Ogłoszenia parafialne 27.01.2019 r.

III NIEDZIELA ZWYKŁA – 27.01.2019

• Dzisiaj zapraszamy do kościoła o godz. 21.00 na nabożeństwo Apelu Jasnogórskiego.
• W przyszłą niedzielę kolekta ekonomiczna zostanie przeznaczona na dalszą budowę kostnicy parafialnej. Tydzień temu członkowie Szkolnego Koła Caritas zebrali do skarbonek kwotę 410 zł. na dożywianie dzieci w szkole i inne cele dobroczynne.
• W sobotę będziemy przeżywać Święto Ofiarowania Pańskiego – zwane też Świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze Św. odprawione będą w kościele parafialnym o godz. 7.00, 10.00 i 17.00, a na filii w Starym Bukowcu o godz. 18.30. Podczas każdej Mszy Św. poświęcone będą gromnice.
• W przyszłą niedzielę wspominać w liturgii św. Błażeja – biskupa i męczennika. Uznawany jest on za patrona osób chorych na choroby gardła. W związku z tym, po każdej Mszy Św. zostanie udzielone specjalne błogosławieństwo osobom, które odczuwają różnorakie dolegliwości związane z gardłem.
• W piątek, od godz. 8.00, księża odwiedzą chorych z comiesięczną posługą sakramentalną.
• W I piątek miesiąca okazja do spowiedzi św. będzie od godz. 15.30 do godz. 17.00. Będzie też wtedy w kościele specjalna okazja do pomodlenia się przed wystawionym Najśw. Sakramentem.
• W lutym papież zachęca do modlitwy w intencji: „o wspaniałomyślne przyjęcie ofiar handlu ludźmi i przymusowej prostytucji oraz wszelkiej innej przemocy”.
• Za tydzień, po Mszy Św. o godz. 9.30, odbędzie się w kościele modlitwa wspólnoty Żywego Różańca.
• Ze stojaka pod chórem można nabyć nowe nry czasopism religijnych „Pielgrzym” oraz „Mały Pielgrzym”, a należność wrzucić do skarbonki św. Antoniego.
• Natomiast ze stolika pod chórem każda rodzina może za darmo zabrać wartościowe czasopismo pt. „Dobre Nowiny”, w którym m.in. umieszczone są ciekawe świadectwa wiary różnych znanych osób, różne wiadomości o cudach. Warto, aby w każdym domu obecne były ciekawe czasopisma religijne, zanieśmy je też do sąsiadów i znajomych, szczególnie do ludzi starszych i chorych z naszego otoczenia.
• W minionym tygodniu zmarli śp. Józef Kulas ze Starej Kiszewy oraz śp. Edward Zarębski z Nowego Bukowca. Zostali pochowani na cmentarzu przykościelnym. W piątek zmarła też śp. Maria Plata ze Starej Kiszewy. Pogrzeb będzie we wtorek o godz. 11.00. Różańce w kościele w sobotę o 17.45, w niedzielę o 15.45, w poniedziałek o 17.30, a we wtorek o 10.00 w kostnicy. Dobry Jezu…