Ogłoszenia parafialne 27.06.2021 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 2021.06.27

• Kolekta ekonomiczna w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na remont dachu na kościele.
  • W przyszłą niedzielę, po Mszy o godz. 9.30,  będzie modlitwa różańcowa Róż Żywego Różańca istniejących przy naszej parafii.
  • We wtorek przypada uroczystość świętych apostołów Piotra i Pawła – przyjdźmy liczniej do kościoła na Msze o godz. 7.00, 10.00 lub 17.00 oraz na filię o 18.30 i zachowajmy świąteczny charakter tego dnia w naszych domach. Kolekta z tego dnia, tzw. „świętopietrze”, będzie przeznaczona na wsparcie dla Stolicy Apostolskiej w Watykanie.
  • Dzisiaj zapraszamy do kościoła na Apel Jasnogórski o godz. 21.00.
  • W sobotę przypada w liturgii Święto św. Tomasza Apostoła.
  • W I piątek miesiąca ks. Mariusz odwiedzi chorych, do których przyjeżdża co miesiąc, od godz. 8.00. Będzie też w tym dniu okazja do dodatkowej spowiedzi od godz. 16.00. Szczególnie zapraszamy dzieci, które w tym roku przyjęły I Komunię Św. Będzie to też zarazem spowiedź przedodpustowa.
  • W poniedziałek biuro parafialne nie będzie czynne.
  • W okresie wakacyjnym – podobnie jak w poprzednich latach – nie będzie w kościele Mszy w niedziele o godz. 15.00, natomiast Msza z liturgią niedzielną będzie też w kościele parafialnym w soboty, o godz. 17.00 oraz na filii w Starym Bukowcu, o godz. 18.30.
  • Dziękujemy za piękne dekoracje kwiatowe, które w czerwcu przy ołtarzach przygotowywali mieszkańcy rejonu – Stara Kiszewa – ulice Szorca, Wyzwolenia, Osiedle za stadionem, Wybudowania (Kalk). W lipcu  poprosimy o przygotowanie takich dekoracji na kolejne niedziele mieszkańców Pałubina i Górnych Malik. Można też wykorzystać piękne kwiaty z ogrodów, a też porozumieć się z młodymi parami biorącymi ślub.
  • Ze stolika pod chórem można nabyć nowe numery czasopism diecezjalnych „Pielgrzym” oraz „W Rodzinie”. Należności proszę wrzucić do skarbonki św. Antoniego. Warto też za darmo zabrać nowy nr czasopisma „Dobre Nowiny”.
  • Wczoraj w Pelplinie ks. biskup diecezjalny wręczał kapłanom dekrety proboszczowskie i wikariuszowskie. Ks. Mariusz Werner z naszej parafii został mianowany proboszczem parafii Sąpolno za Brusami. Gratulujemy ks. Mariuszowi tej nominacji i życzymy wielu łask Bożych na tym nowym miejscu posługi kapłańskiej. Uroczyście ks. Mariuszowi podziękujemy i pożegnamy dnia 15 sierpnia. Od 20 sierpnia nowym wikariuszem w naszej parafii będzie ks. Marek Jażdżewski, pochodzący z pobliskiego Kleszczewa, mający 9 lat kapłaństwa, a ostatnio pracujący w Pruszczu k. Bydgoszczy.
  • W czwartek zmarł śp. Bernard Knut z Chwarzna. Pogrzeb będzie w poniedziałek o godz. 11.00. Różańce w kościele w sobotę o godz. 18.00, w niedzielę o godz. 16.00 oraz w poniedziałek o godz. 10.00. Serdecznie dziękujemy śp. Bernardowi za piękną życiową postawę, za posługę szafarza Komunii Św. w naszej parafii. Mszy pogrzebowej będzie przewodniczył ks. biskup razem z 2 synami kapłanami, z udziałem też wielu księży. Miejsca z przodu kościoła będą zarezerwowane dla księży i najbliższej rodziny. Dobry Jezu …