Ogłoszenia parafialne 25.07.2021 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XVII NIEDZIELA ZWYKŁA – 25.07.2021

• W przyszłą niedzielę będzie tzw. Kolekta ekonomiczna na remont dachu na kościele. Zbieramy dalej potrzebne fundusze i czekamy już 3 miesiące na zgodę wojewódzkiego konserwatora zabytków.
  • W miesiącu sierpniu, papież prosi wszystkich o modlitwę w intencji: „za Kościół, aby otrzymał od Ducha Św. łaskę i siłę do reformowania się w świetle Ewangelii”.
  • W tej intencji będzie odmówiony różaniec wspólnoty Żywego Różańca w przyszłą niedzielę, po Mszy godz. 9.30.
  • We wtorek, o godz. 21.00 – jak w każdy 27. dzień miesiąca – na pamiątkę kanonizacji św. Jana Pawła II – zapraszamy do kościoła na Apel Jasnogórski.
  • W środę, o godz. 17.45, zapraszamy do plebanii naspotkanie organizacyjne,  wszystkich, którzy mogą pomóc w organizacji dożynek parafialnych, które odbędą się w naszej parafii 28 sierpnia: rolników, sołtysów, strażaków, kół gospodyń wiejskich, przedstawicieli Caritas, Parafialnego Klubu, Wspólnoty Miłosierdzia, Wspólnoty Rodzin i innych organizacji przyparafialnych, a także chętne osoby z różnych środowisk.
  • Miesiąc sierpień jest co roku miesiącem trzeźwości. Chętne osoby będą mogły wpisać się do Parafialnej Złotej Księgi Trzeźwości. Warto wzbudzić silne postanowienia abstynencji, aby ustrzec siebie i innych członków swojej rodziny od tragedii alkoholizmu. Warto pokazać, że napoje alkoholowe, a także tytoń nie są potrzebne, aby wykazać się dorosłością – lecz odpowiedzialna i przyzwoita postawa.
  • Serdecznie dziękujemy za przygotowanie w lipcu pięknych dekoracji kwiatowych przez mieszkańców Pałubina i Górnych Malik. Msze Św. w intencji mieszkańców tych wiosek, z ofiar pozostałych ze zbiórki na kwiaty, będą – za Górne Maliki 29 lipca o godz. 7.30 oraz za Pałubin  3 września o godz. 16.30. Dziękujemy też mieszkańcom Starej Kiszewy (z ulic Szorca, Wyzwolenia, Osiedla za stadionem, Wybudowań Kalk) za przeznaczenie kwoty 700 zł. z ofiar zebranych na kwiaty na remont dachu na kościele. W sierpniu poprosimy o zrobienie dekoracji przy ołtarzach przez mieszkańców Wygonina, Bożegopola i Strugi.
  • W sobotę ks. proboszcz, razem z ks. Mariuszem i grupą parafian, udaje się na pieszą pielgrzymkę do Częstochowy. Będziemy pamiętać w modlitwie o całej wspólnocie parafialnej. Jeden z księży będzie wracał z pielgrzymki na niedziele, by pomóc w posłudze parafialnej ks. Dariuszowi, a później będzie doganiał samochodem grupę pielgrzymkową.
  • W związku z udziałem w pielgrzymce, to księża już odwiedzą chorych z comiesięczną posługą w najbliższy piątek, od godz. 8.00.
  • Dzisiaj, po wszystkich Mszach Św., odbędzie się poświęcenie samochodów i innych pojazdów. Pragniemy modlić się za wstawiennictwem św. Krzysztofa o błogosławieństwo dla wszystkich podróżujących, aby szczęśliwie i bezpiecznie wędrowali. Naszymi ofiarami będziemy mogli wesprzeć misjonarzy pracujących  w różnych zakątkach świata,
    aby przez zakup pojazdów mogli docierać do ludzi zamieszkujących dalekie miejscowości. Każdy kierowca otrzyma specjalne obrazki ze św. Krzysztofem, który warto wozić w swoim samochodzie.
  • Dzisiaj, o godz. 14.00, nasz Parafialny Klub Sportowy VIRTUS zaprasza wszystkich na Rodzinną Integrację na Sportowo. Można zorganizować 3-osobowe drużyny rodzinne lub złożone z innych osób, które będą brały udział w tzw. podchodach po lesie, a też w różnych konkurencjach rekreacyjnych.
    Dla uczestników zostanie przygotowany poczęstunek oraz nagrody, a też będzie okazja pośpiewać wspólnie piosenki przy gitarze. Zapraszamy więc do udziału dzieci, młodzież i starszych. Zbiórka będzie w Domu Dziennego Pobytu „Senior +” (w dawnej szkole) w Wygoninie.
  • Ze stolika pod chórem można nabyć nowe numery czasopism religijnych „Pielgrzym” oraz „W Rodzinie”. Należność proszę złożyć do skarbonki św. Antoniego.
  • W środę odbył się pogrzeb śp. Andrzeja Kuncewicza z parafii w Kościerzynie. Pochowany został na naszym cmentarzu przykościelnym. Dobry Jezu …