Ogłoszenia parafialne 25.12.2019 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO NARODZENIA – 25.12.2019

• „W tym dniu wspaniałym wszyscy się radujmy” – niech spełnią się wszystkie życzenia, które składaliśmy sobie nawzajem; niech miłość, radość, pokój, które Chrystus przyniósł przychodząc na ziemię zagoszczą, na stałe w naszych rodzinach; niech każdy z nas nauczy się przezwyciężać grzechy i nałogi, niech
    w sercach ludzi ubogich, chorych i bezrobotnych wzrośnie nadzieja na lepsze jutro. Bądźmy tacy dobrzy dla siebie nawzajem przez cały rok, jak w wieczór wigilijny.
  • W I-sze Święto Bożego Narodzenia Msze Święte zostaną odprawione o godz. 9.30, 11.00 i 15.00. Natomiast w II Święto, porządek będzie taki, jak w każdą niedzielę. Ofiary przez nas złożone w tym dniu, wesprą Katolicki Uniwersytet Lubelski. Natomiast ofiary złożone przy żłóbku będą przeznaczone na pomoc dla misji katolickich.
  • Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w działania dobroczynne w Adwencie, składając różne ofiary i dary do paczek – dziękujemy Caritasowi i Ośrodkowi Pomocy Społecznej – dziękujemy też za organizację spotkań wigilijnych.
  • Dziękujemy za zrobienie pięknego żłobka i dekoracji świątecznych wszystkim osobom pracującym pod kierownictwem p. katechetki Celiny Choma i ks. Mariusza. Dziękujemy pp. Cieplińskim ze Starej Kiszewy za ofiarowanie choinek do kościoła.
  • Ciekawym znakiem naszego przeżywania Świąt jest masowe ozdobienie swoich domów i ogrodów kolorowymi lampkami. Warto wieczorem przejechać się naszymi ulicami i podziwiać przygotowane wystroje. Przypominamy
    o nagrodzie ks. proboszcza dla najpiękniejszej dekoracji. Konkurs potrwa do Święta Trzech Króli.
  • Dnia 6 stycznia pragniemy zorganizować po raz pierwszy w naszej parafii Orszak 3 Króli, a też odbędzie się wtedy KONCERT KOLĘD. Chętne do udziału grupy muzyczne proszone są o zgłoszenie do ks. proboszcza. Podczas Koncertu przedstawią po 3 utwory.
  • W okresie Bożego Narodzenia odbywa się tradycyjna kolęda, czyli wizyta duszpasterska. Jest ona zawsze szansą dla kapłanów i wiernych, aby się lepiej poznać, porozmawiać o nurtujących rodzinę problemach. Będzie też okazja uzupełnić i uaktualnić dane w kartotece parafialnej. Chciejmy w komplecie przeżywać tę szczególną, religijną uroczystość domową. Stół powinien przykryty być białym obrusem, a na nim krzyż, świece, Pismo Święte i woda święcona oraz zeszyty od religii dzieci i młodzieży szkolnej. Jeśli gdzieś rodzina nie dysponuje wodą poświęconą, to proszę o podpowiedzenie na początku, aby można było ją poświęcić. Jeśli, którejś rodzinie nie pasuje wyznaczony termin, to proszę o zgłoszenie się do ks. proboszcza i w środę  – 22 stycznia, kapłan jeszcze odwiedzi dodatkowo rodziny nieobecne z kolędą. Serdecznie dziękujemy za składane przy tej okazji ofiary kolędowe dla kapłanów. Są one wyrazem szacunku dla kapłanów aktualnie pracujących w tej wspólnocie, a też służą realizacji różnych opłat za bieżące działania w parafii. Dziękujemy też za tradycyjne ofiary dla p. organisty oraz dla ministrantów. Gdyby ktoś chciał podczas kolędy porozmawiać indywidualnie z kapłanem o trudnych sprawach, to proszę to zasygnalizować. Po uzgodnieniach z radą parafialną określono, że głównym zadaniem ekonomicznym będzie wyposażenie nowej kaplicy przedpogrzebowej w chłodnie i uporządkowanie obejścia dookoła niej. Będzie można ze stolika pod chóru zabrać specjalną kopertę  i w niej złożyć podczas kolędy lub w późniejszych miesiącach swój dar na te działania. W minionym roku, na dalsze działania przy kostnicy, wydano kwotę 90 tys. zł. Tak, jak było w ubiegłych latach,  prosimy o pojazdy na niektóre trasy kolędowe, aby kierowcy wskazali kolejne adresy do odwiedzin. W dni kolędowe, poza stałą Mszą Św. o godz. 7.00, warto popatrzeć w spisie intencji w gablotce lub w internecie, o której godzinie odprawiane będą kolejne Msze każdego dnia.