Ogłoszenia parafialne 28.04.2019 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – II NIEDZIELA WIELKANOCNA – 2019-04-28

• Dzisiaj w całej Polsce odbywa się dobroczynna akcja wspierająca hospicja dla umierających pod nazwą „POLA NADZIEI”. Przed kościołem, u członków Szkolnego Koła Caritas, można złożyć swój dar do skarbonki, ale też w zamian otrzymać piękne żonkile.
  • Dzisiejsza Niedziela Miłosierdzia, ustanowiona przez papieża Jana Pawła II, jest świętem wszystkich osób angażujących się w dzieła dobroczynne w swoich środowiskach. Przy tej okazji dziękujemy członkom naszego Parafialnego Zespołu Caritas i Szkolnego Koła Caritas, za troskę o osoby najbiedniejsze i realizację różnych dobroczynnych pomysłów.
  • Dziękujemy też Wspólnocie Bożego Miłosierdzia za gorliwe modlitwy, organizowanie wielu działań pobudzających parafian do głębszych przeżyć duchowych i propagowanie wśród nas Bożego Miłosierdzia.
  • W poniedziałek będziemy przeżywać w liturgii – uroczystość św. Wojciecha (biskupa i męczennika).
  • Rozpoczyna się piękny miesiąc maj. Tysiące ludzi będzie w tym okresie gromadzić się w kościołach lub przy przydrożnych kaplicach, aby oddać cześć Maryi, opiekunce narodu polskiego. Chciejmy i my stanąć do apelu. Przychodźmy wieczorami na wspólne śpiewy i modlitwy. W kościele litania do Matki Bożej będzie odmawiana, po Mszy Świętej wieczornej, a w niedzielę po Mszy Św., o godz. 9.30. Dzieci będą codziennie otrzymywać specjalne obrazki na układankę majową. Zadbajmy też wspólnie z sąsiadami o piękno przydrożnych krzyży i kaplic.
  • Na początku maja przeżywamy ważne uroczystości państwowe i religijne. Postarajmy się wszyscy wywiesić przed domami i instytucjami biało – czerwone flagi państwowe. W miesiącu maryjnym możemy też wywiesić flagi biało – niebieskie, a w związku z różnymi uroczystościami nawiązującymi do św. Jana Pawła II – także flagi żółto – białe.
  • W maju możemy modlić się w intencji papieskiej: „Aby Kościół w Afryce poprzez zaangażowanie swoich członków był zaczynem jedności pomiędzy narodami, a także znakiem nadziei dla tego kontynentu”. W tej intencji członkinie wspólnoty Żywego Różańca odmówią różaniec w przyszłą niedzielę, po Mszy o godz. 9.30.
  • W piątek przeżywać będziemy w liturgii uroczystość Najśw. Maryi Panny Królowej Polski, głównej patronki naszej ojczyzny. Jest to dzień wolny od pracy i zapraszamy wszystkich do kościoła. Msze Św. będą w porządku niedzielnym. W tym dniu, o godz. 12.30, będzie Msza odpustowa w kaplicy filialnej w Starym Bukowcu. Kazania wygłosi ks. proboszcz Piotr Lubecki z parafii Sucha na Pomorzu. Będzie też można zakupić książkę napisaną przez kaznodzieję pt. „Tajemnice Chrystusa – znaczenie wezwań litanii do Serca Jezusowego”.
  • W sobotę przypada wspomnienie św. Floriana, patrona m.in. strażaków. Serdecznie dziękujemy wszystkim druhom i druhnom z terenu naszej parafii za ofiarne działania na rzecz potrzebujących pomocy ludzi, a także za aktywne włączanie się w różnorakie inicjatywy parafialne i środowiskowe. Dobrze, że aktywnie działa Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza i są chętni, by dalej służyć ludziom w kolejnych latach.
  • Dzieci z klas III, przygotowujące się do przyjęcia I Komunii Św. zapraszamy na ćwiczenia w kościele we wtorek i w czwartek o 15.30. Rodziców dzieci komunijnych zapraszamy na spotkanie do plebanii we wtorek o 17.30.
  • Za tydzień będzie kolekta ekonomiczna na rzecz dalszej budowy kostnicy parafialnej.
  • W środę, od godz. 13.00, nasz Parafialny Klub Sportowy „VIRTUS” organizuje kolejny spływ kajakowy po pięknej Wierzycy. Popłyniemy z Bartoszegolasu do Górnych Malik. Na końcu będzie też czas przy ognisku, kiełbaskach i gitarze. Osoby niepełnoletnie mogą płynąć pod opieką dorosłych. Już zapisało się 50 osób – większość to goście z innych miejscowości doceniający piękno naszej Wierzycy, warto więc, aby do jutra u ks. proboszcza zapisało się więcej parafian. Koszt udziału to 35 zł. od osoby.
  • W czwartek Urząd Gminy zaprasza na KIERMASZ WIOSENNY na naszym targowisku, w godz. od 8.00 do 13.00. Będzie można zakupić do swoich ogrodów m.in. kwiaty, krzewy i drzewka, a także różne wyroby rękodzielnicze.
  • Parafia nasza organizuje wyjazd autokarowy do sanktuarium w Oborach Golubia Dobrzynia. Jest to miejsce szczególnego rozmodlenia, do którego przybywają tysiące pielgrzymów z całej Polski. Wyjazd będzie w najbliższą sobotę, 4 maja, o godz. 6.30 sprzed kościoła. Koszt od 1 osoby to 35 zł. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc. Zapisywać się można w biurze parafialnym.
  • Ze stolika pod chórem można nabyć nowy numer czasopisma „Dobre Nowiny”, Warto zabrać za darmo to czasopismo dla swojej rodziny i dla znajomych.
  • W sobotę zmarła ś. p. Marianna Chmiel ze Starej Kiszewy. Pogrzeb we wtorek o godz. 11.00. Różańce za zmarłą w kościele w niedzielę o 16.30, w poniedziałek o 17.30 i we wtorek o 10.00. Dobry Jezu…