Ogłoszenia parafialne 3.05.2020 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – IV NIEDZIELA WIELKANOCNA – 2020-05-03

• Serdecznie dziękujemy za złożone dzisiaj ofiary na zakup relikwiarza. Za tydzień, podczas tzw. Kolekty ekonomicznej, będzie można złożyć ofiary na zapłaty za różne rachunki i na bieżącą działalność parafii.
• W poniedziałek przypada wspomnienie św. Floriana, patrona m.in. strażaków. Serdecznie dziękujemy wszystkim druhom i druhnom z terenu naszej parafii za ofiarne działania na rzecz potrzebujących pomocy ludzi, a także za aktywne włączanie się w różnorakie inicjatywy parafialne i środowiskowe. Dobrze, że aktywnie działa Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza i są chętni, by dalej służyć ludziom w kolejnych latach.
• W tym tygodniu przeżywać będziemy w liturgii: w środę – Święto św. Filipa i Jakuba Młodszego (apostołów), w piątek Uroczystość św. Stanisława (bpa i męczennika, głównego patrona Polski).
• Zapraszamy już większą ilość osób na nabożeństwa do kościoła. Oczywiście zachowujemy właściwy odstęp od siebie. Na ławkach są wskazane specjalne karteczki, gdzie należy zajmować miejsca. W dalszym ciągu obowiązuje także w kościele noszenie masek na twarzy. Zachęcamy do oglądania bezpośrednich transmisji z kościoła parafialnego, na parafialnej stronie na fb, w niedziele i święta o godz. 9.30 lub 11.00. Warto przybywać też na Msze Św. w dni powszednie.
• W miesiącu maju w kościele litania do Matki Bożej jest odmawiana w dni powszednie po Mszy Świętej wieczornej, a w niedzielę po Mszy Św. o godz. 9.30. Zadbajmy o piękno przydrożnych krzyży i kaplic. Ze względu na epidemię w tym roku nie powinno być modlitw zbiorowych przy figurach, ale pomódlmy się w gronie swojej rodziny.
• W maju przypada setna rocznica urodzin św. Jana Pawła II. W środę nasza delegacja otrzyma w Krakowie z rąk ks. kardynała Dziwisza – kapelana papieża relikwie św. Jana Pawła II dla naszej parafii. Będą to najwyższe relikwie I stopnia (z cząstką krwi papieża).
• Do specjalnego pudełka z przodu kościoła można wrzucać przygotowane na kartkach swoje prośby i podziękowania, by przez orędownictwo św. Jana Pawła II, przedstawione były miłosiernemu Bogu. W rocznicę urodzin papieża, 18 maja, odbędą się specjalne modlitwy.
• W związku z epidemią szczególnie zagrożeni są mieszkańcy Domów Pomocy Społecznej. Także pobliski nam Dom „Kaszub” w Stawiskach apeluje o wsparcie. Już sporo darów zostało tam zawiezionych, ale jeszcze chętni mogą przynosić dary do specjalnej skrzyni z przodu kościoła.
• Ze stolika pod chórem można zabrać za darmo nowy numer czasopisma „Dobre Nowiny”. Jest w nim wiele artykułów nawiązujących do setnej rocznicy urodzin św. Jana Pawła II, a też opisy różnych cudów. Warto zabrać większą ilość i zanieść do ludzi starszych i samotnych z naszego otoczenia. Można też nabyć czasopismo diecezjalne „Pielgrzym”, a należność proszę włożyć do skarbonki św. Antoniego.
• W środę, o godz. 12.00, odbędzie się pogrzeb śp. Józefa Łangowskiego z Gdańska (a pochodzi ze Starego Bukowca). Różaniec w kościele w środę, o godz. 11.15. Dobry Jezu…