Ogłoszenia parafialne 3.01.2021 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – II NIEDZIELA PO NARODZENIU  PAŃSKIM – 3.01.2021

• W środę będziemy przeżywać jedno z największych świąt w roku kościelnym – Uroczystość Objawienia Pańskiego (zwaną też Świętem Trzech Króli). Jest to dzień wolny dla wszystkich. Przyjdźmy więc do kościoła w tym dniu na Msze, które będą odprawione w porządku niedzielnym, a także zachowajmy świąteczny charakter tego dnia w naszych domach. Podczas Mszy Świętych odbędzie się obrzęd poświęcenia kredy i kadzidła. Później kredą zaznaczymy drzwi naszych domów znakami K+M+B+2021, na pamiątkę mędrców ze Wschodu – Kacpra, Melchiora i Baltazara, którzy przybyli pokłonić się Chrystusowi. Kolekta z tego dnia przeznaczona będzie na misje katolickie. Po Mszach Św. będzie można zabrać poświęconą kredę białą i kolorową lub też przygotowane przez Wspólnotę Miłosierdzia ozdobne pakiety z kredą i kadzidłem. Ze względu na epidemię nie będzie w tym roku uroczystego Orszaku Trzech Króli z przemarszem wielu osób. Po Mszy Św. o godz. 11.00 zebrani otrzymają specjalne korony i pośpiewamy razem trochę kolęd.
  • Dziękujemy za złożone dzisiaj ofiary podczas kolekty ekonomicznej. W przyszłą niedzielę członkowie Szkolnego Koła Caritas będą zbierać ofiary do skarbonek na cele dobroczynne.
  • W czwartek przypada 7. rocznica śmierci śp. ks. proboszcza Stanisława Lenza. Zapraszamy do udziału we Mszy Św. o godz. 17.00, w intencji tego zasłużonego dla naszej wspólnoty kapłana.
  • W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Święto Chrztu Pańskiego.
  • W czasie kolęd biuro parafialne będzie czynne tylko w ustalonych godzinach przedpołudniowych.
  • Do dnia 6 stycznia potrwa konkurs na najładniejszą dekorację świąteczną.
  • Informacja dla rolników. Agent ubezpieczeniowy z PZU będzie przyjmował opłaty rolne i inne w Urzędzie Gminy, od 7 do 15 stycznia.
  • Rozpoczął się czas kolęd. Dziękujemy rodzinom, które gościły już kapłanów w swoich domach i za składane przy tej okazji ofiary kolędowo- inwestycyjne na rzecz parafii – szczególnie na naprawę dachu na kościele. Przypominamy, iż kapłani, w związku ze stanem epidemicznym, w tym roku odwiedzą tylko te rodziny, które wcześniej zadeklarują gotowość przyjęcia kolędy pisząc smsa do ks. proboszcza lub wypełniając specjalną kartkę. Instrukcja szczegółowa i terminarz kolęd jest na stoliku pod chórem. Najlepiej zgłosić się z 2-3 dni przed wyznaczoną datą. Oczywiście, wszyscy powinni być w domu zdrowi.
    Ze stolika pod chórem można też zabrać kartkę z intencjami na styczeń. Są tam wyznaczone dni, kiedy zapraszamy mieszkańców różnych ulic i wiosek na Mszę Św. w intencji o błog. Boże dla tego rejonu. Szczególnie zapraszamy tych, co nie przyjmą kolędy w swoim domu. We wtorek, na Mszę Św. o godz. 17.00, zapraszamy mieszkańców Starego Bukowca i Nowego Bukowca.
  • Plan kolęd na najbliższy czas:
  • * 3 stycznia, niedziela, godz. 13.00 –Strzelki + Wyb. pod Wilcze Błota + cz. Zamku Kisz. + cz. 6 Marca
    * 3 stycznia, niedziela, godz. 16.00 –
    Chwarzenko Wybudowania (w stronę Foshuty)
    * 4 stycznia, poniedziałek, godz. 11.00 – Pałubin (od strony Starej Kiszewy do młyna)
    * 4 stycznia, poniedziałek, godz. 11.00 –
    Pałubin – prawa strona – od skrzyżowania w stronę Zamku Kiszewskiego i Górnych Malik
    * 4 stycznia, poniedziałek, godz. 11.00 –
    Bartoszylas Wieś
  • * 5 stycznia, wtorek, godz. 11.00 – Wygonin
    * 5 stycznia, wtorek, godz. 11.00 –
    Chwarzenko Wybudowania