Ogłoszenia parafialne 26.01.2020 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – III NIEDZIELA ZWYKŁA – 26.01.2020

• W poniedziałek zapraszamy do kościoła o godz. 21.00 na nabożeństwo Apelu Jasnogórskiego.
  • W przyszłą niedzielę kolekta ekonomiczna zostanie przeznaczona na dalsze działania związane z wyposażeniem kostnicy. Tydzień temu członkowie Szkolnego Koła Caritas zebrali do skarbonek kwotę 440 zł. na dożywianie dzieci w szkole i inne cele dobroczynne.
  • Za tydzień będziemy przeżywać Święto Ofiarowania Pańskiego – zwane też Świętem Matki Bożej Gromnicznej. Podczas każdej Mszy Św. poświęcone będą gromnice.
  • W lutym papież zachęca do modlitwy w intencji: „o wspaniałomyślne przyjęcie ofiar handlu ludźmi i przymusowej prostytucji oraz wszelkiej innej przemocy”.
  • Za tydzień, po Mszy Św. o godz. 9.30, odbędzie się w kościele modlitwa wspólnoty Żywego Różańca.
  • W poniedziałek, o godz. 17.00, zapraszamy do kościoła na Mszę Św. w intencji o rychłą beatyfikację Sługi Bożego ks. Norberta Pellowskiego, w 117 rocznicę urodzin. Chcemy modlić się, aby ten kapłan, który przyjął
    I Komunię Św. w naszym kościele, prezentował piękną życiową postawę i poniósł śmierć męczeńską w obozie koncentracyjnym w Oświęcimiu rychło dołączył do wspólnoty błogosławionych i świętych.
  • W następną niedzielę, o godz. 11.00, zapraszamy do kościoła dzieci z klas III, przygotowujące się do przyjęcia I-szej Komunii Św. Dzieci mają swoją „Studniówkę” i z tej okazji złożą pewne ułożone przez siebie Zaproszenia
    dla Pana Jezusa. Złożą przyrzeczenia – zobowiązania, które będą znakiem podjęcia przez nich konkretnych postanowień przemiany swojego życia podczas przygotowań do pięknej majowej uroczystości. Tego dnia dzieci też będą miały poświęcone świece komunijne.
  • W poprzednim roku mieszkańcy poszczególnych rejonów parafii pięknie zatroszczyli się o piękno kościoła parafialnego (przy ołtarzu głównym i bocznych), poprzez przygotowanie coniedzielnych dekoracji kwiatowych. Poprosimy, aby w tym roku dalej kontynuować taką piękną pracę w kościele.
    W każdym rejonie powinny się znaleźć osoby odpowiedzialne, które na kolejne niedziele miesiąca (a więc np. w soboty) pomogą zrobić dekoracje kwiatowe (korzystając z własnych kwiatów z ogrodów lub po zorganizowaniu jakichś składek na ten cel). Czasami pomocne będą już zrobione dekoracje ślubne lub świąteczne. Przydział zadań w kolejnych miesiącach przesunął się o jeden miesiąc, a więc w kolejnych miesiącach za dekoracje w kościele parafialnym będą odpowiadać mieszkańcy z wyznaczonych rejonów: luty (Bartoszylas
    i Ruda), marzec (będzie dekoracja wielkopostna), kwiecień (Foshuta), maj (Stara Kiszewa – ulice Szorca, Wyzwolenia, Osiedle za stadionem, Wybudowania (Kalk), czerwiec (Pałubin, Górne Maliki), lipiec (Wygonin, Bożepole i Struga), sierpień (Stara Kiszewa – ulice Tysiąclecia, Zamkowa, Kościelna, Konarzyńska, Kościerska, Polna, Łąkowa, Partyzantów, 6 Marca), wrzesień (Zamek Kiszewski, Strzelki), październik (Chwarzenko), listopad (Chwarzno i Wybudowania (Kozia)., grudzień (będzie dekoracja adwentowa), styczeń (będzie dekoracja bożonarodzeniowa). Mieszkańcy Starego Bukowca i Nowego Bukowca od lat troszczą się o piękno dekoracji w kaplicy w Starym Bukowcu. Niech troska o piękno świątyni parafialnej będzie radosnym znakiem zaangażowania w sprawy parafii i szczególnym znakiem naszej wiary.
  • Zespół Kształcenia i Wychowania im. Jana Pawła II ze Starej Kiszewy, w związku z setną rocznicą urodzin papieża, zaprasza uczniów oraz osoby dorosłe do udziału w Gminnym Konkursie Recytatorskim Poezji i Prozy Karola Wojtyły. Każdy uczestnik ma zaprezentować 1 utwór poetycki lub prozatorski napisany przez papieża. Konkurs odbędzie się 18 lutego, a chętni do udziału powinni zgłosić się w szkole do 16 lutego.
  • Wspólnota Rodzin „Jutrzenka” zaprasza do udziału w Balu Karnawałowym, który zorganizowany zostanie w remizie 22 lutego. Zainteresowane osoby i pary mogą przeczytać bliższe informacje na plakacie w gablotce przed kościołem.
  • Szkoła Podstawowa w Górze i Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki zapraszają dzieci i starszych na przedstawienie pt. „Królowa śniegu” – odbędzie się w gminnej hali w niedzielę, 2 lutego, o godz. 16.00.
  • W czerwcu zostanie ogłoszony błogosławionym przez papieża kardynał Stefan Wyszyński. Warto zapoznać się z życiem i działalnością tego wielkiego Polaka, który kierował Kościołem w naszej ojczyźnie w trudnych czasach komunizmu. Sam był także uwięziony przez długi czas. Z przodu kościoła można nabyć po
    7 zł. książeczkę pt. „Wszystko o Prymasie Tysiąclecia”.
  • Ze stojaka pod chórem można nabyć nowe nry czasopism religijnych „Pielgrzym” oraz „Mały Pielgrzym”, a należność wrzucić do skarbonki św. Antoniego.
  • Natomiast ze stolika pod chórem każda rodzina może za darmo zabrać wartościowe czasopismo pt. „Dobre Nowiny”, w którym m.in. umieszczone są ciekawe świadectwa wiary różnych znanych osób, różne wiadomości o cudach. Warto, aby w każdym domu obecne były ciekawe czasopisma religijne, zanieśmy je też do sąsiadów i znajomych, szczególnie do ludzi starszych i chorych z naszego otoczenia.
  • W minionym tygodniu zmarł śp. Jan Kazyszka ze Starego Bukowca. Pogrzeb odbył się w czwartek i został pochowany na cmentarzu przykościelnym. Dobry Jezu…