Ogłoszenia parafialne 3.03.2019 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – VIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 3.03.2019

• Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj podczas kolekty ekonomicznej. W marcu i kwietniu mają odbywać się dalsze działania kończące budowę nowej kostnicy i porządkujące teren dookoła.
  • Za tydzień przed kościołem, na dożywianie dzieci w szkole i inne cele dobroczynne, będą zbierać do skarbonek członkowie Szkolnego Koła Caritas.
  • Dzisiaj po Mszy Św. o godz. 11.00, jutro i pojutrze po Mszach Świętych o godz. 17.00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i stosowne modlitwy. W ten sposób przygotujemy się mocniej na przeżywanie okresu Wielkiego Postu.
  • W najbliższą środę, zwaną Popielcową, rozpoczynamy szczególny okres w roku kościelnym – Wielki Post. Przyjdźmy licznie do kościoła na Msze Św. o godz. 7.00, 10.00 lub 17.00 (i też na filii o 18.30), podczas których odbędzie się obrzęd posypania głów poświęconym popiołem. Rozważając tajemnicę Męki i Śmierci Chrystusa chcemy przygotować się dobrze na Święta Zmartwychwstania Pańskiego. Nie możemy zmarnować tej szczególnej okazji na uporządkowanie swojego kontaktu z Bogiem i innymi ludźmi. Uczyńmy wiele dobrych postanowień. Przychodźmy też licznie do kościoła w każdy piątek, o godz. 16.00 na nabożeństwo Drogi Krzyżowej, po nim będzie odprawiona Msza Św. i wysłuchamy wielkopostnego kazania pasyjnego. Kolejne części nabożeństwa Gorzkich Żalów odśpiewamy w niedzielę, po Mszy o godz. 9.15 (godzina tej Mszy będzie we Wielkim Poście przyspieszona, by później było więcej czasu na rotacje samochodów między Mszami).
    W Starym Bukowcu nabożeństwo Drogi Krzyżowej będzie odprawiane w czwartek, o godz. 18.00. Za udział w nabożeństwach wielkopostnych można uzyskać odpust zupełny. Dzieci też podczas Dróg Krzyżowych będą otrzymywać specjalne obrazki – układanki. Rekolekcje wielkopostne dla szkół oraz wszystkich parafian odbędą się w dniach od 31 marca do 3 kwietnia. Poprowadzi je ks. Rafał Barciński – ojciec duchowny w naszym Wyższym Seminarium Duchownym oraz 2 księża klerycy.
  • Rozpoczyna się czas wielkanocnej spowiedzi i Komunii Świętej. Nie trzeba już przed spowiedzią oddawać specjalnych kartek, ale pamiętajmy o tym obowiązku, by poprzez spowiedź i przyjęcie Komunii Św. jak najlepiej przygotować się na przeżywanie radosnych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.
  • Pamiętajmy też, że czas pokuty w Kościele stanowi okres Wielkiego Postu, a także wszystkie piątki całego roku. Wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych w każdy piątek obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia. Post ścisły, kiedy ograniczamy także ilość spożywanych posiłków, obowiązuje w Środę Popielcową i w Wielki Piątek, wszystkich między 18 a 60 rokiem życia.
  • Młodzież przygotowująca się do bierzmowania będzie przeżywać swoją Studniówkę. Zapraszamy wszystkich w poniedziałek do kościoła na Mszę Św. o godz. 17.00, a potem będzie spotkanie w salce parafialnej.
  • Parafia nasza organizuje pielgrzymkę autokarową do Grecji, w terminie od 24 czerwca do 4 lipca br. Już 51 osób się zapisało, a są jeszcze tylko 4 wolne miejsca. Zainteresowani mogą zabrać ulotkę informacyjną ze stolika z tyłu kościoła. Za tydzień, w niedzielę, zapraszamy wszystkie zapisane osoby na spotkanie organizacyjne z przedstawicielem firmy turystycznej do plebanii, o godz. 16.00.
  • Serdecznie dziękujemy parafianom z Foshuty za piękne udekorowanie ołtarzy kwiatami w miesiącu lutym. W marcu będzie dekoracja wielkopostna, a od Świąt wielkanocnych w kwietniu będą mogli zatroszczyć się mieszkańcy Starej Kiszewy z rejonu stadionu.
  • W piątek obchodzony będzie Dzień Kobiet. Wszystkim paniom i dziewczętom, z okazji ich Święta, składamy serdeczne życzenia, by cieszyły się szczęściem, zdrowiem i pomyślnością, by ich troska o dobre życie rodzin została doceniona szacunkiem i wdzięcznością, by Pan Bóg wspierał w realizacji wszystkich życiowych zadań.
  • W piątek o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza Św. w intencji rodzin, a po niej zapraszamy chętnych do plebanii na spotkanie Wspólnoty Rodzin „Jutrzenka”.
  • Wszystkie dzieci zachęcamy do przychodzenia w niedzielę na Mszę Św. o godz. 11.00. Będą mogły m.in. co niedzielę rysować w domu jakieś kreskówki związane z Ewangelią, a potem też losować różne nagrody.
  • Ze stolika pod chórem można nabyć nowy numer czasopisma diecezjalnego „W Rodzinie”. Należności proszę wrzucić do skarbonki św. Antoniego.
  • Ze stolika pod chórem można zabrać specjalne gazetki informujące o szerokiej działalności diecezjalnego Caritas na rzecz chorych i biednych. Można też zabrać ulotki z prośbą o przekazanie 1% od podatku na rzecz Caritas. Pamiętajmy o tej możliwości odpisów przy składaniu rocznych PITów – także na rzecz osób chorych i stowarzyszeń z naszego środowiska.
  • W minionym tygodniu zmarł sp. Paweł Lipski ze Starej Kiszewy. Pogrzeb odbył się w środę i został pochowany na cmentarzu przykościelnym. Zmarł także kanonik Witold Szumiato – który przez 30 lat był proboszczem w Piecach. Dziękujemy mu za posługę konfesjonału, głoszenie Słowa Bożego wiele razy
    w naszej wspólnocie parafialnej. Dobry Jezu….