Ogłoszenia parafialne 28.06.2020 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 28.06.2020

• W poniedziałek przypada uroczystość świętych apostołów Piotra i Pawła – przyjdźmy liczniej do kościoła na Msze o godz. 7.00, 10.00 lub 17.00 oraz na filii o 18.30 i zachowajmy świąteczny charakter tego dnia w naszych domach. Kolekta z tego dnia, tzw. „świętopietrze”, będzie przeznaczona na wsparcie dla Stolicy Apostolskiej w Watykanie.
  • W piątek przypada w liturgii Święto św. Tomasza Apostoła.
  • Kolekta ekonomiczna w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na kolejne działania związane z porządkowaniem terenu obok nowej kaplicy przedpogrzebowej. W czasie wakacji zostaną położone płyty- jumby, aby obok organistówki przenieść kontener na śmieci cmentarne i później mogły tam podjeżdżać samochody po te śmieci. Postarajmy się ciągle segregować śmieci cmentarne i BIO wrzucajmy do oddzielnej skrzyni.
    W czasie wakacji pilnujmy, by nie były podrzucane inne śmieci, bo na pewno nie są to śmieci cmentarne umieszczone w kontenerze na nowym cmentarzu, jak telewizor, czy różne balony po urodzinach 18-stych.
  • W miesiącu lipcu papież prosi nas o modlitwę w intencji: „Aby dzisiejszym rodzinom towarzyszyły: miłość, szacunek oraz rada”.
  • W przyszłą niedzielę, po Mszy o godz. 9.30, będzie modlitwa różańcowa Róż Żywego Różańca istniejących przy naszej parafii.
  • W piątek, od godz. 8.00 księża odwiedzą chorych z posługą sakramentalną.
  • W I piątek miesiąca będzie też okazja dodatkowej spowiedzi od godz. 16.00. Szczególnie zapraszamy dzieci, które w tym roku i w poprzednim przyjęły I Komunię Św. Będzie to też zarazem spowiedź przed odpustowa.
  • Dziękujemy za piękne dekoracje kwiatowe, które w czerwcu przy ołtarzach przygotowywali mieszkańcy rejonu – Pałubin, Górne Maliki. W intencji tych mieszkańców zostanie odprawiona Msza Św. we wtorek, o godz. 16.30.
    W lipcu poprosimy o przygotowanie takich dekoracji na kolejne niedziele mieszkańców Wygonina, Bożepola i Strugi. Można też wykorzystać piękne kwiaty z ogrodów, a też porozumieć się z młodymi parami biorącymi ślub w różne soboty.
  • W okresie wakacyjnym – podobnie jak w poprzednich latach – nie będzie w kościele Mszy w niedziele o godz. 15.00, a też już też tej dodatkowej o 12.30. Natomiast Msza z liturgią niedzielną będzie też w kościele parafialnym w soboty, o godz. 17.00 oraz na filii w Starym Bukowcu, o godz. 18.30.
  • Parafia Zblewo organizuje, z 3 na 4 lipca, nocną Ekstremalną Drogę Krzyżową ze Zblewa do sanktuarium we Wielu, na trasie 40 km, m.in. przez Płociczno i Konarzyny. Chętni mogą zabrać ulotki ze stolika pod chórem z bliższymi informacjami. Z naszej parafii z grupą wyruszą ks. proboszcz i ks. Mariusz. Chętni do udziału mogą zapisać się w biurze parafialnym do środy. Jeśli ktoś nie może pójść, a mógłby zawieźć uczestników tej długiej drogi krzyżowej w piątek wieczorem do Zblewa lub przywieźć w sobotę rano z Wiela, to prosimy o zgłoszenie się do ks. proboszcza.
  • Podczas wakacji przez 2 kolejne niedziele zapraszamy do przeżycia ciekawego wydarzenia duchowego. Nie wszyscy mają siły i okazje, aby brać udział w długich pielgrzymkach pieszych, to teraz będzie okazja,
    aby uczestniczyć w krótszym wydarzeniu. W następną niedzielę, 5 lipca, zapraszamy kobiety – wszystkie panie i dziewczęta, o godz. 13.00, przed kościół. Pójdziemy pieszo 10 km do Płociczna przez Zamek Kiszewski, Chwarzno, Lipy, Kazub, Dunajki. W czasie marszu odmówimy Drogę Krzyżową. Zakończymy Mszą Św., o godz. 16.00 w kościele w Płocicznie, w intencji kobiet. Panie, które nie pójdą, to mogą samochodami dojechać na Mszę Św. Tydzień później – 12 lipca – zaprosimy na wspólną wędrówkę wszystkich chłopców i panów.
  • Dzisiaj ważny dzień w naszej ojczyźnie – wybory prezydenckie. Każdy katolik ma obowiązek uczestniczenia w życiu społecznym i pokazania troski o dalsze losy ojczyzny. Spełnijmy więc wszyscy ten obywatelski obowiązek.
  • W poprzednich miesiącach doświadczyliśmy, jak to jest smutno, kiedy przez ograniczenia związane z koronawirusem, wielu z nas nie mogło przybywać do kościoła. Kiedy teraz wreszcie większa liczba osób może modlić się w kościele, to dziwne się wydaje, że niektórzy katolicy dalej siedzą w niedzielę w domach. Niektórzy nawet przyjdą, ale wytrwale stoją przed kościołem i nie chcą w pełni uczestniczyć w środku w kościele, gdzie są jeszcze puste ławki. Oczywiście dalej obowiązują zasady bezpieczeństwa, ale na zewnątrz mogłyby tylko stać osoby chore, którym duszno w kościele lub rodzice z małymi dziećmi, które mogłyby zakłócać skupienie w kościele.
  • Ze stolika pod chórem można nabyć nowy numer czasopisma diecezjalnego „Pielgrzym”, a należność proszę włożyć do skarbonki św. Antoniego. Warto też zabrać za darmo kolejny nr czasopisma „DOBRE NOWINY”. W nim m.in. ciekawe artykuły o wielkiej mistyczce błog. Matce Speranza, również o szkaplerzu św. – a za 3 tygodnie będziemy mogli w czasie odpustu parafialnego także otrzymać taki znak wiary.
  • W minionym tygodniu zmarł śp. Jan Chmiel. Był zasłużonym organistą w naszej parafii przez 59 lat. Dziękujemy mu za ofiarną posługę w naszej wspólnocie. Pogrzeb odbył się w środę i został pochowany na cmentarzu parafialnym. Dobry Jezu…