Zamku Kiszewskiego. Różańce w kaplicy przedpogrzebowej w sobotę o godz. 17.45, w niedzielę o godz. 16.00 oraz w poniedziałek o godz. 10.30. W sobotę zmarła śp. Zofia Pfeiffer ze Starej Kiszewy. Pogrzeb będzie w środę o godz. 11.00. Różańce w kaplicy przedpogrzebowej w niedzielę o godz. 17.00, w poniedziałek i wtorek o godz. 17.30 oraz w środę o godz. 10.00. Dobry Jezu …