Ogłoszenia parafialne 26.05.2019 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – VI NIEDZIELA WIELKANOCNA – 2019-05-26

• Dzisiaj przypada Dzień Matki. Podziękujmy serdecznie naszym mamom za ich trud i poświęcenie, za wiele dobra, które przekazują lub przekazywały swoim dzieciom.
  • W piątek przeżywać będziemy w liturgii święto Nawiedzenia Najśw. Maryi Panny, a w następną niedzielę uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
  • Intencja modlitewna papieża dla nas wszystkich na miesiąc czerwiec to: „za kapłanów, aby poprzez skromność i pokorę życia angażowali się w czynną służbę wobec najbiedniejszych”.
  • Różaniec wspólnoty Żywego Różańca będzie w przyszłą niedzielę, po Mszy Św., o godz. 9.30.
  • W poniedziałek zapraszamy do kościoła na Apel Jasnogórski o godz. 21.00. Podczas niego m.in. zapoznajemy się z nauczaniem św. Jana Pawła II podczas kolejnych pielgrzymki do ojczyzny – warto przybyć na wspólne modlitwy, a też przygotowując się na setną rocznicę urodzin warto mocniej zapoznać się z nauką papieża.
  • W środę po Mszy wieczornej zapraszamy do świetlicy parafialnej na spotkanie Wspólnoty Miłosierdzia.
  • Od piątku rozpoczynamy w kościele 9-dniową Nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Św. – w dni powszednie przed Mszą wieczorną, a w niedzielę przed Mszą o 11.00.
  • W miesiącu czerwcu, nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa odprawiane będą w kościele we wtorki i piątki, po Mszy Świętej o godz. 17.00 oraz w niedziele, po Mszy Świętej o godz. 9.30.
  • Za tydzień będziemy mogli złożyć ofiary podczas kolekty ekonomicznej na rzecz zbudowania kostnicy w naszej parafii. Obok kostnicy niwelowany jest teren i przygotowywany do położenia kostki polbrukowej.
  • W najbliższą sobotę, o godz. 6.00, wyruszy tradycyjna piesza pielgrzymka ze Starej Kiszewy do sanktuarium we Wielu. Długość trasy wynosi 24 km. Do udziału w niej zapraszamy chętną młodzież i dorosłych. Spotkanie organizacyjne i zapisowe będzie w kościele, we wtorek, po Mszy Św. o godz. 17.00.
  • W tym roku, w związku ze zbieżnością terminów z pielgrzymką do Wiela, nie odbędzie się piesza pielgrzymka do Nowego Wieca, do miejsca narodzin błogosławionej z Kociewia siostry Marty Wieckiej. Chętni będą mogli udać się tam specjalnym autokarem 1 czerwca, o godz. 10.00. Koszt od 1 osoby to 10 zł. Zapisywać się można w biurze parafialnym do wtorku.
  • W następną niedzielę, na stadionie w Starej Kiszewie, od godz. 14.00 do 18.00, organizowany jest Piknik Rodzinny z okazji DNIA DZIECKA. Przygotowany jest atrakcyjny program dla dzieci i rodzin.
  • Ze stojaka pod chórem można nabyć kolejny nr czasopisma „W Rodzinie”, a ze stolika pod chórem można nabyć za darmo numer czasopisma „Dobre Nowiny”.
  • We wtorek zmarł śp. Jan Dąbek ze Starego Bukowca. Pogrzeb odbył się w piątek
    i został pochowany na cmentarzu przykościelnym. Dobry Jezu…