Ogłoszenia parafialne 25.08.2019 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XXI NIEDZIELA ZWYKŁA – 2019-08-25

• W poniedziałek przypada w liturgii Uroczystość Najśw. Maryi Panny Częstochowskiej. Zapraszamy do kościoła parafialnego na Msze świąteczne o godz. 7.00, 10.00 i 17.00. W tych dniach na Jasną Górę przybędą pieszo kolejne dziesiątki tysięcy pielgrzymów z całej Polski. Dziękujemy 7 parafianom, którzy w tym roku dzielnie maszerowali do Częstochowy.
  • W najbliższą sobotę odbędą się w naszej parafii dożynki. Podczas Mszy Świętej, o godz. 16.00, będziemy mieli okazję, aby podziękować za tegoroczne plony i prosić Boga o pomoc w dalszych rolniczych działaniach. W procesji z darami zostaną złożone wieniec, chleb dożynkowy i owoce – przyniesie je delegacja rolników z Górnych Malik. Po Mszy Św., na placu przed plebanią, rozpocznie się część kulturalno – sportowa. Szczegółowy program można przeczytać na plakatach w kruchcie kościoła lub w sklepach. W części artystycznej wystąpią m.in. grupa taneczna z Białorusi, zespół ze Skarszew i też grupy muzyczne z naszej parafii. W ramach rywalizacji sportowej odbędą się ZAWODY PŁYWACKIE NA MATERACACH PO WIERZYCY, w kategoriach męskiej i żeńskiej, na materacach w kształcie łabędzi. Chętne osoby, a liczymy na wielu, mogą zapisać się o godz. 17.00. Popłyną indywidualnie z przystani 200 m z prądem rzeki do pomostu w ogrodzie plebanii. Kto chciałby wcześniej poćwiczyć, to zapraszamy na przystań w piątek, o godz. 19.00. W meczu siatkarskim zmierzą się drużyny z parafialnego klubu „VIRTUS” i klubu „WIERZYCA”, w składach występuje przynajmniej 1 kobieta. Najlepsi w rozgrywkach sportowych otrzymają puchary. O godz. 22.00 rozpocznie się zabawa ludowa. W związku z tym, że jest to jeszcze miesiąc sierpień, to będziemy mieli okazję pokazać, jak potrafimy radośnie bawić się bez alkoholu. Będą też różne stoiska spożywcze obsługiwane przez panie z Kół Gospodyń Wiejskich i różnych grup przyparafialnych oraz loteria fantowa. Osoby, które chciałyby ufundować jakieś fanty na loterię, prosimy o zgłoszenie się do ks. proboszcza. Dochód z tych różnorakich działań zostanie przeznaczony na wsparcie dla dzieci niepełnosprawnych z terenu naszej parafii.
  • W przyszłą niedzielę odbędzie się tzw. Kolekta ekonomiczna. Ofiary zostaną przeznaczone na dalszą budowę kostnicy. Aktualnie zagospodarowywane jest obejście dookoła kostnicy. Wspomóżmy wszyscy tę ważną inwestycję parafialną.
  • We wtorek, o godz. 21.00, zapraszamy do kościoła na nabożeństwo Apelu Jasnogórskiego.
  • Kończy się miesiąc sierpień, jeśli uczyniliśmy dobre postanowienia wytrwałości w abstynencji od alkoholu, to postarajmy się dalej to kontynuować dla dobra swojego, swojej rodziny i ojczyzny. Pamiętajmy, że są specjaliści, którzy chętnie pomogą osobom i rodzinom, gdzie jest problem alkoholowy.
  • września mija 80. rocznica wybuchu II wojny światowej. Chciejmy pamiętać w swoich modlitwach o ofiarach tej wojny. Oni oddali swoje życie po to, aby dla nas wywalczyć wolność. Nie zmarnujmy ich poświęcenia. Starajmy się prezentować odpowiedzialną postawę, rzetelnie wykonując wszelkie swoje obowiązki, troszcząc się o los swojej rodziny, naszego środowiska i całej ojczyzny. Gminne Koło Kombatantów zaprasza wszystkich w następną niedzielę, na Mszę o godz. 11.00, na Mszę za dusze poległych, pomordowanych i zaginionych w czasie II wojny światowej oraz o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla żywych kombatantów. Po Mszy pójdziemy wspólnie złożyć wieńce i znicze pod pomniki ofiar tej wojny przed Urzędem Gminy i na nowym cmentarzu. Zapraszamy serdecznie do udziału w tych obrzędach władze, poczty sztandarowe z różnych szkół i organizacji, uczniów, harcerzy, strażaków, przedstawicieli wszystkich środowisk, rodziny, które straciły swoich bliskich podczas tej okrutnej wojny. Warto mieć przy sobie znicze do złożenia przy pomnikach poległych.
  • W miesiącu wrześniu łączymy się z papieżem w modlitwie w intencji:
    „Aby politycy, naukowcy i ekonomiści wspólnie pracowali dla ochrony mórz i oceanów”. W tej intencji modlić się będą m.in. członkinie Żywego Różańca za tydzień, po Mszy Św. o godz. 9.30.
  • W dniach 31 sierpnia i 1 września odbędzie się autokarowy wyjazd z naszej parafii do Częstochowy na Ogólnopolskie Dożynki Rolnicze. Wyjazd grupy będzie w sobotę, o godz. 4.00, z przystanku autobusowego na przeciw plebanii.
  • Ze stojaka pod chórem można nabyć nowe numery czasopism religijnych „Pielgrzym” i dla dzieci „Mały Pielgrzym”, a należności  proszę wrzucić do skarbonki św. Antoniego. Pod chórem można zabrać ze stolika nowy numer darmowego czasopisma „Dobre Nowiny”. Są tam przedstawione kolejne ciekawe artykuły przedstawiające świadectwa wiary różnych znanych osób, a też opisy niektórych cudów. Warto zabrać dowolną ilość dla osób starszych i chorych.